Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
nema sanci ni Milevski ni Dzeko ni nikoj drug kako Sheva samo eden Torres ili Eto (da ne sunuvame ) mozat i se sposobni da ko pravat toa sto go pravase Sheva Ld
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.891
Поени од реакции
23.266
Каков Ето бе не трескај глупости, го глеамо Ето колку е способен без Меси, ЧАви, Анри и Иниеста да му даваат топки на тацна. 2 гола има дадено ако не се лажем сезонава и тоа еден од пенал :pos2:. Далеку од тоа дека е слаб одличен напаѓач е пошо осеќам ќе се јави стручњакот од комшиете, но не е способен да ги прави тие работи што ги правеше Шева у никој случај. Торес да туе се слажем
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.891
Поени од реакции
23.266
Не викам не, му давале , али Ето е далеку поголем готован од Шева што беше, и Шева е покомплетен играч од Ето.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.545
Поени од реакции
48.018
Прееска размислував за Бекам и за неговото доаѓање, гледав позитивни страни и споредував и ми се појави и негативната-Абате. :|
Нема да види терен ради него(под услов да донесат прав десен бек нали) или најмалце ќе му биде преполовена минутажата.
Лошо е да се засече играч, кога гледаш дека е во налет и се наметнува, на сметка на некој кој и така не може многу да влијае на текот на сезонава.
Подобро би било да се остави да пружи добри игри и да се установи за во иднина во тимов отколку да се пресече вака.
Сеа може да се реши ова со некои промени на позиции и слични пермутации, ама се знае која им е правата позиција и на двајцата.
Лошото е што Бекам доаѓа со “мора да играм’’-напишано на чело.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.891
Поени од реакции
23.266
A јбг ќе видимо, Бекам ке биде тука една полусезона, има време за Абате здравје, ако игра Бекам како што играше лани кога дојде нема да ми биде многу мака за Абате искрено да ти кажем
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.545
Поени од реакции
48.018
A јбг ќе видимо, Бекам ке биде тука една полусезона, има време за Абате здравје, ако игра Бекам како што играше лани кога дојде нема да ми биде многу мака за Абате искрено да ти кажем
Mене ќе ми биде, и да игра дупло подобро од лани џабе ни е, од неговата позиција толку може. Со млади перспективни играчи односот на Милан се знае каков...не дај боже да си им од школа : ).
Поише би сакал активен, разјарен Абате сега, догодина и во иднина, него каков сака нека е Бекам, за една полусезона.
Како и да е, бладаме релативности у ниедно време, ај да видиме шо (и дали) ќе се пазари летово па ќе ги праиме есапиве.
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
Zdravo..........

Pozdrav do site navivaci na Milan klub koj mnogu go postuvam od porano ama nesto vo posledno vreme mnogu pocna da nema nikakva igra.Ne deka gubi ili nereseno nego gi gledam bez Kaka se izgubeni na sredinata na teren.Imam respekt kon site igraci ama mislam Borielo 5 ili6 utakmici neznam koe kolo e bas i 2 vo liga na sampioni da nedade ni 1 gol e sramota.Izgledai Huntelar tesko ke se snajde mu drzam sreka mislam i veruvam vo nego deka ke mu trgne.Iskreno da kazam se mislev deka ke bide mnogu podobro da se kupese Adebajor ili eventualno Luis Fabiano i dvajcata se mnogu dobri napagaci,ama toa e toa da se gleda napred i daj boze vo januarskiov preoden rok da se kupi nekoe zvucno ime.Znam deka pak doaga na pozajmica Bekam ama toa ne e resenie znaeme zosto doaga.Sega naredna nedela e mnogu bitno da pobedime doma so Roma tuka mora da se pobedi.Golem pozdrav do site fanovi i navijaci na AC.MILAN i vemolam pisuvajte mi za transferi za povredi koi mislat da go kupat rezultati i sve i jas pratam mnogu ama sto poveke luge sto poveke informacii.FORZA-MILAN...............:pehar::pehar::pehar::pehar:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Некој нов Адебајор - Ромелу Лукаку :pos:



Ист Адебајор :icon_lol:

Имал 16 год, висок 1,92 и моментално игра за Андерлехт, а за него заинтересирани освен Милан биле и Манчестер Јунајтед и Челзи.



Еве и две голчиња од него.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ambrosini: "All we believe in Dinho"
Сите веруваме али....
Milan: Rafinha or Maldonado
Се двоумат мегу овие....ја сум со двете раце за Рафиња
Milan, Agent Bale: "All nonsense, but he is ready for Italy"
Агентот на Белј вика дека нема смисла трампата Хунтелар-Бејл И Павличенко,и дека Бејл би сакал да игра во Италија и спемен е за предизвикот
Tottenham and Manchester City in the footsteps of Kaladze
Време е да си оди каладзе тие 5-6 милиони од него добро би ни дошле
 
P

PewDiePie

Гостин
Milan: Rafinha or Maldonado
Се двоумат мегу овие....ја сум со двете раце за Рафиња
Milan, Agent Bale: "All nonsense, but he is ready for Italy"
Агентот на Белј вика дека нема смисла трампата Хунтелар-Бејл И Павличенко,и дека Бејл би сакал да игра во Италија и спемен е за предизвикот
Tottenham and Manchester City in the footsteps of Kaladze
Време е да си оди каладзе тие 5-6 милиони од него добро би ни дошле
Рафињаа каде каде подобар избор,никаков Малдонадо :nenene: Бејл сине и јас мислам си спремен за Италија само ебачот дали ке фрли пари :tv: Каладзе може да си оди нека дадат 10 милиони и нека ги носат и Одо и Фавали :pos2:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Му треба само еден добар играч на средина и има да тргни...
Како Фабрегас на пример.

FORZA MILAN !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom