Zosto da ne ? Obrazlozi ako mozit:salut:
зошто има голема конкуренција ке видиш што ке се случи во преодниот рок на полусезона колку квалитетни играчи ке бидат земени од страна на работнички..за фени незнам дали ке играат со истиот тим или ке се ујачаат уште

M.D.
21 јануари 2008
6.682
8.137
Оваа сезона Фени се уште појаки така да не гледам шанса за Работнички или било кој друг тим што ќе може да им се спротистави.:toe:

28 март 2008
210
0
Ovaa godina feni ima podobar sostav,za razlika od fersped,mislam deka tuka nema dilemi, KKfeni Shampion :helou::helou:

F

FuckYouAll

Охридскиот Амак СП ја постигна третата победа на домашен терен откако на заостанатиот натпревар од шестото коло со 89-71 го совладаа фенерџијата Вардар.

Охриѓани сериозно ја сфатија работата па на самиот старт заиграа ангажирано решавајќи го првиот период со плус седум (26-19) . Во ист ритам продолжија и во вториот период стигнувајќи до двоцифрена предност.

Потоа следуваше недозволено опуштање кое гостите знаеја како да го искористат, со мини серии ја топеа предноста, а до првото водство 38 – 39 стигнаа на три минути пред полувремето. Не успеаја да го задржат водството па на одмор се замина со егал (43-43).

Долго во третиот период се играше кош за кош а во последната минута охриѓани влегоа со плус три. Следуваше “минутата“ на В. Стојаноски кој прво поентираше па во последниот напад украде една топка, по која беше фаулиран.

На оваа одлука бурно реагираше тренерот на гостите Милевски, кој доби техничка овозможувајќи му на Војдан да оди четири пати на линијата за слободни фрлања. Овај ги реализираше сите, а по топката од страна со звукот на сирената Чубрило погоди тројка за неверојатна 7-0 серија во последните пет секунди.

Не се созедоа од шокот “неискусните“ гости. На сцена стапи Фрај кој демонстрираше дел од својота широка лепеза потези доведувјаќи ги охриѓани на плус шеснаесет 76-60. Одличното трио Војдан, Дамјан Стојаноски и Фрај покажа дека знае да игра и во одбраната откако цели пет минути во последниот период гостите не постигнаа поени.

Утеха за младиот тим на Вардар пред кого претстои светла иднина беше играта на Николовски кој мечот го заврши со 25 п и 11 скока.