Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
ајде ајде ке пушти келавиот 2-3 играчи ваљда :icon_lol:

Абе вие сте светлосни години позади Милан,па уште си нашол да збориш!По 5-0 губите во ЛШ,ај мрш од тука сега!:back:
Рибери,Швајни и Олич се повредени ,eпа тогаш супер :pos2::pos2::pos2: значи тогаш BAYERN M. vs. ACMILAN 0-4:pos2::pos2:,
Кутриот тој...:tapp::tapp:

иначе се плашам да не ја прифатат овва понуда на Челзи,Пизаро+некој одбранбен и после што праиме...Галиани ке вика се што ни требаше купивме(напаѓач и одбранбен):tapp:...Како прво гледам дека тимов не може без добар плејмејкер како пирло,ако се шитне обавезно треба замена а како идат трансфериве кај нас...недај боже,ај ке видиме што ке изјават Лео или Галиани после денешната средба!Да се надеваме ке кажат нешто позитивно!!
со кој ке не начукате бе,со Гомез ли ,од еден метар само голови дава подалеко не,еден Олич и Рибери ви се на се така добри,другите се гола вода,одбраната ке ви е дупка без Лусио,кој ке го замени,Брено ли:pos2:,

20:45 Bayern Munich-AC Milan 0-2:pos2::pos2:(да не мислиш дека вака ке е начукањето


baern ne moze ni so crvena zvezda da se sopreduva a kamoli so milan, ke gi tepame na nivni teren 1:0
Ке ти го начукаат тебе на сред Минхен не се секирај :baeh:
Леле која дискусија ја имаме развиено :drk: :drk:

Абе ашлаци неможете да преќутите на некоја провокација не па вие мора да се спуштите на сечие ниво

ете глеате што се вика добар пост, одма почнавте малку поведро да зборите :) престанавте со оние песимистички срања, боља вака

Ајде малце живо живо, ако може некој хакер да напише дека Роси потпишал, зошто не и јас, хахахахах

поздрав и малце поведро, пошто од што читам песимистички срања тука не ми се ни пишува

:vozbud::vozbud:
Ееееее Пеце не заеба алал да ти е ѕвер си нема што сега ќе размислувам најоптимистички а и ти го пиша ликот за да размислувам оптимистички лука тони..:tapp:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Како трењер Леонардо ми се допаја. Строг и дефинира брза игра со еден или два допира на топката. Добро играме ама очајно ни треба до еден играч во секоја позиција. Лев бек за замена за Јанкуловски. Пирло е многу спор за брз фудбал ни треба млад и солиден плејмејкер. А за напад сеедно е да купиме или не.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.200
Неможе Лука Тони да потпише за Милан , нема 35 години:pos:

У како ќе ве начукаме утре...

20:45 Bayern Munich-AC Milan

Ох мајко шо би рекол Пејо напатени душички.

Пациентела имате поздрав








Иначе ми се свиѓа ова што почнал Лео да покажува заби малце, а што се однесува до Пирло стварно незнам шо ке се деси, али ништо чудно да го дадат, за Пизаро и после че рече ете напаѓач нема да купуваат друг, но за тие 12 мил плус 2-3 мил ке го земат Хернанес.

И ке го гледаме цела година Јанкуловски лево. Get used to it :smir:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Да не се знае со кој состав ке испаднеме на утакмица против бабарциве :tapp:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.200
Иначе да ве "израдувам" малце.

"Leonardo will be great at Milan" - од устата на Кралот Пеле химселф, а знаете што значи тоа :kesa::kesa:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Иначе да ве "израдувам" малце.

"Leonardo will be great at Milan" - од устата на Кралот Пеле химселф, а знаете што значи тоа :kesa::kesa:
И јас се уплашив од кога го рече ова. Зошто мораше баш него да го спомне... Му ја уништи кариерата во Милан.



:jaj:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Милан е во Минхен еве неколку слики..:)














 
Член од
8 јули 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
jas mislam deka ekipata na boka ke pobedi :pos2: videte kako nivniot trener go drzi peharot a nasiot leo:nesvest:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
Palermo On The Same Level As AC Milan And Fiorentina – Giovanni Tedesco

Palermo midfielder Giovanni Tedesco believes his team only need to improve away from home to be at the level of Milan and Fiorentina, but he did admit that Juventus and Inter are superior.:kesa:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Palermo On The Same Level As AC Milan And Fiorentina – Giovanni Tedesco

Palermo midfielder Giovanni Tedesco believes his team only need to improve away from home to be at the level of Milan and Fiorentina, but he did admit that Juventus and Inter are superior.:kesa:
Кај има образ да изјави овој вакво нешто не ми е јасен, типците уште у Европа немаат играно на повисоко ниво со Милан ми се рамња :tapp: Остај тоа и Фиорентина у ист барабан со Милан ги става :tapp:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Се плашам само да не дојде ситуацијава како на времето кога се мачевме со Хозе Мари,Хелвег,Лаурсен,Роке Жуниор и остала багра што врска немаа.Тогаш се боревме за 5-6 место за Уефа,страв ми е да не се повтори периодот иако сега имаме многу поквалитетни играчи али трансфер политикава е катастрофа,ама ко што гледам цела Италија освен Јуве имаше катастрофална политика.Интер се посра со давањето на Ибра,а што е најтрагично Интерашите се удираат у гради дека Милито и Ето можеле да го мењаат.Ибра беше машина и со тоа што го продадоа ни завршија голема работа,ке можеме барем за момент да се тешиме со тоа што го шитнаа нашиве Кака и да веруваме у некои работи дека демек цела Сериа А е у криза.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
Се плашам само да не дојде ситуацијава како на времето кога се мачевме со Хозе Мари,Хелвег,Лаурсен,Роке Жуниор и остала багра што врска немаа.Тогаш се боревме за 5-6 место за Уефа,страв ми е да не се повтори периодот иако сега имаме многу поквалитетни играчи али трансфер политикава е катастрофа,ама ко што гледам цела Италија освен Јуве имаше катастрофална политика.Интер се посра со давањето на Ибра,а што е најтрагично Интерашите се удираат у гради дека Милито и Ето можеле да го мењаат.Ибра беше машина и со тоа што го продадоа ни завршија голема работа,ке можеме барем за момент да се тешиме со тоа што го шитнаа нашиве Кака и да веруваме у некои работи дека демек цела Сериа А е у криза.
Море добро направија со тоа, кажи дерби утакмица коа Ибра дал гол, само со слаби екипи, Ето мислам дека поише ке се покаже од него на битни утакмици.
 
P

PewDiePie

Гостин
Се плашам само да не дојде ситуацијава како на времето кога се мачевме со Хозе Мари,Хелвег,Лаурсен,Роке Жуниор и остала багра што врска немаа.Тогаш се боревме за 5-6 место за Уефа,страв ми е да не се повтори периодот иако сега имаме многу поквалитетни играчи али трансфер политикава е катастрофа,ама ко што гледам цела Италија освен Јуве имаше катастрофална политика.Интер се посра со давањето на Ибра,а што е најтрагично Интерашите се удираат у гради дека Милито и Ето можеле да го мењаат.Ибра беше машина и со тоа што го продадоа ни завршија голема работа,ке можеме барем за момент да се тешиме со тоа што го шитнаа нашиве Кака и да веруваме у некои работи дека демек цела Сериа А е у криза.
Ето може да го претрча теренот со топка побрзо од кој било играч на планетава,не зезај да го дадевме ние Кака за 45 милиони плус Ето и Хлеб ке беше супер(хипотетички зборам) Иначе и на Леонардо веќе му доаѓа преку К. од политиката која ја водат келавиот и еб*ачиштено......... http://www.acmilan-bg.com/leon_news_full.php?id=9958
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom