Одбор за дочек, 13-ти јануари

Статус
Затворена за нови мислења.

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
На видеово познато ми е нешто името што дава изјава...го имаше во весник пред некое време, онанирал.:tv: ама револуционер е, да го оставиме раат.:tapp:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.840
Поени од реакции
5.508
Што се дереш, на ова ладно време. Пази на грлото. Еве, тука сум...прашај ме што сакаш. А, пред да ме ти прашаш...јас нешто да те прашам. Не верувам во македонски патриоти кој само знаат Македонија да ја бранат од Бугарите. Затоа и не верувам во твоето патриотство. Прашањето е ....кај си ти “ голем “ македонски патриот на Зебрњак-Кумановско, кога Србите со српски знамиња и српски песни го слават денот на “ослободување“ од Турците. А, знаеме како заврши тоа српско ослободување. Или толку си зафатен со Бугарите, па немаш време да поработиш на српскиот случај. Или мислиш дека немаат иста тежина. Југоносталгија или србоманството се покажува на разни начини. Еден е и тој: да ги мразиш Бугарите а да си ... неутрален спрема Србите. Кога ке дојдеш ова година на Зебрњак... ке ти верувам дека си вистински патриот.Ама не со Србите ... да го славиш нивниот празнил. Него, како со Бугарите ...мотки, палици во раце. Вака, само прикаски.:helou:
A ти толку си заслепен со таа твоја бугарска адвокатура, и твоето бранење на бугарите и нивните чекори што забораваш дека и тие како и српчињата ни се крвници, кои денес ниту малку не се сменети..Сабајлево на Сител, беше филмот ДЕНОВИ НА ИСКУШЕНИЕ.. Гледај го (ако го немаш) ќе ја увидиш бугарската лицемерна политика, која не е смената ниту ден денес, ама оваа денеска е пософистицирана...
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634



ХА ХА :vozbud::vozbud::vozbud: значи каракачанов што може да ве заебе вас предавнициве тука, никој.....

ха, напред брате, да дојдете, у фаца ви се ругаше државјанства ке ви давал.....
пиши ми на пп


топорчо бисер ванчев христооо о христоооо... ве бараат за државјанствата:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Вчера и Прилеп полн со летоци. Ова беше пред Пошта кај Викели. Сликано со мобилен телефон. На работа сум на 13, ако земам слободен ден идам обавезно.
 

Attachments

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Што се дереш, на ова ладно време. Пази на грлото. Еве, тука сум...прашај ме што сакаш. А, пред да ме ти прашаш...јас нешто да те прашам. Не верувам во македонски патриоти кој само знаат Македонија да ја бранат од Бугарите. Затоа и не верувам во твоето патриотство. Прашањето е ....кај си ти “ голем “ македонски патриот на Зебрњак-Кумановско, кога Србите со српски знамиња и српски песни го слават денот на “ослободување“ од Турците. А, знаеме како заврши тоа српско ослободување. Или толку си зафатен со Бугарите, па немаш време да поработиш на српскиот случај. Или мислиш дека немаат иста тежина. Југоносталгија или србоманството се покажува на разни начини. Еден е и тој: да ги мразиш Бугарите а да си ... неутрален спрема Србите. Кога ке дојдеш ова година на Зебрњак... ке ти верувам дека си вистински патриот.Ама не со Србите ... да го славиш нивниот празнил. Него, како со Бугарите ...мотки, палици во раце. Вака, само прикаски.:helou:
Татароглу, мене лани ми вети дека ќе се видиме на кеј(на друг форум). Бадијала идев во Скопје.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Христо,
повикуваш на насилство или ќе садите пипер/играте безбол заедно?

Пацифист беше бар ти, мајкуму...и сите се генерално фини на темава.
Од кај сега вакви повици за насилие?

Спремаш нешто?!?!?!
Ништо од тоа. Сериозен човек, едоставно, не може сериозно да ја прифати терминологијата на Македонцки. Значи, мене не ми сметаат ставовите на Македонцки... туку изразот. Сакав да му покажам дека секој може да се спушти на тоа ниво... но идејата е да менуваме тези, мислења, и при тоа да имаме обостран почит. И, да покрај различност во дел од тиа да се задржи нивото на комуникација.

Татароглу, мене лани ми вети дека ќе се видиме на кеј(на друг форум). Бадијала идев во Скопје.
Србо, дојди пак. Што е за прав македонски патриот...ако плати една автобуска карта.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Ништо од тоа. Сериозен човек, едоставно, не може сериозно да ја прифати терминологијата на Македонцки. Значи, мене не ми сметаат ставовите на Македонцки... туку изразот. Сакав да му покажам дека секој може да се спушти на тоа ниво... но идејата е да менуваме тези, мислења, и при тоа да имаме обостран почит. И, да покрај различност во дел од тиа да се задржи нивото на комуникација.
Лингвистичко толкување на зборовиве ако можи, ќе ве молам, и второ прашање што се подразбира под тоа „обостран почит„
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Ништо од тоа. Сериозен човек, едоставно, не може сериозно да ја прифати терминологијата на Македонцки. Значи, мене не ми сметаат ставовите на Македонцки... туку изразот. Сакав да му покажам дека секој може да се спушти на тоа ниво... но идејата е да менуваме тези, мислења, и при тоа да имаме обостран почит. И, да покрај различност во дел од тиа да се задржи нивото на комуникација.



Србо, дојди пак. Што е за прав македонски патриот...ако плати една автобуска карта.
А во кој интернет клуб ќе бидеш оваа година?
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.469
Поени од реакции
1.816
На Куракачанов и на неговите мајмуни не им доаѓа памет:tapp:
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
A ти толку си заслепен со таа твоја бугарска адвокатура, и твоето бранење на бугарите и нивните чекори што забораваш дека и тие како и српчињата ни се крвници, кои денес ниту малку не се сменети..Сабајлево на Сител, беше филмот ДЕНОВИ НА ИСКУШЕНИЕ.. Гледај го (ако го немаш) ќе ја увидиш бугарската лицемерна политика, која не е смената ниту ден денес, ама оваа денеска е пософистицирана...
Ајде, преку одговор на тебе...да го кажам мојот став. Живееме во РМ. Така? Се чувтсвуваме Македонци ( поголемиот дел). Така? Имаме нерасчистени прашања со сите соседи. Така? Е, како сега на дел од тие соседи ( Бугарите за помен на Мара Бунева), кога сметаме дека прават антимакедонска провокација... ги дочекуваме со мотки, стапови, бетонски плочи, а на иста таква провокација од страна на Србите ( Зебрњак), се правиме... на тоше. Тогаш,...нисмо из ту. Како таа прослава да не се случува во Македонија, и како да нема иста политичка конотација. Што мислиш ти на ова?

Кој знае да ми одговори. На летоците е шеснаестокрако сонце. Ако некој мисли дека тоа е повик за поменот на Мара Бунева...дали тоа значи дека , во меѓуврене, Бугарија го има сменето своето знаме. Или...повикот е за друга намена. На пример ... за подршка на кандидатурата на Љубе Бошковски?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.378
Поени од реакции
16.581
Не го мешај Љубе Бошковски во ова. Му го брукаш името.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Лудиот им дели совети:
Значи, Бугарствувањето има добра перспектива ако се ослободи од
максималистичкиот “сс пушка во раце срешту Грци и Срби“
македонствувачки приод. На Србите не ќе им биде трудно да докажат оти
Полог, скопската котлина, даже Куманово немаат врска со Филип и
Александар, додека Бугарите, ослободени од бремето на борба во Скопје
ќе ја придвижат сферата на влијание од исток повеќе накај центар и
југозапад.
http://groups.google.com/group/macedonia-discussion-group/browse_thread/thread/79106d327f524538
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Не го мешај Љубе Бошковски во ова. Му го брукаш името.
Браво. Толку души на овој форум го нападнаа Љубе Бошковски, по неговата најава за кандидат на претседателските избори..., да е просто убаво да се чуе убав збор за него. Ама, на прашањеро не ми одговори. Од каде шеснаестокрако сонце на листот хартија, кој огромен број на форумџиите го протолкуваа како повик за помен на Мара Бунева?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.378
Поени од реакции
16.581
Браво. Толку души на овој форум го нападнаа Љубе Бошковски, по неговата најава за кандидат на претседателските избори..., да е просто убаво да се чуе убав збор за него. Ама, на прашањеро не ми одговори. Од каде шеснаестокрако сонце на листот хартија, кој огромен број на форумџиите го протолкуваа како повик за помен на Мара Бунева?
Koj ќе ги печатам јас тие флаери ќе знам. До тогаш некој од татариве нека каже:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom