Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Милан се интересира за Вукчевич
Тука.http://acmilan-bg.com/leon_news_full.php?id=10093
Вукчевич е добар играч, но шпекулацијава е многу глупа и на никоја друга страна ја нема...


Како и да е не ви е чудно малку што се е онака тивко? :). Галијани и Берлускони ко да спремаат нешто или едноставно презафатени се со курви :pos: . Ај се надевам дека водат некој преговори па до понеделник да изненадат, а може и подоцна немора тоа да е некој рок
 
P

PewDiePie

Гостин
Вукчевич е добар играч, но шпекулацијава е многу глупа и на никоја друга страна ја нема...


Како и да е не ви е чудно малку што се е онака тивко? :). Галијани и Берлускони ко да спремаат нешто или едноставно презафатени се со курви :pos: . Ај се надевам дека водат некој преговори па до понеделник да изненадат, а може и подоцна немора тоа да е некој рок
:toe: :pos2::pos2:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Како и да е не ви е чудно малку што се е онака тивко? :). Галијани и Берлускони ко да спремаат нешто или едноставно презафатени се со курви :pos: . Ај се надевам дека водат некој преговори па до понеделник да изненадат, а може и подоцна немора тоа да е некој рок
Да бе и мене ме заинтересира ова...Некако многу малку информации за Милан последниве 2 дена... Некако ми личи како затишје пред бура...:pos: Ај да се надеваме дека е така.И во денешната изјава Леонардо го остава отворен трансфер маркетот...Вика уште не биле сигурни што играч ќе дошол,иако би било добро тоа да е бек кој би внел енергија во тимот...:)
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
leonardo isjavi deka koj i da dojde nema da go smeni timot :kesa::kesa::kesa::tapp::tapp:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.546
Поени од реакции
22.298
Слушам Фабрегас ќе сте го зимале??Вистина е ова или не??
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
leonardo isjavi deka koj i da dojde nema da go smeni timot :kesa::kesa::kesa::tapp::tapp:
Па што сака да каже со тоа знаеш??
Сака да каже дека нема да ја менува основата,тактиката и формацијата за некој играч.Кој и да дојде ако заслужи ќе игра на основата која ја има тимот...Тој си има замислено тактика и игра која ќе ја форсира...Тоа го рече во изјавата...
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Неколку прашања...
1.Колку години имаш ?
2.Се читаш ли што пишуваш ?
3.Пијан си или издрогиран ?

Гледај малку реално друже,реално,не со твојата бујна фантазија.
Повеке од пола фанови на Милан од форумов,викаат дека е тапа Милан,што се во право.
Со ваков тим Милан,по продавањето на главната ваша звезда Кака и неискористувањето на финансиите од тој трансфер за купување на други играчи,освен на Хунтелар и Рома...ке се бори за средина на табелата...факт !!!

Болдот...Ибра си отиде,но се доведоа Ето,МИлито,двајца екстра напагачи.
Милито го видовте на дело кога ви збрца два гола во Америка.
Ето на прва официјална утакмица за Интер,постигна гол.
Снајдер најверојатно е новиот плеј...со доведувањето на тој плеј Интер е убедливо насјилен (не дека и без плејот се слаби)

Вториот болд...Неста е далеку од својата стара форма кога играше во Милан и Лацио,кога не можеше никој да го помине.
Подобри од Неста...еве го Лусио на пример,капитен на репрезентацијата на Бразил,екстра играч,го бива и за напад.

Малку реално гледај како и сите други фанови на Милан...
Дечко дај прво научете ги правилата на играње фудбал затоа што колку што се сеќавам.. со раце постигнувавте голови.. како да не знаете кој е голман а кој напаѓач во тимот.. ајт СИКТЕР од фан клубов!!!!!

А сеа малце за трансфериве....

значи сите знаеме дека очајнички имаме слаб тим....:kesa: иако го почитувам Анчелоти за се што направи за Милан.. нема никогаш да му простам што остави Горкуф да си замине... ама батали тоа.. помина.. и сеа “плачеме“ за некој од таа позиција откако кака си замина а Рони кења се повеќе... и единствена убава опција за таа позиција која е и реално остварлива е ВДВ... :toe:, потоа уште еден лев бек а догодина здравје и уште еден централен и ке имаме убав тим... за лев бек би сакал да го видам Бејл како ке се покаже барем една полусезона.. па затоа ако сака Гној да заштеди на трансфер само нека направат позајмица за него со можност за откуп.. и ако добро се покаже барем една полусезона.. нема што повеќе да се калкулира тој ке е нов играч на Милан...:toe: А да ви кажам најискрено за ова дека Фабрегас ке доаѓа, не знам дали ке се оствари тоа.. ама да знаете дека aко стварно се оствари ... тоа ке значи дека Пирло ке мора да си оди:toe:... а на нас во средниот ред сега засега ни треба еден офанзивен среден играч.. а и едно лево крило ( знам дека тоа нема шанси.. ке нема место за Амброзини).. ако сакаме успех треба да вложиме, затоа што овај тим со старциве наши единствено кој знаеше како да го постави беше Карлито.. :toe: и за крај ако ми верувате на збор, ако сака Милан да постигне резултати треба ветераниве (Амброзини, Фавали, Сидорф, Рони, итд..) да ги даде негде на позајмица или нешто сл. затоа што тие си го постигнаа своето во Милан, го постигнаа врвот во фудбалскиот свет (најдобри во италија, во европа, па и во светот) па и затоа можеби немаат некоја голема мотивација за освојувачки походи.. :kesa::wink:
ајт :salut: росоњери и нека ни е со среќа со трансфериве.. :smir:

FORZA MILAN!!!
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Молк имаше и пред да го земеме и Американецот :nesum:
- Ми мириса на ново и екстра засилување :helou:

FORZA MILAN !!!! :oeoeoe:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Молк имаше и пред да го земеме и Американецот :nesum:
- Ми мириса на ново и екстра засилување :helou:

FORZA MILAN !!!! :oeoeoe:
Какво и да е ,само да е млад некаде под 26 год.и квалитетен,Лев бек мора да земаме оти не ја бива работата со Јанкуловски тешко дека нешто ке направиме:drk:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Што ви е бе што само лупате постови на празно
,,Леле затишје пред бура ова многу јак играч ќе земеме сега":pop:
Па што сака да каже со тоа знаеш??
Сака да каже дека нема да ја менува основата,тактиката и формацијата за некој играч.Кој и да дојде ако заслужи ќе игра на основата која ја има тимот...Тој си има замислено тактика и игра која ќе ја форсира...Тоа го рече во изјавата...
А сеа што е поразлучно да не не се базира игра на еден играч?
бтв кај си бе оптимиста ?:helou:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Еве ги повиканите за Берлускони трофејот утре вечер:

MILAN - 20 players have been called up by coach Leonardo for tomorrow's match against Juventus for the Luigi Berlusconi Trophy. Here is the complete list:

Storari, Roma; Antonini, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Nesta, Oddo, Onyewu, Thiago Silva, Zambrotta; Abate, Flamini, Gattuso, Pirlo; Borriello, Huntelaar, Inzaghi, Pato, Ronaldinho.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Кака ги посетил бившите соиграчи од Милан на вечерашниот тренинг а во пресрет на утрешниот меч против Јувентус за Трофејот на Силвио :D

еве во целост..

U ponedjeljak će nogometaši Milana zaigrati na tradicionalnom turniru Trofej Luigi Berlusconi protiv rivala iz Torina, momčadi Juventusa...

Isti se igra svake godine a osnovao ga je predsjednik milanskog kluba Silvio Berlusconi u spomen na svog oca Luigija. Redovito se susreću Milan i Juventus, iznimka je bila samo od 1992. do 1994. godine, kada su se Milanu suprotstavljali Inter, Real i Bayern.

Trenutačno je nešto uspješniji sastav sa San Sira (deset trofeja, Juve osam), no forma koju su pokazali Milanovi nogometaši nikako ih ne gura u ulogu favorita. Međutim, na treningu u nedjelju navečer dobili su podršku jednog vjernog navijača koja bi ih mogla osokoliti pred taj nastup.

Pojavio se ondje Kaka, njihov dojučerašnji suigrač, a sada član madridskoga Reala. Zadržao se brazilski veznjak u dugom razgovoru s trenerom momčadi Leonardom, a potom je nakratko popričao i s bivšim suigračima od kojih je dobio i srdačan aplauz.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Милан се интересира за Вукчевич
Тука.http://acmilan-bg.com/leon_news_full.php?id=10093

Колку добро би ни дошол Вукчевич! Одлично крило е, добар центаршут, брзина и шут! Ама тешко, ништо у овие денови нема за него.
Вукчевич е добар играч, но шпекулацијава е многу глупа и на никоја друга страна ја нема...
Не би рекол дека ја нема на ниедна страна, пред 3-4 дена ја имаше на milannews.it. Во која се кажува дека "Il Genio"-Дејан Савичевич, ургирал за Симон Вукчевич да дојде во Милан. Ама тешко да го земиме, а и 20 милиони му била откуплата клаузула, а 20 мил.... :)
Еве ги повиканите за Берлускони трофејот утре вечер:

MILAN - 20 players have been called up by coach Leonardo for tomorrow's match against Juventus for the Luigi Berlusconi Trophy. Here is the complete list:

Storari, Roma; Antonini, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Nesta, Oddo, Onyewu, Thiago Silva, Zambrotta; Abate, Flamini, Gattuso, Pirlo; Borriello, Huntelaar, Inzaghi, Pato, Ronaldinho.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Еве го РИКИ....хаха сепак дојде и се поздрави него запазете коа ке се види со Гатузо..грефче го изеде стапот
Го ценим потегов на Кака, мислим дека треба вака да направи и со фановите, да дојде на некој натпревар и да истрча круг околку теренот како Малдини па да видимо реакција од Курва...

пс. Гатузо ЅВЕР... Рики бега 5 метри подалеку =))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom