Скопски фестивал 2009 - одбери го твојот победник (анкета)

Победник на Евросонг!

  • Сленг – Генгста оро

    Гласови: 127 48,3%
  • Ристо Самарџиев feat. Зоран Џорлев – 103 бели лебеди

    Гласови: 14 5,3%
  • Next Time - Нешто што ќе остане

    Гласови: 29 11,0%
  • Проект Македонија – Помалку наивно

    Гласови: 10 3,8%
  • Рок Агресори - Динг донг

    Гласови: 20 7,6%
  • Даниел – Сила на љубовта

    Гласови: 2 0,8%
  • Александар Белов - Застани

    Гласови: 9 3,4%
  • Костадин Папа – За неа постојам

    Гласови: 3 1,1%
  • Влатко Лозаноски - Блиску до мене

    Гласови: 20 7,6%
  • Верче Пандиловска – Северно од мене, јужно од тебе

    Гласови: 0 0,0%
  • Браво Бенд - Девојко

    Гласови: 2 0,8%
  • Влатко Илиевски - Најбогат на свет

    Гласови: 13 4,9%
  • Калиопи & Наум - Рум дум дум

    Гласови: 12 4,6%
  • Кристијан - Нема да зборам

    Гласови: 1 0,4%
  • Дејан Трифуновски - Љубовта доаѓа

    Гласови: 0 0,0%
  • Андријана Јаневска – Дрво без корен

    Гласови: 1 0,4%

  • Вкупно гласачи
    263
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јануари 2009
Мислења
49
Поени од реакции
4
исмевање пародија бла, бла па вие ептен сте ја разбрале песната и како зборувате како да е не знам некое филозофско дело, сите разбираат дека работата е селјаци со златни синџири кои ги има на секаде и кои се мислат дека се којзнае што, ама тоа е многу лошо претставено во нивниот "сценски настап" и песната звучи глупаво нема врска што се од охрид дијалектот не може да биде применет секаде и не со такво тегнење неубаво звучи сне се собрале и не знам што друго, а тоа што се во филм се, само нејкете да признаете, тие се последните кои би биле гласани на Евровизија не се ни интересни ни невидени до сега, а ова беше напишано малку погоре
"И да ја одберат конечно ќе си ја преставиме Македонија на македонски начин, а не преправање на песна на англиски и слични глупости шо се дотогаш е видено"
не знаев дека Македонија вистински ке ја претставиме со демек РАП и малку традиционални елементи и некои занесени дечиња облечени во традиционални носии кои требало да ги претставуваат селјаците а btw тоа и се, а и за боки тоа ми беше муабетот не можеш да бидеш нешто што не си.

P.S. може да гледате во живо на www.zulu.mk
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
исмевање пародија бла, бла па вие ептен сте ја разбрале песната и како зборувате како да е не знам некое филозофско дело, сите разбираат дека работата е селјаци со златни синџири кои ги има на секаде и кои се мислат дека се којзнае што, ама тоа е многу лошо претставено во нивниот "сценски настап" и песната звучи глупаво нема врска што се од охрид дијалектот не може да биде применет секаде и не со такво тегнење неубаво звучи сне се собрале и не знам што друго, а тоа што се во филм се, само нејкете да признаете, тие се последните кои би биле гласани на Евровизија не се ни интересни ни невидени до сега, а ова беше напишано малку погоре
"И да ја одберат конечно ќе си ја преставиме Македонија на македонски начин, а не преправање на песна на англиски и слични глупости шо се дотогаш е видено"
не знаев дека Македонија вистински ке ја претставиме со демек РАП и малку традиционални елементи и некои занесени дечиња облечени во традиционални носии кои требало да ги претставуваат селјаците а btw тоа и се, а и за боки тоа ми беше муабетот не можеш да бидеш нешто што не си.

P.S. може да гледате во живо на www.zulu.mk
Не суди пред време...
Децата воопшто не се такви.. ни приближно не се до то ,брат ми се знајт со двајца од нив и ти гарантирам во то дека тие стварно се супеер за заебанции и све,а уфилмани тешко.
А шо е фркава шо нејќам да признам не ми е јасно? Ако не ми се свиѓаше песнава немаше да коментирам цело време за нејзе...
А пак и да ти кажам нека се последните од ова или нешо ќе добијаме или ќе изгубиме јбг.. санкир досега шо не претставувале добиле нешо појќе освен двајца или тројца финале?
Можа ти е глупа песната, ај така нека е.. ама барем признај дека е нешо необично и дека досега на сите избори на песна на евровизија кај шо си слушала баш она тегнење и докажување на гласовните способности и продавање на лажниот морал успеале нешо?
Сите песни шо биле на изборот сеа се заборавени...
И пак ќе ти речам .. не суди ако не ги знајш нив какви се.. и како шо рече јован тие не ни ги навредуваат селаните туку сељаците шо ги има во секој град..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
КАЛИОПИ ЌЕ ПОБЕДИ И ЌЕ ОДИ ВО МОСКВА!

Местено е! Од сигурни извори :)
 
Ј

јовица11

Гостин
(Дијаманте) Ја видовте ли Каролина на флешбековите шубава била?!:smeshko:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Водителкава да не се пукнала во вена пред да излезе на сцена па што се насмеала толку?:)
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
КАЛИОПИ ЌЕ ПОБЕДИ И ЌЕ ОДИ ВО МОСКВА!

Местено е! Од сигурни извори :)
Не сум којзнае колку во тек ама ми е чудно како Калиопи се одлучила да пее на фестивалов кога еднаш знам рече дека нема да настапува освен ако не ја изберат како Тоше што го избраа. :toe:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ајде нека тепаат овие сленг па да ги пратиме на евровизија и ние да победиме веќе еднаш.
Треба нешто повеќе од ова?Ја мислам ги исполнува сите критериуми за победа.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Ајде нека тепаат овие сленг па да ги пратиме на евровизија и ние да победиме веќе еднаш.
Треба нешто повеќе од ова?Ја мислам ги исполнува сите критериуми за победа.
Само едно нешто не исполнува-националност.Евровизија ко Евровизија, пак ќе се гласа комшија за комшија и ние ќе добиеме евентуално по некоја 10-ка од соседите.Врти сучи пак западњаците ќе победат како што е и најчесто на Евровизија.
И стварно срамота ќе биде ако пратиме некоја друга песна.Калиопи?Ќе ги заспие или ќе ги уплаши гледачите, не е таа за Евровизија.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Деко наш нако се уфилмал, мисли Елвир Мекич е :pos:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Дали водителот се презива Љутков?..:pos:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Калиопи:nesum:

Рекла таа дека неможе она пејачка со толкаво искуство да не иде никогаш на Евровизија

Штета само што она не пее она се дере.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom