Слаткар(истика)

Член од
18 ноември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
како ГРЧЕ слаткар у живо еј!
хахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаха
пу,пу за неговите обожаватели :)

Зарем овој заслужува тема?
-секоја чест за твојот коментар!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Интервју со Слаткар за списанието "Свет"


ТУКА

+ песна од новиот албум на Тони Зен каде гостин е Слаткар.


 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
^ коментарите се моментот!

  • marko ljubavi luda sum po tebe ...
  • Submitted by malecka (not verified) on 18. December 2009 - 23:36.
 
T

theMLS

Гостин
САФ, зверот еден единствен ПИКИСИПИ, афро фризура шарени патики, шпиц панталони и уши грамафони, јас рокам микрофони секој ден
летам како пеперутка и боцкам како стршлен
ако ме предизвикаш ке те заковам ко шајка, нема да те препознаее ни ружната ти мајка
и да играме џамлии ке те направам пуфки, зашто си лажен рапер како силиконски цицки....................

Ова е пораката на САФ за раперите од стилот, на слаткар и тони џен......:tv:
Саф,Чиста Околина тоа беше време.Кога рокаа насекаде и се почитуваа.А кој сега? Слаткар? Тони Зет? они ке го тераат рап? нееее не ја бива така.Му се виде на Слаткар славата и парите послатки и посегна по нив.Ни траките ни тој,тапа е.

Ова е за сите како тебе мили сине слушајте си рап но немора да снимите не сум против вас само мразам кога гледам денес сите рапери утре од рапот си бегам :smir: - К.П.У
 
?

..........

Гостин
Саф,Чиста Околина тоа беше време.Кога рокаа насекаде и се почитуваа.А кој сега? Слаткар? Тони Зет? они ке го тераат рап? нееее не ја бива така.Му се виде на Слаткар славата и парите послатки и посегна по нив.Ни траките ни тој,тапа е.

Ова е за сите како тебе мили сине слушајте си рап но немора да снимите не сум против вас само мразам кога гледам денес сите рапери утре од рапот си бегам :smir: - К.П.У
R e s p e c t......
 
Член од
5 ноември 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
Edit: Abe edno vreme bese dobar, sEga isto si fura nekoj negov stil, glas, flow. Otkoga se vrativ u mk sum go smetal za e****ste, i fino si go dokaza toa. I seriozno prekinete da go vregjate deckovo. Aj da vidam nekoj drug raper u mkd sto ima unikaten tekst (stil) i glas.
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Зошто ви смета што секој 2 е рапер?
како шо му смета?! Во периодот на шабанизам и ренесанса најнормално дека ако се појави некој шо мисли малку поинаку е фрик и сите го сера. Абе ги испусти то србоманијата со тој ебан турбофолк и незнам шо друго. Дали има една уметничка вредност во во турбофолк песните. Нашле да серат за слаткар. Братот сам пишува, сам прави бит ( добро не баш сам али пак му помага на скитара ), сам си смислува стил, значи се шо е од страна на уметничка вредност во неговата музика го прави сам. Сам стана ѕвезда. Не му требаше спот со голи жени, не му требаше друг да му пишува песни и се останато. Го удрила славата по глава... како да не! Вие како ќе се снајдите да сте толку познати бе?! Ама не.... ние сме македончиња.... Да му умри козата на комшијата.... како можи слаткар да биди толку познат со такви безобразни зборови.... и јас го можам тоа, ова она... па ко го можите шо чекавте досега?! Немате една причина да зборувате лошо за него. Ако нешто неможиш да го разбериш не плукај по истото. Чути си, трај си, едноставно игнорирај го, а не да јадиш гомна дека е ова или е она. Арно Шмики ве праша. Вас се ви смета. Се шо не е по ваш вкус ви смета
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
како шо му смета?! Во периодот на шабанизам и ренесанса најнормално дека ако се појави некој шо мисли малку поинаку е фрик и сите го сера. Абе ги испусти то србоманијата со тој ебан турбофолк и незнам шо друго. Дали има една уметничка вредност во во турбофолк песните. Нашле да серат за слаткар. Братот сам пишува, сам прави бит ( добро не баш сам али пак му помага на скитара ), сам си смислува стил, значи се шо е од страна на уметничка вредност во неговата музика го прави сам. Сам стана ѕвезда. Не му требаше спот со голи жени, не му требаше друг да му пишува песни и се останато. Го удрила славата по глава... како да не! Вие како ќе се снајдите да сте толку познати бе?! Ама не.... ние сме македончиња.... Да му умри козата на комшијата.... како можи слаткар да биди толку познат со такви безобразни зборови.... и јас го можам тоа, ова она... па ко го можите шо чекавте досега?! Немате една причина да зборувате лошо за него. Ако нешто неможиш да го разбериш не плукај по истото. Чути си, трај си, едноставно игнорирај го, а не да јадиш гомна дека е ова или е она. Арно Шмики ве праша. Вас се ви смета. Се шо не е по ваш вкус ви смета
Поштувам постов. :) Се шо пишува во текстот му е вистина и поврзано со дел од животот.

остај ме да пишувам ко слаткаристика,ремек дело текстови збори само вистина.
Цитат од новата песна на Тони Зен.
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
како шо му смета?! Во периодот на шабанизам и ренесанса најнормално дека ако се појави некој шо мисли малку поинаку е фрик и сите го сера. Абе ги испусти то србоманијата со тој ебан турбофолк и незнам шо друго. Дали има една уметничка вредност во во турбофолк песните. Нашле да серат за слаткар. Братот сам пишува, сам прави бит ( добро не баш сам али пак му помага на скитара ), сам си смислува стил, значи се шо е од страна на уметничка вредност во неговата музика го прави сам. Сам стана ѕвезда. Не му требаше спот со голи жени, не му требаше друг да му пишува песни и се останато. Го удрила славата по глава... како да не! Вие како ќе се снајдите да сте толку познати бе?! Ама не.... ние сме македончиња.... Да му умри козата на комшијата.... како можи слаткар да биди толку познат со такви безобразни зборови.... и јас го можам тоа, ова она... па ко го можите шо чекавте досега?! Немате една причина да зборувате лошо за него. Ако нешто неможиш да го разбериш не плукај по истото. Чути си, трај си, едноставно игнорирај го, а не да јадиш гомна дека е ова или е она. Арно Шмики ве праша. Вас се ви смета. Се шо не е по ваш вкус ви смета
И само би додал дека, пцуењето и глорифицрањето на некој девијантни појави е нормално во рапот, пошто така настана оваа култура, и тие се силно вградени елементи во неа.
Зошто, најголемите рапери на светов, не пцујат?
Тупак БДГП, Еминем, Дре..?
Само на нас ни е понезгодно ко че слушни п*чка, пуши к*р и сл, и сме појче шокирани одколку ко че слушниш Ass*ole, Pu*sy .. и сл.
И плус тука огромен конзерватизам има од мак народ ко шо вели IksonamzuK
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
И само би додал дека, пцуењето и глорифицрањето на некој девијантни појави е нормално во рапот, пошто така настана оваа култура, и тие се силно вградени елементи во неа.
Зошто, најголемите рапери на светов, не пцујат?
Тупак БДГП, Еминем, Дре..?
Само на нас ни е понезгодно ко че слушни п*чка, пуши к*р и сл, и сме појче шокирани одколку ко че слушниш Ass*ole, Pu*sy .. и сл.
И плус тука огромен конзерватизам има од мак народ ко шо вели IksonamzuK
А најтрагично е што истите пцовки ги користат во секојдневието, а кога некој сакаат да го плукаат како Слаткар во примеров глумат „културна“ маса, ма даај:wink:
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
А најтрагично е што истите пцовки ги користат во секојдневието, а кога некој сакаат да го плукаат како Слаткар во примеров глумат „културна“ маса, ма даај:wink:
Абе, то се вика Синдром на Идиотизам на Мак народ :)
Прво се појавува некој, прај некој Х успех на некој Х начин, а некое копиле шо се обидува цел живот а, не успева, тука пукнува љубомора, и се бара и најмалата точка да се искритикува тој шо успеал.
Тој на 20тина години прај голема пара, и го критикува тие шо на негови години единствена пара шо ја има напраено е од собирање парите шо ги фрла со ориз по свадби (Н)
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Слаткаристика 25.12.2009 диско клуб к7 кавадарци
се зборува дека како гостин ќе биде тони зен :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom