Фан клуб: РК Пелистер

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Пополека со муабетите. Не е ова МСН.
 
Z

ziko bt

Гостин
kako da ne ke idele srbi nie ne mozime mladite talenti so veke gi imame da gi zadrzime pa kamoli dr da nosime

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]БитолЧани ги пополнуваат своите редови[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Николовски и Митевски се враќаат во Пелистер[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]БИТОЛА. - Полека, но сигурно, Пелистер почна да ги пополнува испразнетите места во екипата по заминувањето на дури шестмина ракометари во текот на есенската полусезона. Интересно е што и овој пат при комплетирањето на тимот, поради финансиски проблеми, битолчани ќе ангажираат, главно, свои поранешни играчи.
Првите засилувања, според информациите од раководството на битолскиот суперлигаш, се двајца повратници: искусниот среден бек Игор Николовски изминатава година настапуваше за Касторија, Грција, а деснокрилниот напаѓач Васко Митевски се враќа од Беране, Црна Гора, чии дрес го носеше во последната сезона.
Пелистерци се на добар пат да го доведат и пикерот на Струга Илинден, Горан Димитровски, во своите редови, а доколку клубот го реши прашањето на генерален спонзор, сигурно е дека во Битола ќе бидат доведени и други засилувања.
[/FONT]
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Ziko bt drugar znam se slusase i vo upravata a i sme prijateli so trenerot na Rk Pelister tie pregovarat so 3-ca srbi i dvajca poranesni igraci na pelister.E ETE GI TIE IGRACI KOJ BILE A ZA SRBITE OD TIE TROJCA AKO NE SITE TROJCA TUKU MINIMUM EDEN KE DOJDI

KAZI MI OD KAJ GO NAJDE TOA ZA IGOR I VASIL OD KOJ VESNIK AKO NE E TAJNA KE MOZES DA MI KAZIS ILI DA MI GO PRATIS LINKOT

KAZI MI OD KAJ GO NAJDE TOA ZA IGOR I VASIL OD KOJ VESNIK AKO NE E TAJNA KE MOZES DA MI KAZIS ILI DA MI GO PRATIS LINKOT
 
Z

ziko bt

Гостин
vo vest
a za srbive procitav na konzuli ke zemale uste od pocetoko na sezonata ama uste nisto
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Ok dobar aber pristigna ama poarno ke bidi da dojdi uste nekoj Zare,kire Popovski i dr.

Kaj si zac
???
 
Z

ziko bt

Гостин
ko nema novi informaci kako da pisime samo se znaj deka ke bidime dosta posilni od 1 del na sezonata

se zborva trenro so bil go otpustile

nov trener e borce markovski
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
More, More znaci tolku se prosti.Borce Markovski go klavat trener na seniorite namesto da klat nekoj poranesen igrac ili trener na Pelister pr.Crevoto.Caurot aren si bese sega so ovoj nisto ne prajme edno se pravi drugo se rasipva.abe nisto ne prajme tuku da si igrat kako so si znat igracite kako so si se nauceni od proslite postari treneri da ne go slusat onoj DRVO NEDELKANO.Ako ne go vratat caurot ili da klat nekoj drug NISTO NE PRAJME

Efto mnogu ziveese so Caurot kako go smenale????????Mene ne mi se verva:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:

Efto mnogu ziveese so Caurot kako go smenale????????Mene ne mi se verva:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:

caurot so site zeveese od upravata kako go ispustija.Ne be ne mi se verva:nenene::nenene::nenene:

Uf mi dojde malku dusata ne e zaminat uste Cane
 
Z

ziko bt

Гостин
Ракомет - Цане Крстевски не е веќе тренер на Пелистер
Борче Марковски - нов кормилар

БИТОЛА. - Борче Марковски е новиот шеф на стручниот штаб на Пелистер, откако на завчерашниот состанок раководството на битолскиот суперлигаш го смени досегашниот кормилар Цане Крстевски, кој во јули минатата година ја презеде екипата по заминувањето на Звонко Шундовски во Металург. Нему му е понудено местото координатор во клубот, но тој се уште не одговорил дали ќе ја прифати понудената улога.
Во таборот на Пелистер одбиваат да ги коментираат причините за сменување на популарниот Цаур, кој, инаку, важи за најуспешен тренер на клубот од осамостојувањето, со четири шампионски и две куп-титули. Борче Марковски во изминатите шест месеци работеше со младинската екипа на Пелистер и наедно му беше советник на Крстевски. Пред тоа, две сезони ја тренираше екипата на Преспа.
- Иако моменталниот пласман на Пелистер (шесто место) е далеку под очекувањата на клубот, со неколку засилувања и со корекции во тимот, реално можеме да стигнеме до четвртата позиција, која обезбедува излез на меѓународната сцена и на која Пелистер имал мошне забележителни настапи - вели Марковски.
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Mnogu mi e krivo,mnogu mi e krivo sto go otpustija Cane-toj e najuspesniot trener A od Borce Odzak ne cadi Ako do tolku mu bese da go otpustat Cane (ili sam si podnel ostavka) so klavat mlad neka kladat poranesen igrac na Pelister ili neka go klat Crevoto ako saka:toe::toe::toe::vozbud::uvo:
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Abe koj te prasva tebe za azbukata DAJ KAZETE NESTO ZA RK PELISTER_NEMA NISTO DA KAZETE NESTO ZA TRENERITE!!!!!! OBAVEZNO
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
Abe koj te prasva tebe za azbukata DAJ KAZETE NESTO ZA RK PELISTER_NEMA NISTO DA KAZETE NESTO ZA TRENERITE!!!!!! OBAVEZNO
Што да ти кажам за тренерите, кога не ги познавам и не сум од Битолата. Само сум фан на Пелистер и вака со азбука ви давам поддршка, овде и на натпревари, сега и секогаш, амин.
 
Z

ziko bt

Гостин
Златко Димиторвски се враќа во Пелистер?

Иако од четирите најавени засилувања (Николовски, Митевски, Димитриевски и Кутановски), на тренинзите на пелистерци кои почнаа завчера се наоѓа само Игор Николовски, раководството на битолскиот суперлигаш не се откажува од настојувањата да ги доведе во своите редови не само споменатите ракометари, туку и други претежно искусни играчи од домашни и странски клубови. Меѓу нив вниманието особено го привлекува поранешниот пелистерец и репрезентативец Златко Димитровски, кој во изминатите двеипол сезони настапуваше во дресот на унгарскиот прволигаш Ѓунѓеш. Околу неговото враќање во таборот на Пелистер сеуште нема официјални информации, но не се отфрла таквата можност, бидејќи како што дознаваме нашиот интернационалец има согласност од управата на Ѓунѓеш за премин во друг клуб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom