Омилени клубови

Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Не можам да сватам како може некој да биде за 2 тима кој што играат во ЛШ.
пример. Интер и Челзи,Милан и Барса,Манчестер и Реал :tapp:
он:
1.Милан
2.Милан
3.Милан
999.Милан
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не споредувај клуб со репрезентација.

На прво место убедливо Барселона,за македонски тим не навивам.
Така да,со кој било македонски тим да игра Барса,ќе навивам за Барса,нормално.:tv:
:lud::lud:Како прво дали се читаш што пишуваш??...на пример од прилеп си и во квалификации за ЛШ играат Победа-Барселона и ти одиш на стадион каде цел прилеп живее за тој натпревар и ти кој цел живот одиш на стадион пратиш фудбал ја бодриш твојата Победа и оддеднаш да навиваш против нејзе на твојот стадион и носиш шалови од барса...размисли малце што пишуваш а тоа со репрезентацијата ти е логика односно чист пример...(победа и прилеп како пример ги зедов)

Имаше еден навивач во Хрватска од Шибеник кој беше ''ватрен'' навивач на Селтик и скоро секоја недела претстојувал во Глазгов за да го бодри својот омилен тим и тоа беше добра емисија и ја објаснуваше цела историја на Селтик и сите натпревари каде што бил..но на крајот се изјасни дека најголема желба му било да ги гледа во квалификации за ЛШ или Уефа натрпевар помежу Шибеник и Селтик каде како што тој изјави ќе биди најсреќниот човек во светот во тој момент и ќе ужива во фудбалот но на крајот се изјасни дека неможи да навива против тимот од својот град и местото каде што е роден..нормално сега тоа е негово право ама го зедов за пример бидејќи тој беше многу позапален навивач на Селтик отколку ние тука што сме за Милан,Реал,Челзи..што троламе на форуми..тоа ми беше поентата!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
:lud::lud:Како прво дали се читаш што пишуваш??...на пример од прилеп си и во квалификации за ЛШ играат Победа-Барселона и ти одиш на стадион каде цел прилеп живее за тој натпревар и ти кој цел живот одиш на стадион пратиш фудбал ја бодриш твојата Победа и оддеднаш да навиваш против нејзе на твојот стадион и носиш шалови од барса...размисли малце што пишуваш а тоа со репрезентацијата ти е логика односно чист пример...(победа и прилеп како пример ги зедов)
Зарем сеуште има фудбал во Македонија? Да одам на утакмица на Победа и да навивам, иако знам дека утакмицата е наместена и џабе пееме песни и ги бодриме играчите. Не, поминаа тие времиња. Поради Хари и Ацуле тешко настрада вториот најлегендарен клуб во Македонија.

Инаку, од странскиве, Барса, Барса и Барса.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
:lud::lud:Како прво дали се читаш што пишуваш??...на пример од прилеп си и во квалификации за ЛШ играат Победа-Барселона и ти одиш на стадион каде цел прилеп живее за тој натпревар и ти кој цел живот одиш на стадион пратиш фудбал ја бодриш твојата Победа и оддеднаш да навиваш против нејзе на твојот стадион и носиш шалови од барса...размисли малце што пишуваш а тоа со репрезентацијата ти е логика односно чист пример...(победа и прилеп како пример ги зедов)
Како прво не сум толку голем патриот.
Не сум од Прилеп,од Куманово сум.И кој треба да подржувам Куманово во 10000 лига или Милано ??
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Зарем сеуште има фудбал во Македонија? Да одам на утакмица на Победа и да навивам, иако знам дека утакмицата е наместена и џабе пееме песни и ги бодриме играчите. Не, поминаа тие времиња. Поради Хари и Ацуле тешко настрада вториот најлегендарен клуб во Македонија.

Инаку, од странскиве, Барса, Барса и Барса.
Другар знам дека нема фудбал и победа ја зедов како пример еве вардар нека биди(значи случувањата со мак фудбалот не се инволвирани во дебатата)..туку можеби за 10-20 години кој знае што носи иднината..ќе гледаме таков натпревар помеѓу некој македонски тим од твојот град и Барселона(во случајот за тимот што навиваш)..и сигурен си после сите работи дека ќе си фан на барселона во тој натпревар???...со репрезентациите тие исто..како Боби мкд што е запален навивач на Германија ама да играат Македонија-Германија и колку да е слаба и никаква нашата репрезентација не е тој будала да навива против нас на тој натпревар само химната што ќе завиори се се знае..така на пример јас сум од Битола и Пелистер мие во срцето и на пример играат Пелистер-Интер само што ќе запеат чкембарите се ќе се знае за која страна ќе се определам..тука нема двоумење со репрезентациите го зедов како ЛОГИКА:helou:

Како прво не сум толку голем патриот.
Не сум од Прилеп,од Куманово сум
.И кој треба да подржувам Куманово во 10000 лига или Милано ??
Ако прочиташе прилеп и победа како пример ги зедов..не мора да си патриот за да навиваш за тимот од својот роден град(македонски тим не милано ај) ..тоа што куманово нема(македонски) тим е друга работа ама ти напишав иднината не знаеш што носи па можеби куманово ќе има свој врвен тим и мак фудбалот ќе заживее..се како пример зедов и ти замислисе во таква ситуација дали ќе навиваш за барселона!...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Ако прочиташе прилеп и победа како пример ги зедов..не мора да си патриот за да навиваш за тимот од својот роден град(македонски тим не милано ај) ..тоа што куманово нема(македонски) тим е друга работа ама ти напишав иднината не знаеш што носи па можеби куманово ќе има свој врвен тим и мак фудбалот ќе заживее..се како пример зедов и ти замислисе во таква ситуација дали ќе навиваш за барселона!...
Можда,можда за 100 години:)Имаше Куманово тим пред 7-8 години,кога играше прва лига,сега се е гола вода.
И да,на натпревар меѓу Куманово и Барселона,јас ќе навивам за Барселона.:salut:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Другар знам дека нема фудбал и победа ја зедов како пример еве вардар нека биди(значи случувањата со мак фудбалот не се инволвирани во дебатата)..туку можеби за 10-20 години кој знае што носи иднината..ќе гледаме таков натпревар помеѓу некој македонски тим од твојот град и Барселона(во случајот за тимот што навиваш)..и сигурен си после сите работи дека ќе си фан на барселона во тој натпревар???...со репрезентациите тие исто..како Боби мкд што е запален навивач на Германија ама да играат Македонија-Германија и колку да е слаба и никаква нашата репрезентација не е тој будала да навива против нас на тој натпревар само химната што ќе завиори се се знае..така на пример јас сум од Битола и Пелистер мие во срцето и на пример играат Пелистер-Интер само што ќе запеат чкембарите се ќе се знае за која страна ќе се определам..тука нема двоумење со репрезентациите го зедов како ЛОГИКА:helou:
Нормално дека ќе навивам за Победа, јас во мојот пост не спомнав дека Барселона ми е пред Победа. Само сакав да ти кажам дека навивачи повеќе нема, на утакмица по 20-тина души се максимум. За сето тоа се криви Хари и компанија, кој се наполнија пари од местење утакмици. На времето на натпреварите на Победа имаше многу публика, но како очекувате сеуште да има верни навивачи и да си го бодрат клубот кога однапред се знае како ќе заврши утакмицата. Додека не се смени раководството во ФФМ и не дојдат вистински луѓе за таа работа, нема никогаш да биди како шо беше на времето. А верувам дека сите сакаме да се врати тоа време каде шо стадионите беа полни и беше гордост да се навива за Победа (во мојот случај, пошто сум од Прилеп, нели).

 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Челзи



Реал Мадрид
Интер
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Нормално дека ќе навивам за Победа, јас во мојот пост не спомнав дека Барселона ми е пред Победа. Само сакав да ти кажам дека навивачи повеќе нема, на утакмица по 20-тина души се максимум. За сето тоа се криви Хари и компанија, кој се наполнија пари од местење утакмици. На времето на натпреварите на Победа имаше многу публика, но како очекувате сеуште да има верни навивачи и да си го бодрат клубот кога однапред се знае како ќе заврши утакмицата. Додека не се смени раководството во ФФМ и не дојдат вистински луѓе за таа работа, нема никогаш да биди како шо беше на времето. А верувам дека сите сакаме да се врати тоа време каде шо стадионите беа полни и беше гордост да се навива за Победа (во мојот случај, пошто сум од Прилеп, нели).

]
Другар се е ок за ова со победа си има посебна тема важно ми ја разбери поентата дека неможиш да навиваш против тим од твојот град и родното место:helou:..а за Победа што се случи се случи најдоа зајдоа то е то:toe:

Можда,можда за 100 години:)Имаше Куманово тим пред 7-8 години,кога играше прва лига,сега се е гола вода.
И да,на натпревар меѓу Куманово и Барселона,јас ќе навивам за Барселона.:salut:
После овој неразјаснет одговор дискусијата завршува(од моја страна):nesvest:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Другар се е ок за ова со победа си има посебна тема важно ми ја разбери поентата дека неможиш да навиваш против тим од твојот град и родното место:helou:..а за Победа што се случи се случи најдоа зајдоа то е то:toe:
Да, те сватив, и јас стојам на ставот дека неможам да навивам против клубот во кој сум ги направил првите фудбалски чекори, на стадионот каде сум се радувал ако некој роднина или поголем другар ме земи да навивам со мајмуни како мал, да стојам зад гол итн.

Акси, не си во право дека ако играат Куманово - Барселона ќе навиваш за Барселона, како шо кажа Нероазуро, срцето нема да ти дозволи кога ќе ги видиш луѓето од твојот град со сето срце го бодрат Куманово, ти да навиваш за Барселона.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
не разбирам како можете странска екипа на прво место да ставате а тимот од вашиот град на второ или трето место..зарем да играат на пример тимот од вашиот град и таа странска екипа на пример Валенсиа за валенсиа ќе навивате??..размислете првин а не да напишете туку така.....тоа ти е исто како да навивате за Аргентина на светското и да играат против Македонија пријателска за Аргентина ќе навивате?? ај прстот вглава!:uvo:
како прво за тој тим немате слушнато :pos2: а и плус темава ми беше за кој тим навивате ОСВЕН вашиот омилен! но сепак мислењево ти е на место
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Ман Утд и никој друг !!!:back:
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Покрај тимот за кој навивам Работнички,онака омилени имам од секое првенство
Астон Вила
Херта
Интер
Атлетико Мадрид
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Секако најпрвин Тетекс,па после би го спомнал:Звезда,Челзи и Баерн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom