Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Цццццццццццццццццццццццццц лелее катастрофа требаше Хунтелар да игра и цело второ ама ај да му ебам и Леонардо и се!:nerv:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
После натпреваров мислам дека Милан немаат шанса да освојат ништо :toe:
Коа ќе играат со Реал ќе биде жалење.
Не би рекол баш ,баш со тек на време и игра и работа тимот иде у нагорна линија што се надевам Милан ќе го достигне својот мах. и ќе игра ко што треба.

FT Livornо - AC Milan 0-0 :toe:

Кој ја гледал нека опише у кратки црти како изиграа нашиве " лавови морски ".
Вадља ке влезат појако на 15ти против Марсеј која што ќе биде доста тешка утакмица.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Не би рекол баш ,баш со тек на време и игра и работа тимот иде у нагорна линија што се надевам Милан ќе го достигне својот мах. и ќе игра ко што треба.

FT Livornо - AC Milan 0-0 :toe:

Кој ја гледал нека опише у кратки црти како изиграа нашиве " лавови морски ".
Вадља ке влезат појако на 15ти против Марсеј која што ќе биде доста тешка утакмица.
Ако е тешка против Марсеј подобро нека не влагаат против Реал ми здосади да ни ги враќаат оние победи од по 5 6 - 0 што победувавме.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Прво полувреме тапа беа Милан, немаја ни една шанса ко шо треба ниту притисок ништо. Второ полувреме од ко влезе Пирло негде 55 минута топката му ја скрија, шут на голот немаја Ливорно. Пирло закачи пречка од слободен, Инзаги имаше неколку шанси притисок и игра имаше, ама се немаше среќа да се дај гол.

Според мене голема грешка беше да се остај Пирло на клупа, по неговото влегвање во игра се забележа драстично подобрување во играта. Друг така подобар играч Сидорф и двата халфој супер си изиграја. Бекојте скоро невидливи.

Ништо, можеше да се победи, ама се посра работата. Не е на арно ако се губат бодој вака по селска околија.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Катастрофа бе како пички играат...
кај се тие што го бранеа Галијани на фан клубов нека се изјаснат...шанса да не се напраи за гол срамота
 

Milan4o

Ehehe
Член од
9 јануари 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
Марсеј - Милан или не знам како играа дома или гости ама не е битно зашто Марсеј ќе си имаат тренинг :toe::toe: .... Ваков тренер дебил не сум видел одамна...:tapp::tapp::tapp:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Не се јадосувајте, прифатете дека толку знаат и за толку ги бива. Не е крив ни Пипо ни Одо ни Хунтелар ни никој, криви се тие што дозволија со ваква екипа да се трча првенствово.
Едниствена замерка ми е тоа што Абате и Хунтелар треба да играат во исто време. Едниот е скочен, другиот дава центаршутеви и тука можеше да се извади нешто. Луксузот со Пирло на клупа исто така не смее да се повтори.
Како и да е навикнете се за на резултативе и мизернава игра, тоа е за сезонава.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Не се јадосувајте, прифатете дека толку знаат и за толку ги бива. Не е крив ни Пипо ни Одо ни Хунтелар ни никој, криви се тие што дозволија со ваква екипа да се трча првенствово.
Едниствена замерка ми е тоа што Абате и Хунтелар треба да играат во исто време. Едниот е скочен, другиот дава центаршутеви и тука можеше да се извади нешто. Луксузот со Пирло на клупа исто така не смее да се повтори.
Како и да е навикнете се за на резултативе и мизернава игра, тоа е за сезонава.
Неее треба да играат Сидорф и Амброзини нема врска Пирло нека седи на клупа спрема нашиот експерт Леонардо..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
8.714
честито бодче од Ливорно на гости, се гледа дека сте добра екипа :D
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Неее треба да играат Сидорф и Амброзини нема врска Пирло нека седи на клупа спрема нашиот експерт Леонардо..
јасно беше дека некое дибече како тебе ќе даде некој ваков туп муабет.
Што кур да и да праи на екипава бе синко, кажи што може со овие играчи?!?!
Гледаш ли ти, имаш ли основен резон да споредиш и разбереш некои работи, сфаќаш ли дека ова е екипа за 3 до 4то место максимум.
Од истиве играчи плус Кака, Анчелоти што беше реномиран тренер не можеше да исцеди добра игра, ти сакаш дебитант да ти донесе резултат.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
јасно беше дека некое дибече како тебе ќе даде некој ваков туп муабет.
Што кур да и да праи на екипава бе синко, кажи што може со овие играчи?!?!
Гледаш ли ти, имаш ли основен резон да споредиш и разбереш некои работи, сфаќаш ли дека ова е екипа за 3 до 4то место максимум.
Од истиве играчи плус Кака, Анчелоти што беше реномиран тренер не можеше да исцеди добра игра, ти сакаш дебитант да ти донесе резултат.
Извини господине што зборам јас и кој неможе да извади подобра игра вистина е не сме толку јаки ама и не сме ни дотолку слаби да не можеме удар да упатиме кон гол до 50 мин.
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Ќе си дојдат работите на свое место според мене, треба време 1 месец најмалку па и натаму ако не иде е тек тогаш ќе биде тешко. Се надевам дека Леонардо ке свати малце и ќе го седне на клупа Роналдињо и да напрај некој рокади па да проба со нешто ново. А тоа што се надевате на некаква титула годинава :tapp:.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Извини господине што зборам јас и кој неможе да извади подобра игра вистина е не сме толку јаки ама и не сме ни дотолку слаби да не можеме удар да упатиме кон гол до 50 мин.
Без Кака и Малдини сме дупло послаби од лани...

Леонардо со овај состав не може да направи ништо повеќе. Тапа играчи имаме...

Би бил задоволен ако завршиме 3-4, доколку не купиме некој на зима.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom