Pussycat Dolls во Белградска Арена!

Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Еве и ова стигна да го видиме. Ова денес е објавено и тоа вака:

"Атрактивните девојки-членки на групата „Пусикет долс“, кои со хитовите „Don't cha“ и „Buttons“ ја достигнаа светската слава, на 25 февруари ќе настапат во Белград.Концертот ќе биде дел од големата светска турнеја „Doll domination“.
На официјалната интернет страница на групата, на листата градови кои шесте девојки Никол, Кармит, Кимберли, Ешли, Џесика и Мелоди ќе ги посетат стои и Белград, поточно Белградската арена.
Девојките соработуваат со еден од најпознатите продуценти Тимберленд и досега ги издадоа албумите „PDC“ и Doll domination“ од кој се одвои синглот „When I grow up“."

Само многу ме нервира што више сите настапија во Белградска Арена а кај нас никој, иако ајде да речеме беа Пинк и Лени Кравици тоа беше супер, не викам не, ама наместо да даваат пари за некои безвезни групи или изведувачи убаво би било на попаметен начин да ги вложат. :tapp: Се надевам ќе видиме нешто вакво и кај нас во Македонија.
Еве кој сака да провери :)
http://www.idividi.com.mk/zabava/Showbiz/487059/index.html
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Колку би сакала да одам, ама пошто ме мрзи да се организирам, ништо нема да биде од бизнисот.:jaj:
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
25
Поени од реакции
4
lele i mene mnogu mi se ode...nekoj da e znae kolku e kartata....bi sakal da odam...od deneska pocnuvam sa sobiram pari... :D mora da odam gi obozavam
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.748
Поени од реакции
19.936
Леле колку се добри еј, значи посаглам женки здравје
глејте и пред вас тацна за очите, и ролна тоалет за лигите :


:pipi:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Овие за гледање се топ, за слушање незнам баш :)
Него мене ич не ми е јасно оти некаде се 6, а некаде 5 девојки. Еве на спотов погоре има 6, и у најавата у првиот пост пишува дека 6те ќе доаѓале, а на албумот на сликата се 5...нешто ја халуцинирам или...?:jaj:
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
25
Поени од реакции
4
pa oni bea 6, ama sega se 5 oti ednata clenka Carmit ja naposti grupata i prodolzi solo kariera... i sega se 5 (Nicole, Melody, Kimberly, Ashley & Jessica)...
super se devojkite, jako igraat, super peat posebno nikole so e i vokal... pravat dobra zurka...gi OBOZAVAM...
DALI nekoj ke ode?
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
ауу мора да идам еј. вакво нешто не се пропушта! а знае некој дали кај нас ќе се продаваат карти и каде? уствари претпоставувам дека ќе има во Југотон, ама којзнае што цена ќе им набијат..
секако, ако е до 30 евра идам:vozbud:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
леле колку ми се иде, ама нема:(
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
И мораше баш на 25 бе? :) Ај ако не уште нешто нека излезе за тој ден па да се убијам :icon_lol: Ништо, не идам... А баш сакав.... Ај може ќе дојдат и кај нас (јеа рајт)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Член од
20 јуни 2007
Мислења
25
Поени од реакции
4
haahaha, pa znam, sakam da znam dali nekoj ke ode od mak, i jas dali da planiram dali da dam, zatoa uste edna ke prasam Dali neko ke ode? :d
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
никол не знај да пеј во живо па ке има концерт...
можи па само ке играт... :pos2: сите по ред :sekss:
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
25
Поени од реакции
4
eh neznae da pee vo zivo, kako pa ne mozda ja nemas slusnato pa taka ti se cine... super pee a i dobro igra...neznma kako moze da pee i igra toa nikoj go nemoze site odma se umoruvaat, a niki ima dobra kondicija SUPER
 

Kajgana Shop

На врв Bottom