Астрономија факултет

Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Ајде некој да ми најде информации за астрономија факултет. Колку години е, што предмети се изучуваат, го има ли факултетот во Македонија и сл. Поздрав и однапред благодарам.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
82
Поени од реакции
14
Иако сум апсолвент на друг Факултет крајно сум заинтересиран за Астрономија и доколку има таков веднаш би се запишал.Патем мислам дека нема кај нас таков.Не сум слушнал.Сигурно многу по физика,математика и слично треба да си поткован.
 
Член од
17 август 2008
Мислења
98
Поени од реакции
10
па имате на применета физика на пмф под група астрономија да се изучува.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Иако сум апсолвент на друг Факултет крајно сум заинтересиран за Астрономија и доколку има таков веднаш би се запишал.Патем мислам дека нема кај нас таков.Не сум слушнал.Сигурно многу по физика,математика и слично треба да си поткован.
Не се проблем Математика и Физика.
па имате на применета физика на пмф под група астрономија да се изучува.
Можеш да ми најдеш листа на предмети кои се изучуваат?
 

miro1983

Патриот
Член од
2 септември 2008
Мислења
52
Поени од реакции
1
e stvarno dobar predmet e ja go izucuvav edna godina na fakultet ama go izucuvav samo onoj del sto e za mojata struka (geodet)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.416
е стварно,ако знајт некој,нека пишит,животна желба ми е за то да студирам :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Izlezete od Makedonija i studirajte Astronomija, zasho tuka od toa leb ne se pechali, i , da bideme realni, toa e najbitno, kolku i da ti e merak da se zapishesh negde, ako znaesh deka posle nemozes da se vrabotish nigde, dzabe kje se zapishuvash.
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
brat mi bese primen vo najjakiot univerzitet vo turcija vo middle east technical university vo napredna fizika kade sto se primaat 5 dusi od celiot svet i kade sto ima moznost sa postdiplomski vo amerika i za astronomija.(ako ovie 5 studenti imaat dobar prosek postdiplomskata e celosna finansirana od univerzitetot) edno vreme i toj sakase bas da prodolzi na astronomija. no eve sega ke zavrsit treta so 10 prosek i sega razmisluva na postdiplomski za nuklearna ili nanofizika. veli deka i nema mnogu prosperitet so astronomija.
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
:(:cry:сакам астрономииииииииијааа да студираааам:cry::cry:
 
Член од
12 јули 2008
Мислења
161
Поени од реакции
9
Tuka prvo nema najobrazuvan kadar koj sustinski ke ja predava astronomijata. Vistinski reper za astronomijata vo Makedonija ne mozat da bidat nekoi nedouceni i nediplomirani laici koi formirala astronomsko drustvo i koga ke se pojavi nekoj interesen kosmicki fenomen setaat so teleskopite na plostad i privlekuvaat ljubopitnici i na toj nacin materijalno profitiraat. Vistinskata intelektualna realizacija vo poleto na astronomijata ke ja postignete ako studirate vo stranstvo, vo nekoj relevanten Univerzitet.
 
Член од
31 јануари 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Leelee i mene zivotna zelba mi e astronomija ama i da se otvori vo MK ne bi se zapisala, isklucivo nadvor :toe:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Јас сега во Август треба да се запишувам и уште не знам шо да прам. Сакам астрономија од 5 год. ама од ко ќе завршиш после кај ќе работиш, а за странство немам можности така да најверојатно ќе си остани само желба. Има некој друг шо сака на Астрономија а треба сега да се запиши ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom