Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Иначе има и N77 со тв и симбиан ... слабо позната кај нас ... викам таков да не ти е :wink: тоа твојот бил E71

 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
891
Ајде ако може препорака од некој што повеќе се разбира во мобилни телефони.

Сакам да купам нов мобилен телефон, некаде цената да се движи од 10000-15000 денари.
Е сега, најбитно ми е да вади убав звук. Значи, мегапиксели, Wi-Fi, ова-она, воопшто не ми се битни.

Само да има убав звук, како од звучникот на телефонот така и од слушалките (ако има такви, секако), и да има место за мемориска картичка. Ми рекоа дека Motorola ROKR E8 бил таков но мислам тој го нема во нашава земја.
Фала однапред :)

 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Ајде ако може препорака од некој што повеќе се разбира во мобилни телефони.

Сакам да купам нов мобилен телефон, некаде цената да се движи од 10000-15000 денари.
Е сега, најбитно ми е да вади убав звук. Значи, мегапиксели, Wi-Fi, ова-она, воопшто не ми се битни.

Само да има убав звук, како од звучникот на телефонот така и од слушалките (ако има такви, секако), и да има место за мемориска картичка. Ми рекоа дека Motorola ROKR E8 бил таков но мислам тој го нема во нашава земја.
Фала однапред :)

w910
http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_w910-2007.php

има добар звучник, за слушалки незнам не сум тестирал

N73
http://www.gsmarena.com/nokia_n73-1550.php

исто така има добар звучник и вади добар звук од слушалки

N82
http://www.gsmarena.com/nokia_n82-2177.php

добар звучник(приближно како N73) вади добар звук од слушалки (подобар од N73)

P1
http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_p1-1982.php

исто така вади добар глас
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
P1 со тоа што ќе му ставиш драјвери за звук пример монстер саунд + модиран звук ... испробано ... ќе те болат уши од слушалките на најгласно :vozbud::vozbud::vozbud:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Сабајле ми падна телефонот додека свиреше алармот и сега не ја чита мемориската картичка.Ја извадив и беше пластиката разделена на два дела, а плочката останата насредина.Ја ставив пак и повторно не ја читаше картичката.Има некој начин да се поправи, да се спаси или да ја фрлам?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Сабајле ми падна телефонот додека свиреше алармот и сега не ја чита мемориската картичка.Ја извадив и беше пластиката разделена на два дела, а плочката останата насредина.Ја ставив пак и повторно не ја читаше картичката.Има некој начин да се поправи, да се спаси или да ја фрлам?
Не зезај купи си нова ... ефтини сА :helou:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Здраво на сите

Пред 10-на дена купив Nokia 5800 XpressMusic
телефонот е одличен но батеријата ми трае најмногу еден ден. Во него има Li-Ion 1320 mAh(BL-5J) со која Stand-By е Up to 406 h - иако, нормално не би очекувал тоа :), но не ли би требало најмалку 2 дена без полнење да помине?
Помош ?

Поздрав
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Ајде прашање до сервисерите:
Пријател на татко ми си купи ај фоун и му е** мајката. Па ме замоли да прашам дали може да се поправи...

цитирам шо ми пиша:
Telefonot mi padna i ne raboti. Na ekranot sveti ikonata apple i koga ke se isprazni sveti ikonata deka treba da se polni baterijata.“

Дали има чаре, што е тоа и колку би можело да кошта...
Фала однапред....:smir:


 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
Проблем со WLAN на Sony Ericsson p990i

HELP!!! Иам SE p990i. Можам да се конектирам меѓутоа кога ќе го уклучам броузерот неможам да пребарувам, фактички исто ко да не сум конектиран. Ако знае некој како да го средам ова .....
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
717
Препорачајте некој телефон што собира многу пораки мојов самсунг е250 слабо стои со тоа....сакам да си земам некој на прептлата не премногу скап.Основни работи да има средно-добра камера,блутут,мп3......тоа.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Препорачајте некој телефон што собира многу пораки мојов самсунг е250 слабо стои со тоа....сакам да си земам некој на прептлата не премногу скап.Основни работи да има средно-добра камера,блутут,мп3......тоа.

N73, 6500, E65, K800
 

Night Crawler

Fear of the dark
Член од
26 јануари 2007
Мислења
187
Поени од реакции
5
Saam da ve prasam sto e phone code i kade mozam da go najdam.Imam Benq Siemens CF-61 i sakam da ja formatiram memoriska.Vi bloagodaram odnapred:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom