Фан клуб: РК Пелистер

Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Razlikata znaes sto e ? Sto SKOPKATA publika ne se pali na vas, primer ke kazam Kometal koa igrase kakva atmosfera se napravi i sto s edesavase se u sala i Kometal nikoj nemozese da go pobedi, Skopje ne zivee za bitola SKopje zivee SILEN VARDAR I JAKI TIMOVI, e tuka e razlika megju nas i vas sto VIE ZIVEETE ZA VARDAR I SKOPJE, bidi mi pozdraven pa se gledame u sala kaj vas, se najdobro



Во која сала се напрај атмосфера друже? Кале? :tv: Од капацитет 800, кога влеговте 1000? Да не заборавам и дека тоа скромно саличе го полневте изминативе 10 години единствено со нас кога имавме силен Пелистер. Кој силен Вардар, кој силни екипи? Да, сте го тепале Кил во расадник, ама колку од вас сегашните комити го знат то? :helou: Колку од вас можат да се сетат на екипата пример од 00/01-ва сезона?
Не провоцирам, ама во Скопје единствено имаше атмосфера само кога играше ФК Вардар, во бивша Југославија... Кога од цела Македонија луѓето одеа да навиваат за Вардар :smir:
Џабе е после сите овие години кога репрезентацијата во Кале игра, eдноставно неспоредлива е таа атмосфера со атмосферата во Битола, тоа го признала пола Европа освен Скопје :tapp:

Значи ние живејме и за: Адемар, Портланд СА, Загреб, Цеље, Лемго, Гудме, Скјерн, ПСЖ, Фредериксберг, Босна, Кадетен и за уште 10 пати по толку екипи така?
Ау да, уствари и ние сме за силни противници во Битола... Ама цела работа е што во Битола играчите во зелено-бели дресови и 15 пати да се послаби од вашите или од било кои други... сепак го оставаат срцето на терен :sport1:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.451
Поени од реакции
28.664
Зверче на цпр и вардар ај до изјасни се ако сакаш !не те разбирам што е тоа ало или пак болен шо тие муабетот кажи баш сакам да знам :smir:



--- надополнето ---



комити ултарас алиас глувче како сакаш јас си го кажав своето мислење па вие мислете му ја големи сте ! реков тоа што го мислам пред да се случи што и како ќе биди да не биди после оти не кажа порано ова она како што секогаш викате за мене
Јас ќе си се жртвувам за една кривична па ти види сега дали ќе вреди и ти да се жртвуваш :helou:

за песната се зборуваше и мислам дека е доста се виде вашето па и нашето
:baeh:
Ќе се жртвувам на вашето исценирано сценарио за инцидент, алал да ви е за тоа што го правите со полицијата. Знам што ме чека ама не ми е интересно знам дека е исценирано од АЦАБ и бедните чкембиња. Ебано газенце..:
Па затоа и потенцирав бе друже...не ја знаете вие добро Битолската публика....:helou:
Ќе ја запознаете во среда....
А за тоа шо се дешавало на утакмиците на Кометал,подобро не ми кажувај-СО ЗВУЧНИЦИ СО СНИМЕНО НАВИВАЊЕ...:helou::pos::pos:
Многу пати додека студирав сум одел на утакмици....прикаските за таа "страшна атмосфера" на некое детенце да му ги кажуваш....:smir:
А и која ваша публика,кога живо пиле не пее во салата....:vozbud:Немаат време луѓето....:kesa:
Вие не одите да навивате со Пролет,Куманово....Или немате време?Упс...заборавив,вие навивате само во Европа и на дерби....:vozbud:Тогаш најдобри сте....
Не се замарате да губите време на обични утакмици...
Ах ќе заборавев,отидовте во Куманово-од пусти срам ..дури одкога ви дојдоа Кумани среде Кале....живо пиле немаше во салата...само тие беа....
На дерби со Металург..(порано и со нив не одевте)...и со нас секако редовно се појавувате....(не знам кој за кого се собира-одговорот е логичен)....:helou:
Дерби навивачи.....:kesa:
Хаха....Битолската публика се собирала за Скопје....:zver:
Абе дечко....кога во Битола била претесна салата да ги собери сите навивачи,кога цела Југославија признаваше кои се најдобрите ракометни навивачи-твојот Вардар играше во 4та лига....:helou:
Континуитетот на Битолското ракометно навивање продолжува..
А добро си кажа...Скопје живее за силен Вардар...браво...
Ете Вардар е силен,,,,подршка има 3,4 пати годишно, на другите утакмици штама на трибини...:pred:
Замисли да не е Вардар силен..како Пелистер сега...каква подршка ќе има тогаш,кога сега е вака?Размисли пред да одговориш......
Сите знаат како стојат работите во ракомет....
P.S.И ај сеа постави го клипот од утакмицата со Колдинг,и докажи ми дека сте "најдобри"..:helou:
Абе види вака, вие каде сте на фудбал? Во последните 2 години колку гостовања имате? Втора лига пАлистер кога играше колку души бевте на трибини? ФАКТ е дека секој ЧОВЕК на планетава(навивач) живее за тоа КЛУБОТ да му е јак, ако вие не живеевте за јак Пелистер и во втора лига ќе бевте колку во вашите најдобри времиња. Јасно се виде дента кога Комити беа спречени да дојдат во битола па на трибина дупло помалце Чкембари, обична публика скоро и да немаше. Се е јасно за бројката веќе.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.803
Поени од реакции
72.067
Што серете увек, кога сто пати сме кажале дека сме дерби навивачи во ракомет. Божем не признаваме ние, па треба илјада пати да ни повтроите. Вие па ама се распувавте, божем на секој втор Чак Норис му е надимак. Не бевме во Куманово затоа што дојдоа Кумани кај нас, туку затоа што во тој момент имаше бојкот на фудбалските утакмици. Ние нашите грешки си ги признаваме, вие сте тие кои не си гледате во својот двор. Имаме и 13-4 годишни деца во групата, ама и тие после ќе бидат 18+:wink:
ИСто сереа сите и за УКБ и Комити Ченто, деца деца, па сега после 3-4 години сите знамиња они ги имаат земено. А вие што имате бе???
Истата екипа иде со години. Кај ви е Битолската младина???
Само на тоа дајте ми одговор и више нема да пишам во темава? Ама бидете искрени, и кажете дали помладите барем малку го сакаат Пелистер или доаѓаат само кога Вардар гостува???
Имам другар од Битола, ракометар во младите категории, студира во Скопје. И самиот си признава, младите Битолчани не ги боли курац за Пелистер. Еден ден и вас ќе ве стигнат годините, и кој ќе ве замени???
Имаме ние и бројка и се,и навивање константно кое за вас е само сон во последниве години.
Кажете пшто сте направиле како група да го промовирате спортот во Битола?
Не мрднавте со прст како група бе, истите луѓе висите по трибини, Пискачот, Ав ав, чакмакот, да не дојде Вардар во Битола нема никогаш да се соберете над 100 души....
И уште едно не ми е јасно. КАКО СЕКОГАШ НАОЃАТЕ СРЕДСТВА ЗА ГОСТУВАЊЕ ВО КАВАДАРЦИ (КАЈ ЗБРАТИМЕНИТЕ ГРЕВОВИ), ГОСТУВАЊА ВО КИЧЕВО И СКОПЈЕ, А НИКАКО КОГА ТРЕБА ДА ОТИДЕТЕ ВО ТЕТОВО (НА ТЕТЕКС БАРЕМ) СЕ НЕКОЈА ГУМА ВИ СЕ ДУПНУВА. НАЈАВИВТЕ И ГОСТУВАЊЕ ВО КУМАНОВО... И ТАМУ ОДЛИЧНО СЕ ПОКАЖАВТЕ :pos:
Па посвен во Кале, не мрднавте од Биола бе, иќе продавате тука криви дрини. Нема публика во Скопје, ние си го признаваме тоа. Скопје има илјада тимови од секој спорт. Во Битола во еден викенд има 1 меч фудбал, еден ракомет и еден кошарка, а во Скопје има 30-тина вакви мечеви. Не сакаат луѓето да доаѓаат на такви утакмици каде што тимот победув/губи со 30 разлика без никаква спортска незивесност и никој не може а му забрани. Не сме спортска нација, ама кога идеме на трибини атмосферата е маестрална, и нема што да негирате. Битола е најракометниот град и обидете се да си го сочувате тоа реноме, пошто и онака во фудбал сте обична НУЛА...
пс. Се сложувам со горан за постот околу мечот и местењата кои сигурно ќе ги има, само не ми се допаѓа начинот на кој се форсирате божем ќе не скапете од ќотек. Единствено што може да се случи е сценариото на ЦПБ во кавадарци. И онака воџите и поглавните веќе добија кривична за кале, и уште еден инцидент и не ни бега распад на групата...
Поголема глупост од гостувањево нема...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.950
Ќе се жртвувам на вашето исценирано сценарио за инцидент, алал да ви е за тоа што го правите со полицијата. Знам што ме чека ама не ми е интересно знам дека е исценирано од АЦАБ и бедните чкембиња. Ебано газенце..:

Абе види вака, вие каде сте на фудбал? Во последните 2 години колку гостовања имате? Втора лига пАлистер кога играше колку души бевте на трибини? ФАКТ е дека секој ЧОВЕК на планетава(навивач) живее за тоа КЛУБОТ да му е јак, ако вие не живеевте за јак Пелистер и во втора лига ќе бевте колку во вашите најдобри времиња. Јасно се виде дента кога Комити беа спречени да дојдат во битола па на трибина дупло помалце Чкембари, обична публика скоро и да немаше. Се е јасно за бројката веќе.
Не ги вади моите ијави од конетест јас си кажав тоа што мислев ти продаваш мадина за бубрези па уште ние со кучината абе ај не треси зелени кај нас се има ама такви педерски работи ниту имало ниту ќе има
По што заклуче бе дека ние со кучината сме заедно бе тркало едно !!!
ја сти викам дека чудно ако баш сега најдоја да ве пуштата во Битола а порано не можеле но сепак можеби вие не сте сакала ако е така тогаш е друг муабет
За фудбалот не јади лајан абе брич еден вие да испадните втора лига и после да сте пак по некоја сезона за испањаќе како што сме сег ание нема ниту 20 души да соберите инаку дека само ние и вие се сметаме за ривали е точно па затоа нај многу има народ и навивачи вие кога играте со нас и ние со вас
кажи кога сте собрале повеќе навивачи оваа сезона освен кога игравте со нас ?на сите утакмциц потоа бефете помалку од колку кога игравте со нас за тоа не кажвај приказни
За утакмицата кога не бевте вие имаве солидна бројка за џабе збораш како вие од толкав град секоја утакмица да ви бил полна стадионот господ да чува ако некој чита од страна што не е запознает ќе ги речи море ови комити кој знае неможат карти да најдат фул е стадионот а тие по 100 души се берат
Значи сито лајно сме и ви еи ние навивачката култура ни е на НУЛА

--- надополнето ---

Марче дај бе не влегвај и ти исто како овај глушецот шо напрај како вие да сте од друга планета з анас хахах абе тешко вас

Ние не се бериме за клубот за вас сме се береле и немало по 100 луѓе :uvo: е ама бе кој има повеќе навивачи од нас ?освен тетово но тие сите знаеме дека се само за на трибина а за навивање немаат што па позајмуваат и воџи од скопје и скандирањата му се еби ветер

кога ги споменуваш некој од воџите немој жити се онај ајвар бој не е поарен од нашите
За тетово е зборано дека требаше да одиме ама вас не може човек да ви докажи вие сте во право со вашите помали интимни браќа
За калето рековме дек анема д аправиме муабет оти се беше местено а за тоа дек ане пробале да одат наши членови лажеш не како група но индивидуално да имаше и на тв
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Седи бе ти ќе кажиш дали младината го сака Пелистер или не... Имам снимки од утакмици 2005 година кога Пелистер беше јак и ве тепа сред скопје 20 души на крст беа во кале и то од нив 10 пензионери и 10 кои од време на време врескаја. И немој да кажваш ко не ги знајш работите. и кога се бери публика само со вардар на секоја утакмица на Пелистер има минимум околу 700-800 публика а вие толку се берите на дерби или на европски натпревари!!!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.451
Поени од реакции
28.664
Не ги вади моите ијави од конетест јас си кажав тоа што мислев ти продаваш мадина за бубрези па уште ние со кучината абе ај не треси зелени кај нас се има ама такви педерски работи ниту имало ниту ќе има
По што заклуче бе дека ние со кучината сме заедно бе тркало едно !!!
ја сти викам дека чудно ако баш сега најдоја да ве пуштата во Битола а порано не можеле но сепак можеби вие не сте сакала ако е така тогаш е друг муабет
За фудбалот не јади лајан абе брич еден вие да испадните втора лига и после да сте пак по некоја сезона за испањаќе како што сме сег ание нема ниту 20 души да соберите инаку дека само ние и вие се сметаме за ривали е точно па затоа нај многу има народ и навивачи вие кога играте со нас и ние со вас
кажи кога сте собрале повеќе навивачи оваа сезона освен кога игравте со нас ?на сите утакмциц потоа бефете помалку од колку кога игравте со нас за тоа не кажвај приказни
За утакмицата кога не бевте вие имаве солидна бројка за џабе збораш како вие од толкав град секоја утакмица да ви бил полна стадионот господ да чува ако некој чита од страна што не е запознает ќе ги речи море ови комити кој знае неможат карти да најдат фул е стадионот а тие по 100 души се берат
Значи сито лајно сме и ви еи ние навивачката култура ни е на НУЛА
Пошто јас сум тркало, да не те викам горан ќе те вика Трапезоид или паралелограм одговара така?
Не заклучив по ништо, само пазете на кој кажувате такви работи во групата знаеш некој имаат големи усти... А, пошто се правиш дека не знаеш еве ќе ти објаснам. Исцениран инцидент во Битола да се докаже дека нема инциденти само на Национална основа туку и на град-село. Се чека најмал испад од наша страна полицијата не гази(како и обично) следат кривични, напади од вас и дркање. Кажи ми зашто дури сега не пуштаат ацаб и вашата управа? А тоа колку ќе бидеме во втора лига ако идеме немој да прогнозираш жити се, тоа ти е исто ко сеа да речеме знаеш колку ќе бидат Лавови ако се вратат 1 лига? 300 минимум. Шкендија имаше публика колку со пелистер -200 можеби. Ајде те молам поради тоа што ова е форум и има некој што не се запознаени дај слика од последната утакмица и од минатата сезона кога дојдовме 7 буса. Не е исто да наполниш стадион од 40.000 капацитет и стадион со 5000 капацитет. Не е исто ГРАД СКОПЈЕ со 20 клуба во фудбал, 20 ракомет, 20 кошарка, со Албанци, Цигани и други народи наспроти Битола со 3 клуба! Един респект за последниот ред навивачка КУЛТУРА во Македонија - НУЛА!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.803
Поени од реакции
72.067
Како можеш а кажеш кој има повеќе навивачи од вас, дај не ме зезај сега и ти...
Како што се напреднати Комити, ЦПБ и ФА во последниве години, сцената надвор од Скопје станува смешна за нив. Не сме Марсовци за вас, ама биди реален, истите луѓе сте со децении таму, и нови гемнерации немате. Имате викачка екипа, признавам :) Ама немате никакви идеи веќе со години. Види какви ви се гостувањава во Скопје?
Некој неутрален ќе дојде да види дерби, вие во мизерен број, како маалска група да сте од налик на Фантоми Гевгелија и милион други во земјава. Па такво гостување и Стараа гарда Железара може да направат. На други места и не одите, а и никој не ви доаѓа на гости :toe:
Види како се спремаат Балисти за нас :) Види како се спремате вие за нас. Види како секој град е возбуден кога ние доаѓаме на гости. А што кога доаѓате вие??? Мртвечница, ма не ни идете на гостувања. И дербињана Пелагонсики виѓе ви се на ранг Винари ВС Лозари.
Пмало место сте, побрзо се шират муабети. Кога на Славија-Лисиче се собраа 1 500 луѓе, кога одеднаш цело мое маало навиваи станаа, можете и вие да се соберете на вакви утакмици. И тој во спорт само ви пумпа бројки, божем секој меч по 100 000 луѓе имало.
Кај и да одиме на гостување, сите се палите.
И за 93-та, било што било. Други времиња биле тогаш. немој да мислите дека луѓето биле похрабри, туку казните беа помеки. Нити казни имало, нити ништо. И кај нас така била работата. И да имало казна, сме имале партиски луѓе ќе ја скинеле одма и кур те боли. Али времињата се сменија. После срамовите на групата кон крајот на 90-тите, сега сме дистанцирани од такви срања, и затоа луѓето имаат се помирни, пошто од казни не се бега...

--- надополнето ---

Седи бе ти ќе кажиш дали младината го сака Пелистер или не... Имам снимки од утакмици 2005 година кога Пелистер беше јак и ве тепа сред скопје 20 души на крст беа во кале и то од нив 10 пензионери и 10 кои од време на време врескаја. И немој да кажваш ко не ги знајш работите. и кога се бери публика само со вардар на секоја утакмица на Пелистер има минимум околу 700-800 публика а вие толку се берите на дерби или на европски натпревари!!!
Ете го пак тој. Да бе се БЕРИМЕ по 700-800, и тоа го ПРИЗНАВАМЕ!!!
Зато вие не ги признавате вашите минуси. Види што сум напишал прво. Што има врска младината со тоа што во 2005 имало 10 пензионери во сала:nesvest:
Од тие 700-800 ако навиваат сиоте, значи ако се навивачи, дај ми еден доказ, од една утакмица да не е со Вардар?
Во Куманово има по 4 000 луѓе секој викенд, па пак се само обична багра, која за волја на вистината ако продолжи вака може да биде рамо до рамо со останатите. Ама ако пропаднат уште по првата година постоење, ондак ништо не правиме.
Сега и вие малку ќе пркнете и ќе има еуфорија. Ама ќе видиме до кога...

--- надополнето ---

Во која сала се напрај атмосфера друже? Кале? :tv: Од капацитет 800, кога влеговте 1000? Да не заборавам и дека тоа скромно саличе го полневте изминативе 10 години единствено со нас кога имавме силен Пелистер. Кој силен Вардар, кој силни екипи? Да, сте го тепале Кил во расадник, ама колку од вас сегашните комити го знат то? :helou: Колку од вас можат да се сетат на екипата пример од 00/01-ва сезона?
Не провоцирам, ама во Скопје единствено имаше атмосфера само кога играше ФК Вардар, во бивша Југославија... Кога од цела Македонија луѓето одеа да навиваат за Вардар :smir:
Џабе е после сите овие години кога репрезентацијата во Кале игра, eдноставно неспоредлива е таа атмосфера со атмосферата во Битола, тоа го признала пола Европа освен Скопје :tapp:

Значи ние живејме и за: Адемар, Портланд СА, Загреб, Цеље, Лемго, Гудме, Скјерн, ПСЖ, Фредериксберг, Босна, Кадетен и за уште 10 пати по толку екипи така?
Ау да, уствари и ние сме за силни противници во Битола... Ама цела работа е што во Битола играчите во зелено-бели дресови и 15 пати да се послаби од вашите или од било кои други... сепак го оставаат срцето на терен :sport1:
И по илјадити пат, нашето саличе го полниме кога Вардар игра со некој кој му е конкурент за титула, не е битно дали е Пелистер или Металург или Преспа или Младост од Богданци...
Идеме на ракомет по потреба.
Кај виде некаде некој да пишал нешто за ракометни мечеви на репрезентацијата?
Па секој меч се игра овде, нормално е дека неможе секогаш да биде пеколно. Плус не ни одиме да навиваме на репрезентации. Не во Битола, и во Ресен да се игра меч ќе биде лудило. Ретки се тие можности кога гледате репрезентативни мечеви и нормално е да владее еуфорија во било кој град. Јас сум најПРОТИВ тоа што сите мечеви се играат само во Скопје. Ама кој ви е крив, видете си ја салата??
Толку ракометен град, толку напалена публика, а еден спонзор ебан неможете да најдете да ви ја изгради тоа салата да заличе на нешто.
Си сакате ракомет, никој не ви оспорува, ама на другите утакмици идете колку натанане, се гледа и од клиповите. Ама затоа сега ви доаѓа Вардар и одма мобилизација.
Впрочем против кого ја прославивте 25-годипнината :toe:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.950
Дали коцките се поклопуваат ????
Има најава дека а1 или а2 ќе врши пренос од утакмицата а неколку старани поназад баш за тоа зборавме како никогаш до сега не вршеле пренос од Ракометен натпревар во Битола.Чудо е како сега му се појави желба на оваа предваничка телевизија да врши пренос и да биди на лице место на злосторот и од прв да јади лајна за ....
Дрго пази во четврток грујо оди кај јанко и ќе кажва како овај и9нцидент да се искорени насилството и знаете такви работи и гоце делчев ќе коли и беси и ќе укинат секакви гостувања и некој од тетово ќе стане шапион туку друго сакав да кажам петок сабота и недела ќе се одржва конгрес на вмро во Битола и ќе треба да се истури бесот од случувањата кој треба да бидат во среда
Многу работи се поклопуваат и се чудни за прв пат по 20 години ќе се случуваат но едно е јасно дека некој ќе користи и добива на поени на нашите навивачки борби
Да не сппомнеуваме за калето и замајување на јавноста кон друг смер и на друга воденица

Можеби е премногу црно ова мое сценарио кое го претпуставувам но има нешто а каде што има чад има и оган па како и да е јас да сум на ваше место не одам во Битола има врем не сте дошле 20 години можете да истрпите уште уште некој месец
Но сепак што ќе се случува ќе видиме после среда Д -денот :vozbud:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.451
Поени од реакции
28.664
Дали коцките се поклопуваат ????
Има најава дека а1 или а2 ќе врши пренос од утакмицата а неколку старани поназад баш за тоа зборавме како никогаш до сега не вршеле пренос од Ракометен натпревар во Битола.Чудо е како сега му се појави желба на оваа предваничка телевизија да врши пренос и да биди на лице место на злосторот и од прв да јади лајна за ....
Дрго пази во четврток грујо оди кај јанко и ќе кажва како овај и9нцидент да се искорени насилството и знаете такви работи и гоце делчев ќе коли и беси и ќе укинат секакви гостувања и некој од тетово ќе стане шапион туку друго сакав да кажам петок сабота и недела ќе се одржва конгрес на вмро во Битола и ќе треба да се истури бесот од случувањата кој треба да бидат во среда
Многу работи се поклопуваат и се чудни за прв пат по 20 години ќе се случуваат но едно е јасно дека некој ќе користи и добива на поени на нашите навивачки борби
Да не сппомнеуваме за калето и замајување на јавноста кон друг смер и на друга воденица

Можеби е премногу црно ова мое сценарио кое го претпуставувам но има нешто а каде што има чад има и оган па како и да е јас да сум на ваше место не одам во Битола има врем не сте дошле 20 години можете да истрпите уште уште некој месец
Но сепак што ќе се случува ќе видиме после среда Д -денот :vozbud:
И сега да се навратам на неколку поста поназад... Јасно ти е она што ти го кажав дека има нешто исценирано? :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Ај со ред...Да ви одговорам...
Почитувани Комитчиња:helou:.... Јавачу и Ултрасу....:smir:
Добро бе деца,не гледате дека МУАБЕТОТ Е ЗА РАКОМЕТ..АЛО....:helou:
Немате шо да одговорите и одма со фудбал вртите...
Класично вртење на муабетот........
Кој не ги признава нашите минуси?...
Секогаш јавно сме ги признавале нашите негативности...
Оди на нашиот форум...ќе видиш колку критики има...
И јавно се критикувале некое работи шо не чинат...
Не сме ние како вас,ќе го затвораме форумот:helou:......па ќе ги криеме нашите мани...
Нема шо да криеме...
Мани има....имало и ќе има....
Ние не се правиме најдобри...
Но нема ни да го негираме тоа шо го имаме направено.....
А имаме направено доста,посебно за ракометниот клуб во овие 20 и кусур години...

Прашавте колку гостувања имаме во ракомет..отворете you tube...само од овие две сезони има најмалку 10 гостувања...
Колку имате вие?..едно на 30 км....:helou:
За фудбал муабетот е правен 1000 пати...
И за втора лига кога беше клубот..а и сега....
Џабе ќе тупиме...За Тетово е кажано 1000 пати...:music5:
Имаше подеми...сезоната 2008...кога Чкембари беа убедливо најдобра група во фудбал(вие бојкотиравте тогаш).....
Сега ситуацијата не е сјајна....
Посебно не по местенката со Вардар....

Ми зборуваш за бројка....:nesvest:
Па зарем вие имате лице да зборувате за некои големи бројки....:nesvest:
Од град од скоро 700.000 жители не можите ни 250-300 души стандардно да се соберите на фудбал..освен на дерби кога идат секакви шминкери и позери...
За ракомет пишав во претходниот пост...
За таква бројка ми зборуваш?
Како да се спремаме за вас ?
Колку да дојдиме 1000 луѓе?
Ги спомна Балисти,кои мобилизираат се живо и диво...И шверцери и качаци,мачаци....па 80% од таа бројка која ви дојде на Градски не се навивачи...
Со нив да се споредуваме?
На фудбал бевме 150 луѓе....на ракомет 100ина...
Важно дојдовме....бројката не е важна....
Подобро 150 навивачи кои се редовни...одколку 1000 позери....
Колку идевте вие пред некоја година?ќе ти кажам 50-100 души макс....
Или мали бевте тогаш вие,па не одевте на гостувања?
Има луѓе шо памтат...:smir:
Сега ми изигравате демек Делије и Гробари...:kesa:
Хаха...зверови сте бе:bravo:...за форуми ви нема рамен...:smir:
Гледајте си во вашиот двор...
И кај вас не цветаат ружи....ама не признавате-ваша работа.(освен секако некои реални момци од вашата група со кои имам правено муабет..и со кои можиш да имаш нормален муабет)..........
Ние какви сме такви сме...
Не сме сјајни...ама за да ве надвикаме вас...тоа во секој случај,се покажало во минатото,(посебно во сала)ќе се покажи и во иднина...
Се гледаме среда граТски момчиња...:helou:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.451
Поени од реакции
28.664
Ај со ред...Да ви одговорам...
Почитувани Комитчиња:helou:.... Јавачу и Ултрасу....:smir:
Добро бе деца,не гледате дека МУАБЕТОТ Е ЗА РАКОМЕТ..АЛО....:helou:
Немате шо да одговорите и одма со фудбал вртите...
Класично вртење на муабетот........
Кој не ги признава нашите минуси?...
Секогаш јавно сме ги признавале нашите негативности...
Оди на нашиот форум...ќе видиш колку критики има...
И јавно се критикувале некое работи шо не чинат...
Не сме ние како вас,ќе го затвораме форумот:helou:......па ќе ги криеме нашите мани...
Нема шо да криеме...
Мани има....имало и ќе има....
Ние не се правиме најдобри...
Но нема ни да го негираме тоа шо го имаме направено.....
А имаме направено доста,посебно за ракометниот клуб во овие 20 и кусур години...

Прашавте колку гостувања имаме во ракомет..отворете you tube...само од овие две сезони има најмалку 10 гостувања...
Колку имате вие?..едно на 30 км....:helou:
За фудбал муабетот е правен 1000 пати...
И за втора лига кога беше клубот..а и сега....
Џабе ќе тупиме...За Тетово е кажано 1000 пати...:music5:
Имаше подеми...сезоната 2008...кога Чкембари беа убедливо најдобра група во фудбал(вие бојкотиравте тогаш).....
Сега ситуацијата не е сјајна....
Посебно не по местенката со Вардар....

Ми зборуваш за бројка....:nesvest:
Па зарем вие имате лице да зборувате за некои големи бројки....:nesvest:
Од град од скоро 700.000 жители не можите ни 250-300 души стандардно да се соберите на фудбал..освен на дерби кога идат секакви шминкери и позери...
За ракомет пишав во претходниот пост...
За таква бројка ми зборуваш?
Како да се спремаме за вас ?
Колку да дојдиме 1000 луѓе?
Ги спомна Балисти,кои мобилизираат се живо и диво...И шверцери и качаци,мачаци....па 80% од таа бројка која ви дојде на Градски не се навивачи...
Со нив да се споредуваме?
На фудбал бевме 150 луѓе....на ракомет 100ина...
Важно дојдовме....бројката не е важна....
Подобро 150 навивачи кои се редовни...одколку 1000 позери....
Колку идевте вие пред некоја година?ќе ти кажам 50-100 души макс....
Или мали бевте тогаш вие,па не одевте на гостувања?
Има луѓе шо памтат...:smir:
Сега ми изигравате демек Делије и Гробари...:kesa:
Хаха...зверови сте бе:bravo:...за форуми ви нема рамен...:smir:
Гледајте си во вашиот двор...
И кај вас не цветаат ружи....ама не признавате-ваша работа.(освен секако некои реални момци од вашата група со кои имам правено муабет..и со кои можиш да имаш нормален муабет)..........
Ние какви сме такви сме...
Не сме сјајни...ама за да ве надвикаме вас...тоа во секој случај,се покажало во минатото,(посебно во сала)ќе се покажи и во иднина...
Се гледаме среда граТски момчиња...:helou:
Баш ми е мерак да цитирам вакви паметни мислења за разлика од претходните... Доволно кажа со тоа подобро 200 него 1200 дерби навивачи. А да те прашам од тие 700.000 50.000 минимум се албанци, аеродром има 100.000 жители сигурно стави ги тука навивачи на МЗТ (со исклучок на некој 10), Ѓорче со околу 70.000 ( Мкд Ѓ.п) Чаир, и ред други работи. Скопје град со 50 клуба во ракомет, кошарка и фудбал. И секако секој ден нова навивачка група не само во Скопје туку низ цела Македонија...
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Баш ми е мерак да цитирам вакви паметни мислења за разлика од претходните... Доволно кажа со тоа подобро 200 него 1200 дерби навивачи. А да те прашам од тие 700.000 50.000 минимум се албанци, аеродром има 100.000 жители сигурно стави ги тука навивачи на МЗТ (со исклучок на некој 10), Ѓорче со околу 70.000 ( Мкд Ѓ.п) Чаир, и ред други работи. Скопје град со 50 клуба во ракомет, кошарка и фудбал. И секако секој ден нова навивачка група не само во Скопје туку низ цела Македонија...
Епа сеа друже, no hard feelings ама ко така немојте тогаш да вадите пароли СКОПЈЕ ГО САКА ВАРДАР, Скопје диши за Вардар, Скопје живеј за Вардар (карикирам) кога и самиот еве си признаваш дека не е баш. :smir:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.684
Поени од реакции
2.942
Ај со ред...Да ви одговорам...
Почитувани Комитчиња:helou:.... Јавачу и Ултрасу....:smir:
Добро бе деца,не гледате дека МУАБЕТОТ Е ЗА РАКОМЕТ..АЛО....:helou:
Немате шо да одговорите и одма со фудбал вртите...
Класично вртење на муабетот........
Кој не ги признава нашите минуси?...
Секогаш јавно сме ги признавале нашите негативности...
Оди на нашиот форум...ќе видиш колку критики има...
И јавно се критикувале некое работи шо не чинат...
Не сме ние како вас,ќе го затвораме форумот:helou:......па ќе ги криеме нашите мани...
Нема шо да криеме...
Мани има....имало и ќе има....
Ние не се правиме најдобри...
Но нема ни да го негираме тоа шо го имаме направено.....
А имаме направено доста,посебно за ракометниот клуб во овие 20 и кусур години...

Прашавте колку гостувања имаме во ракомет..отворете you tube...само од овие две сезони има најмалку 10 гостувања...
Колку имате вие?..едно на 30 км....:helou:
За фудбал муабетот е правен 1000 пати...
И за втора лига кога беше клубот..а и сега....
Џабе ќе тупиме...За Тетово е кажано 1000 пати...:music5:
Имаше подеми...сезоната 2008...кога Чкембари беа убедливо најдобра група во фудбал(вие бојкотиравте тогаш).....
Сега ситуацијата не е сјајна....
Посебно не по местенката со Вардар....

Ми зборуваш за бројка....:nesvest:
Па зарем вие имате лице да зборувате за некои големи бројки....:nesvest:
Од град од скоро 700.000 жители не можите ни 250-300 души стандардно да се соберите на фудбал..освен на дерби кога идат секакви шминкери и позери...
За ракомет пишав во претходниот пост...
За таква бројка ми зборуваш?
Како да се спремаме за вас ?
Колку да дојдиме 1000 луѓе?
Ги спомна Балисти,кои мобилизираат се живо и диво...И шверцери и качаци,мачаци....па 80% од таа бројка која ви дојде на Градски не се навивачи...
Со нив да се споредуваме?
На фудбал бевме 150 луѓе....на ракомет 100ина...
Важно дојдовме....бројката не е важна....
Подобро 150 навивачи кои се редовни...одколку 1000 позери....
Колку идевте вие пред некоја година?ќе ти кажам 50-100 души макс....
Или мали бевте тогаш вие,па не одевте на гостувања?
Има луѓе шо памтат...:smir:
Сега ми изигравате демек Делије и Гробари...:kesa:
Хаха...зверови сте бе:bravo:...за форуми ви нема рамен...:smir:
Гледајте си во вашиот двор...
И кај вас не цветаат ружи....ама не признавате-ваша работа.(освен секако некои реални момци од вашата група со кои имам правено муабет..и со кои можиш да имаш нормален муабет)..........
Ние какви сме такви сме...
Не сме сјајни...ама за да ве надвикаме вас...тоа во секој случај,се покажало во минатото,(посебно во сала)ќе се покажи и во иднина...
Се гледаме среда граТски момчиња...:helou:
Majstore vie ste mizerni covece za DVE GODINI 10 GOSTOVANJA, ne tie malce nezgodno so go pisa ova??? Mene svarno ne mi e jasno kako moze uste da se kazete br1, pa vie nemozete ne ste ni u prvi 3 be!!! Zboris rakomet ova rakomet ona vaka taka, pa napraj sporedba kolku gostovanja ste na rakomet i domasni utakmici , so ns na fudbal sto sme, Zemi predvid brojkata isto taka i ke svatis deka ste REZIL, pocnuvajki od vodzite piskaco , Af Af , i od onie starine Efto i kompanija.Dodeka ne napraite kompletno nova postava koja ke vi bidat vodzi niso ne praite.Toa se desi so Komiti i za toa brojkata ripna od 150 na 250 dusi za najslaba utakmica ali pazi Vardar e mizeren.Lani majstore koa se zasili vardar so MIlano imase 450 dusi negde, so rabontikci 600, Renova 500. Znaci nemozes da zboris za nas nie takvi vie onakvi.

Okolu rakometov neso sea, ligava nasa e rezil vardar e mn pojak od drugite i defitivino nema so da se bara na tie utakmici, napraivme gostovanje u Kumanovo 250 dusi se otide , vie koa ste napraile gostovanje takvo(ne zimaj rpedvid finalinja)

Za forumi ni nema ramen?? Pogledni u svoj dvor posle zbori so kako

Bidi mi pozdraven i daj boze da docekam da bidete pokonkurentni vo rakomet bar ako ne u fudbal, posto konkurencijata e zdrava rabota, pottiknuva napredok!!!
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
92
Поени од реакции
17
Majstore vie ste mizerni covece za DVE GODINI 10 GOSTOVANJA, ne tie malce nezgodno so go pisa ova??? Mene svarno ne mi e jasno kako moze uste da se kazete br1, pa vie nemozete ne ste ni u prvi 3 be!!! Zboris rakomet ova rakomet ona vaka taka, pa napraj sporedba kolku gostovanja ste na rakomet i domasni utakmici , so ns na fudbal sto sme, Zemi predvid brojkata isto taka i ke svatis deka ste REZIL, pocnuvajki od vodzite piskaco , Af Af , i od onie starine Efto i kompanija.Dodeka ne napraite kompletno nova postava koja ke vi bidat vodzi niso ne praite.Toa se desi so Komiti i za toa brojkata ripna od 150 na 250 dusi za najslaba utakmica ali pazi Vardar e mizeren.Lani majstore koa se zasili vardar so MIlano imase 450 dusi negde, so rabontikci 600, Renova 500. Znaci nemozes da zboris za nas nie takvi vie onakvi.

Okolu rakometov neso sea, ligava nasa e rezil vardar e mn pojak od drugite i defitivino nema so da se bara na tie utakmici, napraivme gostovanje u Kumanovo 250 dusi se otide , vie koa ste napraile gostovanje takvo(ne zimaj rpedvid finalinja)

Za forumi ni nema ramen?? Pogledni u svoj dvor posle zbori so kako

Bidi mi pozdraven i daj boze da docekam da bidete pokonkurentni vo rakomet bar ako ne u fudbal, posto konkurencijata e zdrava rabota, pottiknuva napredok!!!
Мене ме интересира од кај се најде ти толку компетентен да збораш за Пискачо за Томе па дури и за Ефто ги познаваш ти толку добро лично, ти кажва некој од кај нас како организират или треба наочари со бели рамки да купат за да се подобриме шо би рекол еден член IBIZA PARTY BEACH, па ти бе дечко најде за резил да збораш вашата скопска тифо сцена е уникатна во светот не ме терај да те потсеќам СВЕ МИ БОЈЕ ЛЕПО СТОЈЕ
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Majstore vie ste mizerni covece za DVE GODINI 10 GOSTOVANJA, ne tie malce nezgodno so go pisa ova??? Mene svarno ne mi e jasno kako moze uste da se kazete br1, pa vie nemozete ne ste ni u prvi 3 be!!! Zboris rakomet ova rakomet ona vaka taka, pa napraj sporedba kolku gostovanja ste na rakomet i domasni utakmici , so ns na fudbal sto sme, Zemi predvid brojkata isto taka i ke svatis deka ste REZIL, pocnuvajki od vodzite piskaco , Af Af , i od onie starine Efto i kompanija.Dodeka ne napraite kompletno nova postava koja ke vi bidat vodzi niso ne praite.Toa se desi so Komiti i za toa brojkata ripna od 150 na 250 dusi za najslaba utakmica ali pazi Vardar e mizeren.Lani majstore koa se zasili vardar so MIlano imase 450 dusi negde, so rabontikci 600, Renova 500. Znaci nemozes da zboris za nas nie takvi vie onakvi.

napraivme gostovanje u Kumanovo 250 dusi se otide , vie koa ste napraile gostovanje takvo(ne zimaj rpedvid finalinja)

Za forumi ni nema ramen?? Pogledni u svoj dvor posle zbori so kako

Bidi mi pozdraven i daj boze da docekam da bidete pokonkurentni vo rakomet bar ako ne u fudbal, posto konkurencijata e zdrava rabota, pottiknuva napredok!!!
Мајсторе.....:helou:Комита упс заборавив од CPB си истотака...:zver:....
Прочитај добро шо напиша....хаха...
"Okolu rakometov neso sea, ligava nasa e rezil vardar e mn pojak od drugite i defitivino nema so da se bara na tie utakmici,"-:zver::zver::zver::pos:
Добро кажа,нема шо да барате кога игра Вардар со слаби тимови,се си кажа со ова......
Шо барате со други екипи да трошите време кога се слаби....:kesa:
Јасно е кој е кој во ракомет....за фудбал е друг муабет...
За гостувањата шо ги напишав си реков има некој паметен кај вас на форум и ќе свати...чоек шо прати редовно ракомет...ама џабе....
Само ќе набројам....Ресен 3 гостувња со Преспа,Струшки турнир 2 гостувња,во последните 2 сезони,Прилеп,Кавадарци,Скопје.......гостување во Одореи Романија...мала група од 15 ина Чкембари...но сепак гостување е......,исто така Мала група беше и во Луксмебург со Дуделанж во октомври месец...
Кај бевте вие?А,да дури во куманово...и тоа цели 250 души....браво...:zver:
А за бројките...кажав...
И ние имавме бројка од 400+ секоја утакмица пред некоја сезона...бројката варира МАЈСТОРЕ.....
Кажав таа не е мерило за квалитет.....
Никој не негира дека имате сега добра бројка(за македонски услови) на фудбал....
А коментарот за воџите..хаха....:zver:
Ова инфо од прва рака или си нагаѓаш а?:)))
Вашите воџи подобро се покажаа низ годините....:smir:
Немој не ме радуј...
Македонија е ова МАЈСТОРЕ....
Бројката на трибини зависи од клубот..
Ете Вардар,ако е повторно јак во фудбал,ете утре со чичко Брацо да играте Лига Европа.....пак ќе се нацртаат на трибина тие стари "ЗАКОЛНАТИ КОМИТИ",кои сега заборавија кај е стадионот....:helou:
Ниту Слатко ќе ги донеси на стадион,ниту пак ти,...повеќето се дерби навивачи....
Бројката не зависи од воџите....:nenene:НАУЧНО ДОКАЖАНО....
Мислам разбираш?Или не?:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom