Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 февруари 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
za beckham zborite pa se razbira deka treba da go vratat deckoto bese najdobar igrac na milan sezonava se borese najveke od site igraci duri ni kaka ne bese podobar od nego iako i malku igrase kaka i beckham treba da se vrati nemozes da go sporedis beckham so ambrozini ili flamini koj ovaa polu sezona igrase kako bek a ne vo sredina
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
6.934
Замина МАТИОНИ
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
6.934
Епа мислам дека Волфзбург треба да а прифанат понудата Бориело+10 или 15 милиона евра,ќе им се исплате ептен
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Замина МАТИОНИ
Сеуште не е заминат Матиони. А и ништо не се знае, може ќе го задржиме. Само шо Галијани изјави дека тој заедно со Сенди и Шева ќе се вратат во нивните клубови.

Епа мислам дека Волфзбург треба да а прифанат понудата Бориело+10 или 15 милиона евра,ќе им се исплате ептен
Гледај да не прифатат, 15 милиони. Можеби 10 + Бориело...

BTW
„Един Џеко можеме да му го продадеме на Милан доколку италијанците ни исплатат 30 милиони евра отштета.“
Исто така и Пато после утакмицата со Египет изјавил дека е среќен во Милан и дека сака се да освои со него!

I am happy to stay at Milan. I do not care what they say and I have a contract with Milan that will respect. I want to win everything with Milan.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Какви црни 30 милиони за Џеко бе па толку би не коштал дечконо Роси нели е ѕверка?
А иначе и јас сакам да остане Матиони ниту се големи пари а верувам во дечкото само што немаше можност да се покаже кај кромањонецот Анчелоти изгледа беше во долга љубовна врска со Фавали!
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Еве се вратив повторно тука со вас по банот од форумов.
Првин честитки за новиот играч на Милан Али Сисоко кој е одличен играч и што е најважно е дефанзивец кој може да одиграа и лево и десно.Голема пофалба за играчите на Милан кои играа во купот на конфедерациите.Пред сите ќе го ставам Пирло кој со својата одлична игра за својата репрезентацијата каква што немаме видено од .Х..Х..Х..Х. и со решавачки центаршут со Италија успеа да слави победа против САД со 3-1.Добро одигра Замброта кој имаше неколку обиди на овој натправар и Гатузо играчот врз кој беше направен прекршокот по кој САД останаа со играч помалку и им ја олесни работата на своите играчи до крајот на натпреварот.
Во репрезентацијата на Бразил доби шанса Пато кој добро се прикажа на тој натпревар со неколку добри продори и неколку удари кон голот во победата на Бразил над Египет со 4-3.

Тоа е тоа најкратко што можев во кратки црти по паузата.
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Еве се вратив повторно тука со вас по банот од форумов.
Првин честитки за новиот играч на Милан Али Сисоко кој е одличен играч и што е најважно е дефанзивец кој може да одиграа и лево и десно.Голема пофалба за играчите на Милан кои играа во купот на конфедерациите.Пред сите ќе го ставам Пирло кој со својата одлична игра за својата репрезентацијата каква што немаме видено од .Х..Х..Х..Х. и со решавачки центаршут со Италија успеа да слави победа против САД со 3-1.Добро одигра Замброта кој имаше неколку обиди на овој натправар и Гатузо играчот врз кој беше направен прекршокот по кој САД останаа со играч помалку и им ја олесни работата на своите играчи до крајот на натпреварот.
Во репрезентацијата на Бразил доби шанса Пато кој добро се прикажа на тој натпревар со неколку добри продори и неколку удари кон голот во победата на Бразил над Египет со 4-3.

Тоа е тоа најкратко што можев во кратки црти по паузата.
ти изгледа си гледал друга утакмица
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
jas mislam pak deka ne ni ni treba dzeko ako tolku go sakaat tie volzburg a i mislam deka borielo e tripati podobar od nego a ovie nasive sakaat da im go dadat borielo a i plus pari pa ne se arni zimi se poubavo da im go dadat inzagi mesto borielo
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
jas mislam pak deka ne ni ni treba dzeko ako tolku go sakaat tie volzburg a i mislam deka borielo e tripati podobar od nego a ovie nasive sakaat da im go dadat borielo a i plus pari pa ne se arni zimi se poubavo da im go dadat inzagi mesto borielo
Aj бе не драпај.... кај го даваат Изаги. Тие се думаат и да ја повлечат 9-ката по неговото пензионирање
 

Alexandre_Pato

Шева 7
Член од
13 февруари 2009
Мислења
132
Поени од реакции
36
me interesira dali ke si zaminat favali,kalac,kaladze,Sheva,Inzaghi .... neznam sto uste se nadevaat na mesto vo timot
:)
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
Ne si igrajte igracki inzagi e zver, takvo nesto majka ne ragja. Sens za gol neverojaten, i toa sve u najbitnite utakmici.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Aj бе не драпај.... кај го даваат Изаги. Тие се думаат и да ја повлечат 9-ката по неговото пензионирање
Не верувам дека ќе ја повлечат..има играно предходно за Јувентус и за други тимови подолг период.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Инзаги е најдобар играч во светот и тоа е ФАКТ само што не е омилен кај судиите и знаменцата не го сакаат.Уште Инзаги да го дадат и крај више.Иначе за бројот 100% сум сигурен дека нема да ја повлечат 9-та бидејки не играл цела вечност во Милан како што беше Малдини но сепак го даде срцето за тимот.Поздрав.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom