Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Da de ako ne cel bar edna tochka toj ja napishal :uvo: Abre cirkuzi ste vie vo VEMERETO.Imal tikvi uchestvo,tie shto imale uchestvo go napishale i kraj,eden od dvajcata kandidati bil,ama Ivanov ne bil :tv:
Значи владеење на право и правна држава се тотални различни термини и уставот ќе се движел во друга насока ако било посочено правна држава, а не како што е сега односно владеење на правото.

Значи има разлика во термините ко од тука до Плутон!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Abre zaebi ti Pluton,Neptun i Jupiter :) Bitno milo mi e shto dokazhav deka ne ve biva ni edna laga da svrzite od VEMERETO kako shto treba ... Pozdrav ...kje ima shto da chitaat sopartijcite vashi utre :helou: I shto e najbitno Ivanov ni uchestvuval ni pak kje uchestvuva vo pishuvanje na ustavot na R.Makedonija :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
58.748
Sega shto praime? Baba lazhi rog ne lazhi ili kako beshe :tv: Ne se vadi ajde :)
Да ти го имам умот да одморам малце :pos2:

Јас реков не. Двајца веќе ме демантираа. Моја грешка испадна.

BTW, Bratot е тука, нека те снабди со материјали за Иванов да се едуцираш малце. Нема да ти штети.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ете, горе ти посочив и каде на кое место бил консултиран, затоа што се смета дека за Владеење на правото, правна држава, цивилно општество е најдобар стручњак и експерт во Македонија, затоа нормално и го консултирале нели.
Greshka si :) Eden bil takov struchnjak,pak kje povtoram Ivanov ne bil,bil onoj Frchkovski kako se vikashe :smir:

Моја грешка испадна.
Znachi priznavash ne te biva ni za edna laga da svrzish :) Idi pucaj kanter aman :pos2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Abre zaebi ti Pluton,Neptun i Jupiter :) Bitno milo mi e shto dokazhav deka ne ve biva ni edna laga da svrzite od VEMERETO kako shto treba ... Pozdrav ...kje ima shto da chitaat sopartijcite vashi utre :helou:
Дечко, не сум во партија, не знам зашто имаш толкави комплекси и можеш да си ги лечиш, ама не на мене. Твоето етикетирање не ме погодува ни најмалку. Како прво, поддржувач сум на Ѓорѓе од единствена причина што човекот го знам лично, за политичките науки сите студенти на политички најмногу научиле од него, затоа што е експерт за тоа. Особено за владеење на правото. И правна држава. А како политолог во развој, знам дека има голема разлика меѓу ова и дека професор Иванов БИЛ КОНСУЛТИРАН за време на пишување на Уставот на Република Македонија како најголем екперт по тоа прашање.

Greshka si :) Eden bil takov struchnjak,pak kje povtoram Ivanov ne bil,bil onoj Frchkovski kako se vikashe :smir:
Јас убаво кажав конкертно за оној дел кој го посочив!
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Ej зошто на анкетат не го вклуците и Благоја Марковски па и тој е кандидат кој собира потписи ПОДЕМ ке направат голем пресврт, бар така зборат анализите:toe:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Твоето етикетирање не ме погодува ни најмалку
Ni moe ni tugjo nego normalno e toa za dpBne simpatizeri,nemaat ni gram moral,da imaa kje si go stavea prstot na chelo odamna.Nego ajt,se vide vecherva kolku si "neopredelena" i "ne-etiketirana". :smir:

Јас убаво кажав конкертно за оној дел кој го посочив!
Nishto ne si kazhala,eve pak kje te demantiram,Frchkovski ,Gjuner Ismail mislam bea zadolzheni kako najdobri eksperti za pravnite raboti vo ustavot.Sega kako kje me demantirash?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ni moe ni tugjo nego normalno e toa za dpBne simpatizeri,nemaat ni gram moral,da imaa kje si go stavea prstot na chelo odamna.Nego ajt,se vide vecherva kolku si "neopredelena" i "ne-etiketirana". :smir:
А бе дечко, сериозно не те разбирам. Значи да ти нацртам дека јас сум поддржувач на ликот и делото на ЧОВЕКОТ Ѓорѓе Иванов? И Амди Бајрам да го предложеше Ѓорѓе и СДСМ да го предложеше и која друга партија да го предложеше јас пак ќе бев поддржувач на тој човек.

А ти си...не знам немам зборови, треба да престанеш да гледаш се црно - бело.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
58.748
Do mene e Borkica i sega shto?

Znachi priznavash ne te biva ni za edna laga da svrzish :) Idi pucaj kanter aman :pos2:
Со секој пост прикажуваш нови дози на идиотизам за кои не сме знаеле дека ги поседуваш.

Не ме бива за лаги тоа признавам. Одговарам она што знам, како што мислам. Имав еден принцип, да не се расправам со такви ко тебе, (ма да ти си уникатен на форумов), ми беше во потпис. Го избришав и еве го подзаборавив, па си расипав перфектно добар филм вечерва.

Те поздравувам, со надеж дека медицината брзо ќе напредне и ќе почнат да трансплантираат мозоци. Тебе очајнички ти е потребен еден. :smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Nishto ne si kazhala,eve pak kje te demantiram,Frchkovski beshe zadolzhen kako najdobar ekspert za pravnite raboti vo ustavot.Sega kako kje me demantirash?
Фрчковски Е експерт и бил еден од главните составувачи на Уставот, тоа никој не го оспорува! Ама исто се зборува и дека Иванов имал допринос, доста помал можеби од оној на Фрчко, ама имал. Доста ми ги превртуваш зборовите!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ok aj da ne vi otezhnuvam.Ivanov go napravi celiot ustav,a komunjarite mu stavaa sopki na Ivanov ama zatoa sega pak se kandidira za pretsedatel da ja preporodi Makedonija zaedno so "pastirot" Gruevski.

Dali ovoj odgovor vi gi zadovoluva kriteriumite?

:tapp:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ok aj da ne vi otezhnuvam.Ivanov go napravi celiot ustav,a komunjarite mu stavaa sopki na Ivanov ama zatoa sega pak se kandidira za pretsedatel da ja preporodi Makedonija zaedno so "pastirot" Gruevski.

Dali ovoj odgovor vi gi zadovoluva kriteriumite?

:tapp:
Не.
Иванов ГО НЕМА НАПИШАНО УСТАВОТ, НО БИЛ КОНСУЛТИРАН, значи како политолог аман.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom