СП Хрватска 2009 - Македонија : Тунис (24:25) - впечатоци

Кој ќе победи?


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
А и баш ме интересира кој е овој фраеров (вториот) кој гласал дека Тунис ќе победи, дури од ко заврши утакмицата.:kesa:
Ајдееее и трет еве го сега пред малце.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Океј сега да не претеруваме, Кире е класа играч но ете не одигра како што треба. После тој голот со кој ја прекина серијата, си помислив ќе превземе се во свои раце но, меѓу стативите беше расположениот туниски голман.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
А и баш ме интересира кој е овој фраеров (вториот) кој гласал дека Тунис ќе победи, дури од ко заврши утакмицата.:kesa:
Ајдееее и трет еве го сега пред малце.
ја си (нажалост) фер погодиф уште пред да почне утакмицата...
пс. остајте го кире на раат не е човеко супер мен
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Кире Лазаров најголемот гомно што постои
па иди ти играј сам цела утакмица бе,нека те чува тој волот,црнецот па можда ќе напраиш нешо,и како можете да судите човек од една утакмица????па пола од головите он ги даде бе алоооо..со борко најзаслужни се што успеавме да дојдеме на светско бе
да ви ебам народот
ПУ
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Срамота е бре некои Арапи, од пустина излезени да не тепаат нас.
Тунис најголемиот успех го имаше во СП 2005, со освоено 4-то или 5-то место и мислам дека оваа екипа воопшто не требаше да се потцени.
А победија затоа што се од пустина излезени, да знаеш.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
ја си (нажалост) фер погодиф уште пред да почне утакмицата...
пс. остајте го кире на раат не е човеко супер мен
Јас ништо не реков за Кире, секоја чест за него, не може сам да игра, го чуваат по двајца, овој ги проигрува овие не знаат да искористат. Тој одпосле почна да шутира.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
А и баш ме интересира кој е овој фраеров (вториот) кој гласал дека Тунис ќе победи, дури од ко заврши утакмицата.:kesa:
Ајдееее и трет еве го сега пред малце.
:pos2::pos2::pos2: и такви ли има :uvo:

Инаку и во првото полувреме грешивме но го добивме, во второто кога требаше да ги гранатираме, ние се изгубивме. Бледа игра на цел состав, а и на поедниците од кои се очекуваше највеќе. Да се надеваме дека ќе научеме нешто од многуте грешки.

Голем поздрав до Чкембарите и другите навивачи што ја бодреа Македонија.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
ne zborete za kire taka. se sto mozeshe stori.
izgubivme nesrecno, se nadevam na ponatamosen uspeh. neka ne ve napusta optimizmot
ajde makedonci , samo napred.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
ne zborete za kire taka. se sto mozeshe stori.
izgubivme nesrecno, se nadevam na ponatamosen uspeh. neka ne ve napusta optimizmot
ajde makedonci , samo napred.
Изгубивме зошто бевме послаби, и психичи и тактички и секако. А понатамошен успех не барај против Германија, Русија и Полска.
Па и да победиме некоја од овие џабе ко изгубивме од бедуиниве. Резил партија нема што.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Како што изминуваат минутите, концентрацијата во нашиот тим опаѓа, нешто што е проблем со сите македонски репрезентации, било машки, било женски. Е сега дали е концентрацијата проблем или недоволна физичка спремност да се издржи цел натпревар, си знаат играчите.
Такви грешки како денес не смееме да си дозволиме, како и таква серија во која влезе Тунис. Ако мислиме да играме со Германија, Хрватска и др. вака како против Тунис денес, блиску ни е крајот. Се надевам дека против Алжир утре ќе се подобрат, барем со најслабата репрезентација нека си го обелат образот.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
криви се и навијачиоте што дојода од странство ги гледав на моменти се заебаваа додека јас дома с енервирав ама тие имаат само потекло македонско и ништо повеќе.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Тунис најголемиот успех го имаше во СП 2005, со освоено 4-то или 5-то место и мислам дека оваа екипа воопшто не требаше да се потцени.
А победија затоа што се од пустина излезени, да знаеш.
Гајле ми е мене за 2005.Денес ако нашите ракометари играа цел натпревар како што играа храбро и борбено во првото полувреме, тоа нивно 5-то место ќе им беше само убав спомен од минатото.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
криви се и навијачиоте што дојода од странство ги гледав на моменти се заебаваа додека јас дома с енервирав ама тие имаат само потекло македонско и ништо повеќе.
Овој па што ќе каже...

Он топик:
Брзоплетоста во нападот не уништи. Изедначен противник, кој победи затоа што имаше повеќе концентрација. Најреален резултат ќе беше нерешено да завршеше. И не го ругајте Кире, не е супермен... Со оглед на тоа што беше одлично чуван направи се што можеше, а тоа е за пофалба.

Ако си ги анализираат грешките, утре идеме на победа.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Egipat 22
Srbija 30


Гледајте кој има квлаитет и ментлаитет. И затоа секогаш и хрватска исрбија ќе бидат пред нас зашто ги бива и се поквлаиттн народ не само за спорт туку за било што.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Таман работа уште Алжир да не ги совладаме.
Алжир е аутсајдер, Тунис е просечна репрезентација, ние сме квалитетна репрезентација без менталитет.

Учекувам утре да се истрошат и да кажат, дуелот со Тунис беше само еден лош сон и ќе ја одбраниме честа на Македонија... се додека не ги прегази Полска. За Русија и Германија воопшто да не дискутираме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom