Нова војна на Косово, реалност или фикција ?

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Kako i sekoj albanec i ti pristrasno gledas na rabotite, no realnsota e druga.
Оти си толку уплашен.
Реков еднаш и ќе речам пак:

Не сум Албанец.
Да ја сакаш Македонија не треба да му лижиш гз на Србите и да играш како што тие свират. Опушти се, олабави се, не ни се тие ни приатели ни роднини и нека не те плашат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.543
Поени од реакции
82.128

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Верујем да је то тачно. Албанци можда имају проблема са собом, али нико у оволикој мери.
Дража није мртав.... само чудно мирише

Точно


Лажеш
Ееее веќееееее колку ме потресе твојата неверба!
глеј ваму, србулињата идат овде и отвараат на македонски форуми теми демек како таму негде во хрватска или босна или на косово некој не бил праведен према нив. Значи се пиши за некои проблеми на некои два или повеќе туѓи народи во странски земји кои немаат никаква врска со нас а се потураат како теми кои треба сите да ги знаеме и да ги разбериме и да сочуствуваме со нив (кутрите). И тоа се повторува и повторува, се леат солзи и се слуша лелек и кукање. Па ај сега нека дојде некој овде да ни објаснува за камбоџа или руанда или зошто и кој е во право во племенската војна помеѓу Њурере и Њерере на некој пацифички острв кој се скарале чија била светата лушпа од кокосов орев....
А тие истите србулиња вршеа геноцид и истребување на македонскиот народ, не држеа под окупација и терор, ни забрануваа јазик и име, ни ја негираат црквата.


Е неќе моќи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.543
Поени од реакции
82.128
Абре што ми се објаснуваш за Србите, реков дека си у право.

Туку, глупо е у 21 век некој да се срами да каже што е по националност. Нема веќе општествени предрасуди по тоа прашање во Македонија. Има неколку респектабилни форумџии Албанци. Нема зошто да криеш дека си Албанец. срамота е тоа да го правиш и треба да се гордееш со тоа што си.
После ќе плачете кај Фуере дека не сме ви давале права и слично, ќе не поистоветувате со Србите. Никој не ти брани слободно да се определиш (не е ова Албанија, Грција, Бугарија...). Нема зошто да се криеш.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Абре што ми се објаснуваш за Србите, реков дека си у право.

Туку, глупо е у 21 век некој да се срами да каже што е по националност. Нема веќе општествени предрасуди по тоа прашање во Македонија. Има неколку респектабилни форумџии Албанци. Нема зошто да криеш дека си Албанец. срамота е тоа да го правиш и треба да се гордееш со тоа што си.
После ќе плачете кај Фуере дека не сме ви давале права и слично, ќе не поистоветувате со Србите. Никој не ти брани слободно да се определиш (не е ова Албанија, Грција, Бугарија...). Нема зошто да се криеш.
Ете јас реков дека не сум Албанец ниту имам било какво потекло Албанско. Па дури и од сите приатели (поблиски и подалечни) не знам дали еден или двајца се Албанци. Ама си запнал да ме направиш Албанец, не знам што ќеиф би ти направило тоа. или едноставно не сакаш некој македонец така да пишува против (симпатичните ти) Срби?? некако те гризи совеста ... се осеќаш предаден... али то е се психологија, не се секирај, то е на нервна база.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
18
Ете јас реков дека не сум Албанец ниту имам било какво потекло Албанско. Па дури и од сите приатели (поблиски и подалечни) не знам дали еден или двајца се Албанци. Ама си запнал да ме направиш Албанец, не знам што ќеиф би ти направило тоа. или едноставно не сакаш некој македонец така да пишува против (симпатичните ти) Срби?? некако те гризи совеста ... се осеќаш предаден... али то е се психологија, не се секирај, то е на нервна база.
Знаеш оној македонецот кој што се осеќал како грк каде го ставија??Оној што дојдоа грците со автобус демек да го посетат својот пријател...Е за таму си ти:pos2::pos2:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Знаеш оној македонецот кој што се осеќал како грк каде го ставија??Оној што дојдоа грците со автобус демек да го посетат својот пријател...Е за таму си ти:pos2::pos2:
Тој не е Македонец, тој се изјаснил дека е Србин.
И затоа е таму каде е.
Таму припаѓа.
А ти како се осеќаш?
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Оти си толку уплашен.
Реков еднаш и ќе речам пак:

Не сум Албанец.
Да ја сакаш Македонија не треба да му лижиш гз на Србите и да играш како што тие свират. Опушти се, олабави се, не ни се тие ни приатели ни роднини и нека не те плашат.

Izvini ako te navrediv. Ovde temata e Kosovo a ne Makedonija. Dali ti im gi lizes gazovite na uck, ana, ona i ostali pederi cii stavovi gi branis ?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Izvini ako te navrediv. Ovde temata e Kosovo a ne Makedonija. Dali ti im gi lizes gazovite na uck, ana, ona i ostali pederi cii stavovi gi branis ?
Народот на косово реши да живее во своја независна држава. Педери непедери вакви такви тоа беше одлука на мнозинството во таа покраина. Секогаш кога мнозинството народ ќе решеше да биди слободен и независен Србите беа против. Во Словенија, Хрватска, Босна, Косово пратија и војски и тешко вооружување во крв да ја угушат таа желба. Патат од тоа дека тие треба да бидат газди и одлучуваат кој како треба да живее кој каква власт треба да има и кој како каков народ треба да се чуствува.

Е па доста е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom