Србија

Статус
Затворена за нови мислења.
N

n/a

Гостин
Искрено...
ми се сере од такви плачковци ко Кико МC и остала багра.
И немам ја многу-многу што да се докажуем со нив.
Тоа е неблагодарно и безобразно до срж, и како такво некој ден ќе сконча ко кер-авлијанер негде.
Апсолутно незахвално е и да пробаш да дискутираш и да понудиш факти кога имаш некој таков `собеседник` у комбинација.

Најжално е што прават раздор и сејат омраза по сите линии,а у овој живот,сто пати сум кажал,што ќе си (и колку ќе си) посееш,тоа ќе ожнееш.
Можам јас,многу одмерено и паметно да објаснам низ примери и да ги побијам до едно сите нивни примери...
ама кое фајде кога тоа дебелоглавиот од другата страна никогаш нема и да проба да мрдне од нулта тачката која што си ја зацртал.
Епа и јас не можам и нејќум бре брате да правам више компромиси.
Нека рокне се... џа у.п.м.Топтан.
После пак ќе се мрсулави дека он не смеел да фаќа оружје у рука пошто ратот ќе поминел а он пак ќе требало да живее у Тетова...
и такви некои курци-палци и остали свињарии и ко за захвалност нај на крај мене ќе ме нервира топтан и ќе се инати ко магаре.
А бе кој го ебе...
нема више... умре.
Ко кер да ми сконча пред мене една вода немам за давање,не повеќе.

Време е античките македонци да покажат и докажат дека се такви и да се изборат за своите правдини (соодветно химната).
Пошто за сите останати нема место у таа комбинација...
ќе треба истото да го направат сами.
Јас ... додека удираат на фашистички барабани...
немам ни време ни желба да бидам дел од истата свињарија.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.616
Поени од реакции
5.286
Епа ако е исто све у верата тогаш што е проблемот ? Изглеа пак прадедоти е кочницата за да се тргне даље...Расчистено е тоа...
Сто пати го кажав проблемот, ама ти се правиш како да не го гледаш па затоа постојат поголеми фонтови..
ПРОБЛЕМОТ Е ШТО СПЦ НЕ ЈА ПРИЗНАВА МПЦ!!!!

Не е проблемот во верата....


1.Оваа гарнитура на владата во Србија повлече потези за извинување кон Хрватска, а види чудо ја не видов Хрватска да направи нешто слично и да каже дека и она има дел од кривицата за војната...Сеа нека не се убацува Лет 3 со неговите теории на заговор и еднострана кривица на Србија пошто , како за љубов , така и за војна се потребни двајца...2.Тоа ти е гест на добрососедски однос, а спротивно на таков гест е она што Македонија го призна Косово ...Мислеше Гвујо дека ќе иаме некои бенефиции али испадна шипак од сето тоа и само си ископавме уште поголема јама....3.Дали ти лепи очекуваш после таков гест на нашата тупа влада ,Србија да прати извинување заради тие ствари што ти ги посочуваш ? Ајде, стави на кантар и увиди дека тоа нема да се деси затоа што и нашата влада изигра прљаво...
1.А што имам јас врска сега со проблемите на Србија со Хрватска, и што сакала да и се извини?? Сакала да се извини ама не се извинила.. Многу сериозен муабет...
2. А каков гест е онај што 19 години не ни признавате Црква??
3. Ако Србија планираше да се извини, имаше 18 години простор за тоа да го направи, ама не го направи, и сега викаш дека токму признавањето на Косово е причината која не се извини а??
4. Македонија игра прљаво??:toe:
Ги обвинувате Европјаните зошто ви го зеле Косово, а аплицирате да влезете во Европска Унија..И после Македонија игра прљаво..
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.616
Поени од реакции
5.286
Искрено...
ми се сере од такви плачковци ко Кико МC и остала багра.
А да видиш мене колку ми се сере од лицемери, кои се прават патриоти, а а мириснат зелена банкнота менуваат став преку ноќ...
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Затоа и ќе си пееме сите сложно:


само што тие истите што пеат на клипот се браќа со 2 српски навивачки групи и што едни од првите нивни воџи на 28 идат на дерби во србија.Ама нема везе бе па и ти.

decki ti so si be na pod forumov.....
А ви како сте?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom