МЕТАЛ vs РАП

МЕТАЛ или РАП


  • Вкупно гласачи
    146
Статус
Затворена за нови мислења.

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Нe,тоа е прашање.Ќе одговориш или ке вртиш тема?
Да знаев дека некој ке ми постави толку дебилно прашање, во постот ке пишев "ние сакаме ѓаволи, вампири, превртени крстови, пиење крв ... и голи жени"

Их бре што луге постојат на земјава!
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Да знаев дека некој ке ми постави толку дебилно прашање, во постот ке пишев "ние сакаме ѓаволи, вампири, превртени крстови, пиење крв ... и голи жени"

Их бре што луге постојат на земјава!
Не па пошто во постот напиша....Рап, најпроста и најкретенодебилна музика на свет, толку глупавост и простотилук нема нигде да се види .. коли, пари, блинг блинг, голи црнкињи....мислев да не имаш нешто против голите жени(црнкињи).
п.с И да не си свесен се какви луге постојат на земјава!
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Нема везе ја обожавам црнкињи .. али пошто ги ставаат у секој смрдлив спот и само кењаат какви гзови имале, некако стануваат досадни .. мислам 100 пути е боље да си пуштиш порнич со црнкињи ...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
епа ако мислите дека рапот е за некој црнкињи и нивните гзои тогаш не знаете вие што е рап
тоа не е што го слушате вие зен или некои мрсулковци ко него
РАП не се праи или пее рапот се ЖИВЕЕ
рапот е нешто без што јас на пример неможам ни еден ден нии една минута што се вика
без него мојот живот би бил залудно лутање
се што барам наоѓам во рапот а ако не го поштувате барем не го се-ете ..
поздрав
и рап до крајјјјјј :vozbud:
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
РАП не се праи или пее рапот се ЖИВЕЕ
Ова сум го чул негде али никад не ми било јасно пошто презирам рап !

Како се живее рапот ? Би бил благодарен ако некој ми објасни !
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
РАП !!!

Металот неможам да го поднесам... тиња е
Потсетиме да ти дадем некој метал песне да слушнеш, и дали после тоа ќе го имаш истото мислење :)

Метал Рулз... :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Како се живее рапот ? Би бил благодарен ако некој ми објасни !
Живејш во гето, си бил истепан преку 20 пати, носиш нож во тебе, и пиштол ако мојш да си дозволиш, имаш пробано се’ можно, почнувајќи од лепак и мара па се до хероин... После носиш транзисторче на рамо и свирит во ритам „туп тц тудуп туп тц“ и се нишаш лево десно. Носиш шалвари три броја поголеми, дукс пет броја поголем и јоу јоукаш на секој втор збор.

Ваљда вака е, не сум рапер нига, за да ти кажам јоу.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Живејш во гето, си бил истепан преку 20 пати, носиш нож во тебе, и пиштол ако мојш да си дозволиш, имаш пробано се’ можно, почнувајќи од лепак и мара па се до хероин... После носиш транзисторче на рамо и свирит во ритам „туп тц тудуп туп тц“ и се нишаш лево десно. Носиш шалвари три броја поголеми, дукс пет броја поголем и јоу јоукаш на секој втор збор.

Ваљда вака е, не сум рапер нига, за да ти кажам јоу.
Тоа што го живееш тоа го рапуваш. Просто и едноставно.

А ти Фантом што правиш некој гето филм, дај му го сценариото на Манчевски па може ќе се нафати.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Тоа што го живееш тоа го рапуваш.

А ти Фантом што правиш некој гето филм, дај му го сценариото на Манчевски па може ќе се нафати.
Едно сабајле јас си станав убо
ојдов во веце и се стана лудо
ме касна еден гулаб, па се изнервирав
го фатив за клунот и го препарирав.


Дешавка од пред две недели, морав да израпувам, ми тежеше на душава.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Живејш во гето, си бил истепан преку 20 пати, носиш нож во тебе, и пиштол ако мојш да си дозволиш, имаш пробано се’ можно, почнувајќи од лепак и мара па се до хероин... После носиш транзисторче на рамо и свирит во ритам „туп тц тудуп туп тц“ и се нишаш лево десно. Носиш шалвари три броја поголеми, дукс пет броја поголем и јоу јоукаш на секој втор збор.

Ваљда вака е, не сум рапер нига, за да ти кажам јоу.
Како можеше да заборавиш дека на сите треба да им се обраќаш строго со "Bitch" (колку глупав збор) :pos: .. иначе фала за објаснувањето!

Бреј тек сега сватив колку сум среќен што не сум рапер, среќа што постои метал ..

Тоа што го живееш тоа го рапуваш. Просто и едноставно.
Можам да замислам како рапувате кога купуете леб, правите кафе, облакате чорапи, пржите јајца, јадете кебап со кромид и пиво, берете зелка у двор и шо знам шо таму :pos:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ова сум го чул негде али никад не ми било јасно пошто презирам рап !

Како се живее рапот ? Би бил благодарен ако некој ми објасни !
епа едноставно секогаш знаеш како и што треба да се прави
рап не значи да се курчиш и да се занесуваш да се креваш тоа е фејк
али рапот као се живее епа тоа е едноставно во тебе ако го засакаш едноставно продолжуваш и почуваш да го слушаш прво
па потоа ќе се јави опцијата за снимање па ќе зацепаш со текстови пишување
па и студија и снимања и после извесно време ќе станеш ко зависник од Рап и неможеш без него
јас лично ако сум 20 30 мин без рап почнуе глаа да ме фрка почнуем да се нервирам
шом си пуштам рап се смирувам и се ми е равно
можда е глупо ко што објаснувам ама мора да го живееш тоа да го живееш тој живот за да знаеш како е
поздраф :helou:
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Па да живеевте некој боље живот од другите луге, ке разберев али ...

епа едноставно секогаш знаеш како и што треба да се прави
Мислам не сме ние мутави, сите знаат што и како треба да се направи .. али добро не сум рапер па и не ми е толку јасно ...
-----------------------------------------------
Се замислив на некоја минута за тоа како би било Металот да се живее (пошто не сум чул никој да го каже ова) .. пиеш пиво, слушаш метал, и закон си:pos:
 
D

DartWader

Гостин
Металциве имаат стекнато погрешна претсава за рапот :tapp: Треба да слушаш рап за да можеш да го разбереш bdw има и рап групи што свират на инструменти земи за пример The Roots , Cypress Hill , A Tribe Called Quest или пак Elemental од Хрватска. Има грешка погоре Рапот се прави а Хип Хопот се живее! не е исто
1 Luv :back:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Па да живеевте некој боље живот од другите луге, ке разберев али ...



Мислам не сме ние мутави, сите знаат што и како треба да се направи .. али добро не сум рапер па и не ми е толку јасно ...
-----------------------------------------------
Се замислив на некоја минута за тоа како би било Металот да се живее (пошто не сум чул никој да го каже ова) .. пиеш пиво, слушаш метал, и закон си:pos:
епа брат рап најобично се пее за ВИСТИНИТИТЕ случки што те измачуваат во животот
тоа што ти е како проблем ти си го демонстрираш преку текстовите затоа на некој начин го оживуваш твоето преку песните и текстовите кои сам си ги праиш не фејкерски ко некои што само сакаат рапери да се а се имаат украдено од беат до текст :pos2:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
епа брат рап најобично се пее за ВИСТИНИТИТЕ случки што те измачуваат во животот
тоа што ти е како проблем ти си го демонстрираш преку текстовите затоа на некој начин го оживуваш твоето преку песните и текстовите кои сам си ги праиш не фејкерски ко некои што само сакаат рапери да се а се имаат украдено од беат до текст :pos2:
Значи на 90% од раперите нон стоп им смета некоја bitch, секогаш се угнетени и дискриминирани и сите се против нив.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom