Генерален штрајк на СОНК

Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Има една сличица на мсн се појавуе многу фреквентно- We love Дојчин Цветановски хахахахах! Закон е ! Немит школо , сега кажаа на сите телевизии, осим нали на сител вмровската ... А на сител даваат едни лембеци од средношколска унија кои НЕ САКААТ ДА БИДАТ КОЛАТЕРАЛНА ШТЕТА хахахахха нацијава умирааа да учи.... Јој, ај бар до Нова Година плиииз да издејствува Дојчин, не ми се иде некако у школо ... Иначе ми кажа мајка ми она е правник дека денови од штрајк не се одработуваат јеееј! Off topic- од денес званично почнувам на кирилица да пишувам мотивирана и поддржувана од Викторгг кого го поздравуем !
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Има една сличица на мсн се појавуе многу фреквентно- We love Дојчин Цветановски хахахахах! Закон е ! Немит школо , сега кажаа на сите телевизии, осим нали на сител вмровската ... А на сител даваат едни лембеци од средношколска унија кои НЕ САКААТ ДА БИДАТ КОЛАТЕРАЛНА ШТЕТА хахахахха нацијава умирааа да учи.... Јој, ај бар до Нова Година плиииз да издејствува Дојчин, не ми се иде некако у школо ... Иначе ми кажа мајка ми она е правник дека денови од штрајк не се одработуваат јеееј! Off topic- од денес званично почнувам на кирилица да пишувам мотивирана и поддржувана од Викторгг кого го поздравуем !
дај боже да не се одбработуваат...ама пак ке најдат нешто...ке ни еб*т мамата...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
Леле јас кога го видов тој од средношколска унија се изнасмеав.
Две реченици на ливче му беа запишани+ги читаше како ретард:kesa::pos::pos:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Леле јас кога го видов тој од средношколска унија се изнасмеав.
Две реченици на ливче му беа запишани+ги читаше како ретард:kesa::pos::pos:
Толку му запишале од партија:)
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
А знаете ли што е најголемото ср*ње у државава?!
Секои 3 месеца го*ната шо си го прчат к*рот у парламент си ги зголемуваат платите кои сега им изнесуваат 60.000 денари плус патни трошоци и хранарина и пи*ке си материне, а за просветарите к*р ги боли. Според мене пратениците се тие кои треба да зимаат по 15.000 денари пошо нишо не праат него само си ги ладат на седница, а за разлика од нив просветарите работат и се трудат и тоа за само 15.000 денари со кои е многу тешко да се преживее во денешно време кога све живо поскапува. Мислам дека тие г*мната у парламент треба да се запрашаат шо праат и до каде стигнале со алчноста.

ЗАТОА ШТО НЕ СМЕ МОРОНИ И НЕМА ДА ДОЗВОЛИМЕ ПОЛИТИЧАРИТЕ ДА НЕ ВЛЕЧАТ ЗА НОС!!!

:helou:
Eх сите луѓе во македонија да имаа плата од по 15 000 денари...
 

GirliciouS

ιт αιn'т eαѕy вeιng gιrl...
Член од
19 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
Иначе ми кажа мајка ми она е правник дека денови од штрајк не се одработуваат јеееј!
Па не ни треба да се обработуваат.. Ние кога штрајкувавме ни рекоа дека заради нас нема да доаѓаат у саботи и ни шлапнаа неоправдани. Сега и ние нема да учиме саботи заради нив..нека се справуваат со инспекции, не сме ние криви што не сме у школо:nenene:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
Па не ни треба да се обработуваат.. Ние кога штрајкувавме ни рекоа дека заради нас нема да доаѓаат у саботи и ни шлапнаа неоправдани. Сега и ние нема да учиме саботи заради нив..нека се справуваат со инспекции, не сме ние криви што не сме у школо:nenene:
Па затоа треба во случај да одлучат да се одработува ние да се организираме и никој да не појде!Ама тоа малку тешко бидеќи кога ќе го предножите ова на училиште 90% бееееее ќе ви речат:kesa:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Па не ни треба да се обработуваат.. Ние кога штрајкувавме ни рекоа дека заради нас нема да доаѓаат у саботи и ни шлапнаа неоправдани. Сега и ние нема да учиме саботи заради нив..нека се справуваат со инспекции, не сме ние криви што не сме у школо:nenene:
Моореее .... знам лани коа овие јадниве матуранти дремеа месец дена пред министерство, професориве се утепаа од гомна јадење, али то е оф топик ххаахахха ! А сеа за ова крајните тестови коа може да им се скрати 15 посто од плата ако оцената се разликува за 2 оцени, напротив.. Такви ми кажуваат другари дека има промена у понашање ,менуваат принцип на оценување, отворено им кажуваат на своите миленичиња на кои им поправаа оцени дека од сеа па натака нема да се веќе способни тоа да го праат...Знам само дека ако почне реално да се спроведува тоа со тестирањето на крај, пак ќе има штрајк и нема професор да остане на работа, пошо само 0.00001 посто реално си ја вршат оценувачката функција . Не одработуваме нишо, и тоа ден на дрво многу им е! :smir:
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Како прво, штрајкот тече без никаков план. Според мое мислење како ученик во средно училиште требаше да организираат штрајк во не наставен ден или после настава и тоа да биди така една недела и ако и по една недела не им се исполнат барањата да преминат на генерален штрајк без настава.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Како прво, штрајкот тече без никаков план. Според мое мислење како ученик во средно училиште требаше да организираат штрајк во не наставен ден или после настава и тоа да биди така една недела и ако и по една недела не им се исполнат барањата да преминат на генерален штрајк без настава.
штрајк-изразување револт за остварување на одредени барања кој се одвива на начин што се бојкотираат работните активности. :)После часови немаат работни активности и тоа не би било штрајк . А дека нема план , тоа да , нема...Овие од влада сеа не ги е*аваат 2 посто а не па коа би оделе на работа со регуларна настава ..
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
луѓе што ми викаат утре во школо
немам гледано вести, што се случува?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom