Прашања за Исламот I

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Земиго на пример Авганистан 40години уназад се води војна Русија го напаѓаше , Америка го бранеше. Талибанците го напаѓаа , Сега дојде на ред Цел Христијански свет да го напаѓа.
Od 2000 godini pred nasa era, iliti nekade okolu 4000 godini dosega, Avganistan nikogas nemal mir za dolgo vreme. Postojano imas menuvanje na religii, konflikti, graganski vojni, invazii i slicno.Rusija ne go napagase Avganistan tuku sakase da postavi komunisticki rezim koj ne bi prakal deca so tnt da se raznesuvaat po pazari. Amerika ne go branese tuku ne sakase da ima komunisticki rezim vo toj del od svetot i davase pari i oruzje na psihopati koi imaa edna cel - da ja porazat "ateistichkata imperija na Rusite". Talibancite ne mozat da go napagaat, bidejki Talibancite go spasija Avganistan od psihopatite koi otkako zavrsi vojnata se svrtea protiv lokalnoto naselenie i pocnaa da siluvaat , sechat glavi na sekoj koj im se sprotistavi. Taliban dojde i ja prevzema situacijata vo svoi race i vovede kakva takva kontrola. Osven ako cela juzna Amerika, pola Afrika, okolu 100 milioni vo Kina, del of Japonija, 1.5 milioni vo Saudiska Arabija, da ne gi spomnuvam filipinite i slichno se vo NATO (a ne se) dodeka Turcija e vo NATO -kako toa cel hristijanski svet go napaga? Ne gi mesaj loncinjata so cista propaganda, NATO ne go i nikogas nema da go prestavuva Hristijanskiot svet. Zosto Al Qaeda ne napadna nekoja zgrada vo Argentina, Brazil , Meksiko? Te uveruvam deka tamu se mnogu pogolemi Hristijani otkolku vo SAD ili EU. Samiot ke si gi odgovoris prasanjata, samo treba malku da razmislis. Pozdrav :helou:
 
A

amco2009

Гостин
Od 2000 godini pred nasa era, iliti nekade okolu 4000 godini dosega, Avganistan nikogas nemal mir za dolgo vreme. Postojano imas menuvanje na religii, konflikti, graganski vojni, invazii i slicno.Rusija ne go napagase Avganistan tuku sakase da postavi komunisticki rezim koj ne bi prakal deca so tnt da se raznesuvaat po pazari. Amerika ne go branese tuku ne sakase da ima komunisticki rezim vo toj del od svetot i davase pari i oruzje na psihopati koi imaa edna cel - da ja porazat "ateistichkata imperija na Rusite". Talibancite ne mozat da go napagaat, bidejki Talibancite go spasija Avganistan od psihopatite koi otkako zavrsi vojnata se svrtea protiv lokalnoto naselenie i pocnaa da siluvaat , sechat glavi na sekoj koj im se sprotistavi. Taliban dojde i ja prevzema situacijata vo svoi race i vovede kakva takva kontrola. Osven ako cela juzna Amerika, pola Afrika, okolu 100 milioni vo Kina, del of Japonija, 1.5 milioni vo Saudiska Arabija, da ne gi spomnuvam filipinite i slichno se vo NATO (a ne se) dodeka Turcija e vo NATO -kako toa cel hristijanski svet go napaga? Ne gi mesaj loncinjata so cista propaganda, NATO ne go i nikogas nema da go prestavuva Hristijanskiot svet. Zosto Al Qaeda ne napadna nekoja zgrada vo Argentina, Brazil , Meksiko? Te uveruvam deka tamu se mnogu pogolemi Hristijani otkolku vo SAD ili EU. Samiot ke si gi odgovoris prasanjata, samo treba malku da razmislis. Pozdrav :helou:
So ova se slozjuvam nema mir ili kako i Balkanot uvek bil trusno podracje mislam vojstveno. Samo tuka malku situacijata e poblaga osim ete so gi mrazime Muslimanite ima uste pogolema Megu etnicka omraza megu samite Hristijani ( zboram za Balkanot) Dodeka Avganistan da kako glavno islamska zemja, zemja krstopat uvek bila cel na delbi i podelbi cel na vojni ne navleguvam zosto se vodele vojnite posto i tie sto gi zapocnale neveruvam deka ja znaat pricinata zosto se tepaat. Muabetot mi bese drugo Dali ti jas ili bilo koj mozeme da se stavime malku na mestoto na eden Avganistanec kako toj go precepira svetot, sto e za nego svetot , osim borba za prezivuvanje, Avganistanecot da kako i sekoj ocajen covek izlez bara vo verata i sto mu doagja prvin na pamet Dzihad . Mnogu malku Avganistanic i go znaat pravot znacenje na zborot Dzihad a mnogu i se naogjaat vo pravoto znacenje ako Dzihad je odbrana na cesta , ugledot , drzavata zatoa i se rokaat Ne sega ni za sto godini nema da mozeme da gi svatime zosto go pravat toa sigurno i nie bi go napravile da sme na nivno mesto (skraja bilo)Amerika i Nato dali Gi branat Hristijanskie, Evrejskite ili samo Masonskite interesi vo toa ne navleguvam posto nemam poznavanje ama edno e jasno ima od se po malo . Moze zborot cel Hristijanski svet mi e a moze i ne mi e na mesto.
Mie zatoa sto poradi Amerika i mediumskata propaganda cel Hristijanski i Golem del od Muslimanskiot svet i go napaga avganistan ako ne voeno go osuduva bez da ima pravo na toa posto ne im ja poznava situavijata na lugjeto i nivnito nacin na zivot poroben i primoran da se rokne ako ne ke go roknat.
A nemie zatoa sto nato ne e Ekvivalent za cel Hristijanski svet priznavam ama pak e 90% Hristijani a toa i dava na edna Alijansa kakov takov krediblitet ili govorene od imeto na niv.
Dodeka Turcija (turcija e prikazna za sebe neznaejki kako da mu se dodvori na zapadniot svet go izgubi sopstvenito narod zatoa i dojde Islamski orientirana vlada na vlast vo Turcija posto Turskata politika go izgubi izvornoto a toa e Islamot)

SE nadevam ke razmislis i ti na odgovorive i ke svatis so sakav da ti kazam:nesum:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.479
Поени од реакции
81.927
Dodeka Turcija (turcija e prikazna za sebe neznaejki kako da mu se dodvori na zapadniot svet go izgubi sopstvenito narod zatoa i dojde Islamski orientirana vlada na vlast vo Turcija posto Turskata politika go izgubi izvornoto a toa e Islamot)

SE nadevam ke razmislis i ti na odgovorive i ke svatis so sakav da ti kazam:nesum:
За нешто си во право, за нешто - не.

Особено за последното не си во право. Турската политика нема ништо изворно во Исламот, ниту во било која друга религија. Ако бараш изворни вредности за турската политика, ќе ги најдеш само во ататурковата секуларна доктрина, на чии поставки постои Турција денес. Како се руши таа доктрина, така Турција ќе слабее.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
dali e tacno deka u muslimanski familii nevestata mu mie noze na svekorot u legen do 40 dena brak so zetot kao znak za postovanje? i onoa me interesira so kozinkata od sunetot od kurot sum slusal u grav go varele i posle na kogo ke mu padne go castele mu daale para nekoja neso kao kaj nas ako ti padne parickata za badnik ne znam kolku e tacno ova
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
dali e tacno deka u muslimanski familii nevestata mu mie noze na svekorot u legen do 40 dena brak so zetot kao znak za postovanje? i onoa me interesira so kozinkata od sunetot od kurot sum slusal u grav go varele i posle na kogo ke mu padne go castele mu daale para nekoja neso kao kaj nas ako ti padne parickata za badnik ne znam kolku e tacno ova
Koj ve laze so ovie dezinformacii...:kesa:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
Воопшто не е тАчно!
u redu ako ne e tacno jas samo si prasav nego vistina me zanima so praat so kozinkata od kurot sum gleal sunet i toa detenceto se ubi od pistenje placenje posle ne znam so se desi maka me fati i si zaminav posle imalo ruceci jadenje pienje ali ne ostanav a toa so svekorot isto sum cul od postari ne mora da znaci ako ne e taka ja se izvinavam ali me interesirase dali e tacno toa
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
u redu ako ne e tacno jas samo si prasav nego vistina me zanima so praat so kozinkata od kurot sum gleal sunet i toa detenceto se ubi od pistenje placenje posle ne znam so se desi maka me fati i si zaminav posle imalo ruceci jadenje pienje ali ne ostanav a toa so svekorot isto sum cul od postari ne mora da znaci ako ne e taka ja se izvinavam ali me interesirase dali e tacno toa
Kozinkata vo gjubre i teraj rabota...:helou:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
a i druga rabota sum cul deka kaj nekoi muslimani svekorot ja onadi nevestata na prva bracna noc kao star obicaj da ja skine pa posle zetot nastavlja rabota ali ne bilo kaj site muslimani taka samo kaj nekoi
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
a i druga rabota sum cul deka kaj nekoi muslimani svekorot ja onadi nevestata na prva bracna noc kao star obicaj da ja skine pa posle zetot nastavlja rabota ali ne bilo kaj site muslimani taka samo kaj nekoi
Тие што го прават тоа не се муслимани!
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
6
a i druga rabota sum cul deka kaj nekoi muslimani svekorot ja onadi nevestata na prva bracna noc kao star obicaj da ja skine pa posle zetot nastavlja rabota ali ne bilo kaj site muslimani taka samo kaj nekoi

Те читам и ти се чудам на наивноста твоја и желбата да се потсмеваш и провоцираш , незнаејќи дека така само се бламираш и глупираш .

А јас пак сум чул дека таквите како тебе кои се склони кон провоцирање и потсмевање кај вас им набивале кол во задникот , дали е тоа точно ??:helou:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
dali e tacno deka u muslimanski familii nevestata mu mie noze na svekorot u legen do 40 dena brak so zetot kao znak za postovanje? i onoa me interesira so kozinkata od sunetot od kurot sum slusal u grav go varele i posle na kogo ke mu padne go castele mu daale para nekoja neso kao kaj nas ako ti padne parickata za badnik ne znam kolku e tacno ova
Не, не у грав, ги собираат од цело маало, ги шиткаат на пазар као лигњи и после у ресторан јеботе, као каламари.

a i druga rabota sum cul deka kaj nekoi muslimani svekorot ja onadi nevestata na prva bracna noc kao star obicaj da ja skine pa posle zetot nastavlja rabota ali ne bilo kaj site muslimani taka samo kaj nekoi
Јок, таткото си го ебе младоженецот за да го поднаучи како сеа се праи тоа у негова фамилија!

Добро бе, до кога со дебилни прашања и не само дебилни туку и екстремно навредливи.

Едно е да се препукуваме со квалитет, а друго е ваква смрдојна глупава да се постира!

ДА НЕ ПРАШАШ СЛЕДНО ДАЛИ НАВИСТИНА ГАЗОТ СЕ МИЕ СО РАЗРЕДУВАЧ ИЛИ ТОА САМО ЛАЖАТ НА К-15, А?
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
Не, не у грав, ги собираат од цело маало, ги шиткаат на пазар као лигњи и после у ресторан јеботе, као каламари.



Јок, таткото си го ебе младоженецот за да го поднаучи како сеа се праи тоа у негова фамилија!

Добро бе, до кога со дебилни прашања и не само дебилни туку и екстремно навредливи.

Едно е да се препукуваме со квалитет, а друго е ваква смрдојна глупава да се постира!

ДА НЕ ПРАШАШ СЛЕДНО ДАЛИ НАВИСТИНА ГАЗОТ СЕ МИЕ СО РАЗРЕДУВАЧ ИЛИ ТОА САМО ЛАЖАТ НА К-15, А?
abe zaso navredlivi i debilni prasanja kao so rekov taka sum slusal sea moze stvarno se bez veze za muslimanite ali od kaj da znam ja be ja se izvinjavam ako se uvredil nekoj ne mi e bila namera takva u nikoj slucaj ne sum sakal da uvredam nikogo ako izgleat uvredlivi stvarno ne sum sakal da vregam na verska baza i se nadam i ti i drugive muslimani ce go prifatat i sfatat ova moe izvinuenje poso stvarno ne mi bila nikad namera da vregam nikogo
 
Член од
9 март 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
прашање до Omer El Faruk дали ке сакаш да ми кажеш некое чудо што направил вашиот Бог и кажи ми дали имате светци дали и воопшто имате ли светец со вистинското значење или сите се силеџиски со сабји те со два ножа те со три
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom