Претседателски избори во Македонија (2009)

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Зоран Ставревски - ВМРО ДПМНЕ
Срѓан Керим - СДСМ
Љубе Бошковски - Независен подржан од НАРОДНА
Има некаква логика...
Зоран Ставревски - ВМРО ДПМНЕ(поддржан од СДСМ)
Срѓан Керим - СДСМ(поддржан од ДПМНЕ)
Љубе Бошковски - Независен подржан од НАРОДНА(со неговиот премиер Никола).:smir:
А ова ич не го разбрав...
 
N

n/a

Гостин
Зоран Ставревски - ВМРО ДПМНЕ(поддржан од СДСМ)
Срѓан Керим - СДСМ(поддржан од ДПМНЕ)
Љубе Бошковски - Независен подржан од НАРОДНА(со неговиот премиер Никола).:smir:
Има некаква логика...

А ова ич не го разбрав...
Aј ти...
ја и те како го разбрав :)

И на пракса...`интеракцииве` кои што ти ги нацртал се баш вакви. :smir:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Aј ти...
ја и те како го разбрав :)

И на пракса...`интеракцииве` кои што ти ги нацртал се баш вакви. :smir:
Паааа...јас сум премногу наивно глуп за да разберам партиски комбинаторики...Што да правам...таков сум си.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Гледам некои сте пишувале Керим дека ќе биде поддржан од страна на СДСМ. А слушнав на некоја од телевизииве кажаа дека Бранко рекол дека нема да го поддржат Керим сигурно. Има логика да не го поддржат.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Паааа...јас сум премногу наивно глуп за да разберам партиски комбинаторики...Што да правам...таков сум си.
Не,не си наивно глуп,туку се правиш “на Тошо“.:smir:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Не,не си наивно глуп,туку се правиш “на Тошо“.:smir:
Ај...
Бегам од политика, тоа е работата...не е мој терен...не ме бива, затоа што такви како мене не просперираат таму.
Инаку, кој и да биде Претседател...исто ни се фаќа.
Мислам дека сеуште и партиите тактизираат околу кандидатите, но сепак, по мене, би требало да изберат како кандидат некој човек со харизма, политички неизвалкан.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
uste e rano za predizborna kampanja iako glavonjata pocna da seta po pazarcinja na pr. butel i da zapisuva telefonski broevi na lugje so problemi

ako e veke taka, neka go zeme cel imenik i neka se javuva

ili podobro neka cita "The Economist" ama od prva do posledna strana, a posebno neka se koncentrira na reklamite vo nego

se bara figura koja ne zasluzuva da stoi vo muzejot madam tussauds ama sepak ke bide vosocna

stavre e najdobar kandidat mislam
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Гледам некои сте пишувале Керим дека ќе биде поддржан од страна на СДСМ. А слушнав на некоја од телевизииве кажаа дека Бранко рекол дека нема да го поддржат Керим сигурно. Има логика да не го поддржат.
Те уверувам дека веќе Керим е договорен за СДСМ.
А Зоран Ставревски е само прашање на денови кога ќе биде номиниран од ДПМНЕ.
Љубе Бошковски сам веќе се изјасна дека влегува во претседателска трка
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
napred ljube

samo ti mozes da mu go rasipes planot na firerot

ne deka mn go sakam ama firer si e firer
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ke vidime sigurno se se vrti oklu srgan kerim a onli and one moze da si kaze sigurno deka sefot pak ke e kandidat
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
213
Поени од реакции
15
Не верувам дека Владимир Глигоров ќе биде кандидат на СДСМ, а уште помалку Ќерим. Тоа се само шпекулирања... Зоран Ставревски е шега, смешен политичар, но ако биде кандидиран од ДПМНЕ вмр-овците ќе гласаат...

А брат Љубе може да посакува само....
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
ako veke pravime komedija od drzavava, t.e. ako drugi veke drzavava ja napravija komedija, togas najdobar kandidat bi bil amdi, se soglasuvam

stavre e preseriozen da bi bil komicen
toj ednostavno e tragicen
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.346
Поени од реакции
18.226
Бошкоски: Сигурно ќе одам на изборите


Поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски дефинитивно ќе се кандидира на претседателските избори следната година.
„По новогодишните празници ќе ја донесам дефинитивната одлука дали одам на изборите...или нема да одам“, вели Бошкоски во интервју за Алсат-М и додава „Сигурно ќе одам на изборите“.
„Јас не формирам нова партија и со тоа не ги загрозувам позициите на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен премиер, Никола Груевски“, вели Бошкоски.
Поранешниот министер во интервјуто дека е против процесуирањето на четирите хашки случаи во земјава.


http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=102240
 

Kajgana Shop

На врв Bottom