МЕТАЛ vs РАП

МЕТАЛ или РАП


  • Вкупно гласачи
    146
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
чекај бе човек, па не се сигурно наследници на моцарт жити све...
рапери се, а фактот што тие ви ја доминираат сцената, ваш проблем си е...
:pos2: мене не ми ја доминираат сцената јас слушам нешто друго различно од овие два стила ама и кога слушав рап не ги слушав овие срања слушав run dmc, public enemy, mc hammer, Cyperss hill, NWA, DMX и тако даље
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
:pos2: мене не ми ја доминираат сцената јас слушам нешто друго различно од овие два стила ама и кога слушав рап не ги слушав овие срања слушав run dmc, public enemy, mc hammer, Cyperss hill, NWA, DMX и тако даље
a znajs so razlika ima megu ovie sto ti gi nabroji i drugive?
toa ti se vika ista lajna druga dimenzija:toe::pos2:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
a znajs so razlika ima megu ovie sto ti gi nabroji i drugive?
toa ti se vika ista lajna druga dimenzija:toe::pos2:

разликата е огромна али ти никогаш нема да сфатиш завлезен си во некој металски филм а појма немаш за металот и мислиш метал и ништо друго
секој си е уметник на свој начин, почитувај го туѓиот труд немора да го слушаш
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
А исто и ти почитувај го туѓиот труд и немој да кажуваш дали тој нема појма
Знаеш ти дали нема појма тој....
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
разликата е огромна али ти никогаш нема да сфатиш завлезен си во некој металски филм а појма немаш за металот и мислиш метал и ништо друго
секој си е уметник на свој начин, почитувај го туѓиот труд немора да го слушаш
sekoj si bil umetnik na svoj nacin, drugo sto nema da tresate, ti dali prvo znaes da ja definiras umetnosta? jas sum nemal poima od metalot. :pos2::pos2::pos2:abe decko nema sto da dokazam pred tebe, ama mislam deka ti si posledniot sto moze da vleze vo debata so mene za toa sto e umetnost, sto e metal. nekoj ako dava trud za nesto toa ne znaci deka pravi umetnost. sekoj dava trud dodeka se moca i sega toa ti e umetnost ????

секако дека знам од далеку се познава
odi do najbliskiot oftalmolog ili vo pshijatar :D
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
човече не биди толку напорен не гледаш дека тој кажува за рапери што ги видел на емтиви и слушнал на антенна 5 подалеку од тоа ништо не знае
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Абре ти кажуваш дека нема појма од метал а од рапери сигурно знам повеќе од тебе
Немој со предрасуди за човекот
супер си е тој
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
човече не биди толку напорен не гледаш дека тој кажува за рапери што ги видел на емтиви и слушнал на антенна 5 подалеку од тоа ништо не знае
ne cekam da odgovoris za toa kako znaes deka nemam poima od metalot. ajde ako imas obraz odgovori.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
sekoj si bil umetnik na svoj nacin, drugo sto nema da tresate, ti dali prvo znaes da ja definiras umetnosta? jas sum nemal poima od metalot. :pos2::pos2::pos2:abe decko nema sto da dokazam pred tebe, ama mislam deka ti si posledniot sto moze da vleze vo debata so mene za toa sto e umetnost, sto e metal. nekoj ako dava trud za nesto toa ne znaci deka pravi umetnost. sekoj dava trud dodeka se moca i sega toa ti e umetnost ????



odi do najbliskiot oftalmolog ili vo pshijatar :D
оди ти немам јас потреба нити слушам метал нити кажав некој дали има појма или нема нити ме интересира, јас таму кај што имав појма пишав
нити пак сакам ти да ми се докажуваш за метал нити сакам да влегувам во дебата за метал не ме интересира бе а за тоа уметност почекај малку, а тој што моча оди подржиму го и види дали е уметност

ne cekam da odgovoris za toa kako znaes deka nemam poima od metalot. ajde ako imas obraz odgovori.
ти бе се читаш што пишуваш никој не те спомна тебе нити металот јас го спомнав тој што замара со комерцијален рап
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Ниту можиш да влезиш во дебата
А како знаеш дека тоа со држењето е уметност да не имаш држено??
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
оди ти немам јас потреба нити слушам метал нити кажав некој дали има појма или нема нити ме интересира, јас таму кај што имав појма пишав
нити пак сакам ти да ми се докажуваш за метал нити сакам да влегувам во дебата за метал не ме интересира бе а за тоа уметност почекај малку, а тој што моча оди подржиму го и види дали е уметност



ти бе се читаш што пишуваш никој не те спомна тебе нити металот јас го спомнав тој што замара со комерцијален рап

pa kako toa ne me spomna mene a me citiras mene i velis deka nemam pojma od metal. ???????
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.431
Поени од реакции
7.859
:pos2: мене не ми ја доминираат сцената јас слушам нешто друго различно од овие два стила ама и кога слушав рап не ги слушав овие срања слушав run dmc, public enemy, mc hammer, Cyperss hill, NWA, DMX и тако даље
хахаха кај го има ова... ааа од вас луѓе не бива, стилот кој што го сакате го нарекувате срање(т.е пеачите од самиот стил)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom