Слаткар(истика)

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Пријателе, тоа е прелазна публика што ја следи модата, до вЌера беа турбофолкери, како не капираш?
Тоа е публика шо за една година ќе слуша строго Транс, па следната година строго поп, или зависи на што се ложат поише..
Публика од маало шо ти врти песни на телефони не е публика шо мења став за 10 минути..
Дел од таа публика е прелазна...Таквите како мене не верувам дека ќе прекинат да го слушаат Слаткар, за другите кој се прелазни уште од сега не мораат да го слушаат Слаткар, секогаш има таква публика.
По 9839283 пат ќе кажам дека не можеме да кажеме што ќе следи во иднина. Секад некој артист ќе има свои фанови и свои хејтери.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Извинете за испадите. Али ми отиде и прашањето. Ја слушнав "Полетај" пред некој ден. Добар текст и музика. Али дали е текстот автобиографски или не?
Автобиографски е.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Дел од таа публика е прелазна...Таквите како мене не верувам дека ќе прекинат да го слушаат Слаткар, за другите кој се прелазни уште од сега не мораат да го слушаат Слаткар, секогаш има таква публика.
По 9839283 пат ќе кажам дека не можеме да кажеме што ќе следи во иднина. Секад некој артист ќе има свои фанови и свои хејтери.
A и ти си од тие шо го слушаат паткар од ко почна да иде на шопинг? Со Wozewi kwesi towehen ko magahe?
И као, сеа од коа излезе неговиот, ремек_дело_од_албум нема никад да прекинеш да го слушаш?
Оw sheet, ко ќе ти е роденден ќе ти пратам на поклон албум од Чиста <3
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
A и ти си од тие шо го слушаат паткар од ко почна да иде на шопинг? Со Wozewi kwesi towehen ko magahe?
И као, сеа од коа излезе неговиот, ремек_дело_од_албум нема никад да прекинеш да го слушаш?
Оw sheet, ко ќе ти е роденден ќе ти пратам на поклон албум од Чиста <3
Па не сум кваза фан како тие прелазните. Не слушам моментално само Слаткар и да продолжам така. Секако дека ќе слушам и други артисти, но ќе продолжам да го почитувам делото на Слаткар. Е сега за албумот. Што им фали Добро е да си рапер, Остај Ме да пишувам, Сите моменти, Секој ден, Жолта Штампа...Разбирам дека Спушти се доле, Шопинг и Топ се комерцијални траки, но не се сите такви. За Чиста Околина знам кој се...Имам слушнато нешто нивно, само не можам да најдам низ нет нивни песни за спуштање.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Па не сум кваза фан како тие прелазните. Не слушам моментално само Слаткар и да продолжам така. Секако дека ќе слушам и други артисти, но ќе продолжам да го почитувам делото на Слаткар. Е сега за албумот. Што им фали Добро е да си рапер, Остај Ме да пишувам, Сите моменти, Секој ден, Жолта Штампа...Разбирам дека Спушти се доле, Шопинг и Топ се комерцијални траки, но не се сите такви. За Чиста Околина знам кој се...Имам слушнато нешто нивно, само не можам да најдам низ нет нивни песни за спуштање.
Неможеш пошо се Гатанкаааааааааах! XD

Него, бек он топик, ако не си квази фан на Сwаткар онда КАКО можеш сеуште да го слушаш после соработка со Геј Геј?! Кааааако! w00t
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.266
Поени од реакции
6.917
И + тоа полетај е од поодамна........само шо на албумот малце го измени текстот
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Неможеш пошо се Гатанкаааааааааах! XD

Него, бек он топик, ако не си квази фан на Сwаткар онда КАКО можеш сеуште да го слушаш после соработка со Геј Геј?! Кааааако! w00t
Хехе..ова со гатанкава и на потпис го имаш глеам :)

Ја не правам пик на некој што го слушам заради тоа кој соработувал со него. Повеќето го ценам Слаткар за делото (текстовите кој ги пишува со некој исклучоци).
 
Член од
1 август 2009
Мислења
24
Поени од реакции
3
Автобиографски е.
alo rapot ne e muzika toa e recitirane uz ritam a tie slatkari degenerirani deoksiribonukleinski kiselini ne treba da im se posvetuva nikakva mediumska pazna poz

A и ти си од тие шо го слушаат паткар од ко почна да иде на шопинг? Со Wozewi kwesi towehen ko magahe?
И као, сеа од коа излезе неговиот, ремек_дело_од_албум нема никад да прекинеш да го слушаш?
Оw sheet, ко ќе ти е роденден ќе ти пратам на поклон албум од Чиста <3
nikoj ne go slusa nekoj deca moze da ne e tv ke meri ulici
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Порано беше нешто со единствена опција,сега е нула!
 
Член од
21 август 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Оф мори мајко! Ти ќе ми кажуваш кого да го слушам од балканот:tapp:
А што мислиш за песната на едо мајка- бомба, а што за махир и алма? Или не ја знаеш? Pобарај ја на Youtube да не се посрамотиш! Ја виде разликата?
А шо е слаткар? А ти шо музика слушаш?
А за болдов: Што паметно имаш ти кажано бе? Само сереш!




Najdobar hip hop pravat srbite, t.e, Bad Copy i bas mi e krivo sto se raspadnaa :uvo: .... inace Vrv se znae koj e Wikluh Sky Sineeeeeeee !

Ај некој ако го има текстот од Желе ft. Слаткар-Нервоза нека ми го прати зш неможам да ја најдам темата за побарување на текстови.




РЕФ::.. [Слаткар]
Јас не сум дуван, напињам и ти си нервозна
Се ми е опуштено, а ти си ми нервоза
Веќе со години, месеци, со денови
За сите наши фрки, сереш само јас сум крив
И неможам повеќе да се трудам
Дали си задоволна, ти не си крива, не ти судам
Некад, бев на врвот, а сега сум доле
Неможам да се борам со нашава болест
Љубов, ти ме натера ко дете да се расплачам
Љубов, ти ме натера да љубам, а да баталам
Љубов, ти ме натера да бидам олку суров
Љубов, а ти ме натера да не боли курот, за љубов.

Дел 1::.. [Желе]
Ти ме натера да бидам слаб на проблемот наш
Ти ме натера да бидам сам понекогаш
Ти ме натера да неможам да бидам фин
Mе натера да гледам хорор, место мојот филм
Но сепаk, денеска сум среќен poveke од било кога
Ти, сфати ли? Не ме барај зошто таква си
Сама си ко секогаш со некој факер
Уште една причина да сакаш мене да ме најдеш
Но, нема вечерва и нема никогаш
Дроља само еднаш стануваш и дроља си засекогаш
Јас, не сум реалност во твојот сон
Не сум како факерот твој, искористен куртон
Не сум веќе слаб на солзите и сексот како некад
Не сум тој што го знаеш, стана име мојот прекар
Сега сфати, што имам да кажам
П.С. Да знаеш дека сега не те лажам, јаа.

РЕФ::.. [Слаткар]
Јас не сум дуван, напињам а ти си нервозна
Се ми е опуштено, а ти си ми нервоза
Веќе со години, месеци, со денови
За сите наши фрки, сереш само јас сум крив
И неможам повеќе да се трудам
Дали си задоволна, ти не си крива, не ти судам
Некад, бев на врвот а сега сум доле
Неможам да се борам со нашава болест
Љубов, ти ме натера ко дете да се расплачам
Љубов, ти ме натера да љубам, а да баталам
Љубов, ти ме натера да бидам олку суров
Љубов, а ти ме натера да не боли курот, за љубов.

:helou:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Ај ако сака некој нека ми каже страна на нет каде да ги најдам текстовите на Слаткар од новиот албум или пак да ги постира тука..Немора сите Мистер Комплекс, Сакаш да си фаца?, Спушти се доле... тиа 3-4 песни...
Фала однапред. :smir:
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Типот го мрзам од дно на душа...Стварно не го биѓаа...Нешо у филм рапер, а ко мал 100% го мавал на Бритни!!!Неќам такви лигуши!:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom