Во која канцеларија се дава сертификат за реформатор?

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Сега ја гледам емисијата што беше на АЛСАТ-М, со Бранко Црвенковски, каде новинари му поставуваат прашања.
Мислам дека емисијава, ќе има голем одек во јавноста и ќе промени многу работи...лека полека.
Ама најдобра реченица во цела емисија беше насловов на темата.:tv:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Sertifikat za reformatori neznam kade mozhe da se najdi G'uevski da izleze i da soopshti kade mozhe da go najdeme pa da odime da go zemime site.:tv:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Белким ќе даде Господ да го испратиме овај голем човек во политичката историја,трпение уште само месец два ќе биди.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Белким ќе даде Господ да го испратиме овај голем човек во политичката историја,трпение уште само месец два ќе биди.
Далеку е Бранко од политички живот само во спомените.
Ќе си биде пак лидер на СДСМ.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
jas go dozivuvam crvenkovski ko kreator na mnogu problemi vo makedonija i pred se covek so potroseno politicko konto, taka da negovata inteligentna arogantnost ne gledam sto ..leka poleka..bi mozela da promeni, vprocem za mene istiot e sinonim za raznebituvanje na drzavata.

ne znaci deka ako mnogu raboti vo momentov ne se kako sto treba da spasot da se bara vo dokazani nesposobni strukturi
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Ке одам малку оф-топик. АЛ-САТ се наметна како најдемокртска и најотворена ТВ станица, каде се оргнизираат ТВ дебати, каде може да се чуе различни мислења и каде е можно присаство и на опозицијата.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
jas licno nemam nekoe pozitivno mislenje za branko, naprotiv

megjutoa takva e kaj nas situacijata da sekogas mora da se bira od dve zla pomaloto

kaj li se krijat tie pametni lugje so integritet (izgleda pisuvaat po forumi i voopsto ne se eksponiraat, ili pak se javni "experti" pa iznesuvaat nezavisni mislenja)

znaci ako treba da biram megju

1. covek koj nekolku godini bese mnogu mokjen i se obide da ja upropasti drzavata (svesno ili nesvesno, ne e bitno), a drzavata sepak seuste si postoi
i
2. covek koj ja vodi drzavata vo propast (svesno ili nesvesno, pak ne e bitno)

bi go odbral 1.

sepak, da bidam jasen nema da glasam ni za 1. ni za 2.
 
T

the Carpenter

Гостин
Се согласувам дека емисијата (можеби) ќе смени некои работи во државава.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
jas licno nemam nekoe pozitivno mislenje za branko,


А бре луѓе, аман сега, пак ли ќе почнувате да се препирате? Па отворете тема за Бранко ако е така. Ви ставив тема да одговорите на едно просто прашање, ај прочитајте убаво. :smir:
Не сакам темава да се претвори во калак*рница.
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
Со понудување подобра програма (навистина смешно). Што се занесуеш, мислиш уште народот ќе го лажиш? Подобри кадри, КОИ, КОИ? Види се сам, не си кадар туку хроник, а другите што ќе ги понудиш ќе бидат..... ај да не ги навредувам.
Барем законите за алкохол, цигари и дрога нема да важат, во тоа сите сме сигурни. Ти си шетано дете, да не речам кафанско/ што му текнало на овие непуши, непијај, до каде така, време е нешто да се смени.
И не се споредуј со Груески, понуди програма:icon_lol: и кадри:icon_lol: па тркај се.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Пауерен, незнам на што се ложиш???

Ијјааа штоо муу рееккоолл Брааннее, ѕѕвеерр, кој мангуп тоо...

Па Бранко збори како да не бил на Власт, како Македонија да се зачнала 2006/07.

Не му вреди ништо арогантноста повеќе, без ниту една заслуга,а еден куп гревови.

Дали вака се однесува актуелен Претседател? :kesa:


Нема врска, нека се забавува јавноста, впрочем само тоа и сме знаеле... само сеир да удираме (самите себеси).
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
И не се споредуј со Груески
Koj toa se sporeduva so G'uevski?Ni pod razno Branko ne se sporeduva so G'uevski,ogromna e razlikata megju diktator i reformator.

Па Бранко збори како да не бил на Власт, како Македонија да се зачнала 2006/07.
Kako ja izvrtuvate istorijata vie od dpBne svaka vi chast,no kako i da e faktite i argumentite se nemilosrdni za nekogo,shto e tuka tuka e.Makedonija mozhe ne se zachnala 2006 godina ili 2007 a ushte pomalku 2008 godina ama zatoa se odroduva poleka so pogubnata populistichka politika na diktatura i rezhiranje na nastanite odkolku realiziranje.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Пауерен, незнам на што се ложиш???

.
На што се ложам? Па...да ги прочитам 2500 стр. право до февруари, барем по 3 пати.
А, целта на темава беше баш да се ослободи форумов од навреди, омаловажувања и сл.
Ајде по "набилданиот" терк, како што се збори на форумов, ќе поставам прашање. Бранко, еве го излага на дебати, интервјуа. Сеа што не речете, зашто тој излагал многу често на ТВ? А каде е Премиерот да оствари вакво интервју со новинарите, сам? Еве тука беше и Талевска, нека го викне Латас и др. Ако баш сакаш така, можам и јас да поставувам вакви прашања и да ја терам темата така.
Ама не го сакам тоа. Сакам секој, од кога прво ќе ги прегледа првите 2 мин. од клипот, да одговори на прашањето. Благодарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom