Прашања за Исламот I

Статус
Затворена за нови мислења.

Argos

В'елкач
Член од
28 април 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
Па не ги цртал ист автор ..........da se razbereme

A ti Vechio ako si tolku pameten , vo sto veruva6 ?

6to si ?

Ti nema6 poima we nooble
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Па не ги цртал ист автор ..........da se razbereme

A ti Vechio ako si tolku pameten , vo sto veruva6 ?

6to si ?

Ti nema6 poima we nooble

Па секој си црта како што ќе му текне. Точниот лик никој не може да го нацрта што значи дека сликите не се ОК, некој помали очи, некој поголеми исто така и со другите делови од лицето.

Види вака како што викаш , има само една вистинска религија , и како може да кажеш исус бил от алах ?:pos2:

А ако не го создал Аллах, кој тогаш ?
 

Argos

В'елкач
Член од
28 април 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
Господ , алах не постои :(
 

Argos

В'елкач
Член од
28 април 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
тнкс , не ми требат неверски учења ;) , се глеаме во рајот некој ден , ако и дојдеш......
 
O

Omer el Faruk

Гостин
Хаха тоа го има кај ортодоксците , ај влези во католичка црква и провери дечко........ пошто јас сум католик (ортодоксен) ако си христијан можеш да влезеш во која било црква дали да е ортодоксна или католичка или православна и другите... Важно си христијанин .... :vozbud:
Ај ќе влеземе и во католичка црква.






:wink::wink::wink:
 

Argos

В'елкач
Член од
28 април 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
Христијанско , мала ние го имаме видено исус , за жал вие го немате видено мухамед , така да може да ќутиш ;)
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Христијанско , мала ние го имаме видено исус , за жал вие го немате видено мухамед , така да може да ќутиш ;)
Ти го имаш видено а ? Ако го имате видено зошто сите не веруваат во Исус туку има и Атеисти ?
 

Eraser

S.... Seni Seviyorum
Член од
12 април 2010
Мислења
422
Поени од реакции
18
Aхaa.. на шега ли ги кажуваш? Па така кажи бе.

Името на Мухамед не смее да се изврти (што е исправно).
Ама затоа на шега може да се каже дека Павле го проколнал Исус и дека Христијанството е паганство?

Да не сакаш цитати за последното? Или у ствари, не ти требаат зашто било све на шега?

Епа шегобиец, ова не ти е пештера у Тора-Бора, кај што важат твоите правила, него форум. Па разведри се и насмеј се и ти малку на туѓите шеги, што си се уозбиљлил?

Ти си последна која може да зборува за навреди кога на секој збор не нарекуваш терористи. Собери прво култура за себе, после давај ја на другите може ?
Покажи ми каде реков дека Павле го проколнал Исус ? Чекам

Eraser, мене соговорниците на овој форум ми значат повеќе од твојот пејгамбер Мухамед. Така што за мене е навредливо кога ти на нив им велиш "ќе те плукнам ќе те рѓосам" или "ќе те акнам ќе те превртам".
Можеби ваквите шали се пригодни таму во Струшките села, но и овде на форумов.
Еве јас јавно ќе се извинам за мојата шала бидејќи гледам дека те наведи. Се надевам дека и ти ќе им се извиниш на оние кон кои ги упати горните навреди (па макар и на шала).

Мене ми е поважен Пејгамберот од твоите соговорници.
На Павлета ли му реков ќе те рѓосам и превртам ?
Можеби овие навреди како со Пејгамберот си ги кажувате по црква ама тука не може.
Ете и јас се извинувам ако некого навредив, се затвара темата.
Може ?
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Господ , алах не постои :(
Еден е Бог, ако тие го нарекуваат Аллах те молам почитувај го нивното мислење.

Извини што морав да ти цитирам на ова, ама потполно е погрешно!:wink:
Се надевам нема да ми замериш и да почнеш да навредуваш, но не е убаво да се дискретира една вера на начин на кој ти го правиш. Многу муслимани правеле и карикатури на Исус, какви клипчиња и анимации имам гледано , дури и на мобилни телефони си ги носат! Но, тие не се муслимани, туку се неверници!

Остани со Бог и со добро!
 

Eraser

S.... Seni Seviyorum
Член од
12 април 2010
Мислења
422
Поени од реакции
18
Правењето карикатура само ја покажува омразата и љубомората кон некој на кој не можете на малото прсте да се фатите.
Ако на некој му доаѓа фалење да се расфрла со карикатури, треба да се срами за својата култура и да се запраша до кое ниво дошол.
Правите карикатури и со истите се расфрлате бидејќи поинаку не знаете.
Гледаш ли какви карикатури имате направено и уште имаш смелост да ги покажеш без срам ?
Така ли треба да изгледа еден Христијанин ?
Вие и од вашите си правите карикатури и на нив се молите.
Додека ние тие и карикатурите на Исус не ги чуваме во Џамија и не се молиме на нив.
Размисли малку !!
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Правењето карикатура само ја покажува омразата и љубомората кон некој на кој не можете на малото прсте да се фатите.
Ако на некој му доаѓа фалење да се расфрла со карикатури, треба да се срами за својата култура и да се запраша до кое ниво дошол. Позз
Ти овде на кој му се обраќаш во множина?
 
Член од
24 април 2010
Мислења
58
Поени од реакции
1
Од кога почнав јас прашања да поставувам како негативна енергија да донесов, само кавги има. Се повлекувам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom