Слаткар(истика)

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
За к*р не го бива! Праи песни за да земе пари да си купи DC патики... -.-'
Искрено не ти ја сфаќам поентава. Ниту го бранам Слаткар,ниту сакам така да се поставам,ама нема смисла вакви коментари да се пишат.


Каков шамар...уф...да им покажат на копиљанава што се палат на овој дека неможе ни музиката сам да си ја направи.
Ајде за ова во право си да речиме,ама ова го зборувате како само Слаткар да го прави тоа,а колку само песни се препеани, та од нашиве, та странски..


премногу стереотипи
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
aaa извини брат...ова е далеку од препевање. Чоекот земал музика од друг бенд и си направил своја песна...Пинк Флојд сеа комотно можат тужба една да му мавнат (познат е уопште овој негде или онака маалски рапер) и доживотно да му затворат тоа слаткарата.

Иначе да има многу украдени песни и од други пеачи и рапери кај нас... ако може да се наречат пеачи.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Го потите ко педери. Муабетите врска ви немаат. Направивте еден том муабет кој стварно нема смисла.

Ако го познавате Слаткар од пред неколку години, кога ќе го видите нема баш некоја голема разлика, он е истиот ко и порано, само сега многу повеќе го знаат, он уште е уличар, уште дтка, уште се дува и пие ко магаре, уште е со Скит и екипа, значи единствено комерцијалата, т.е. другар му Тони Зен му направи пат. Ист е муабетот и за Тони Зен, само него мал пат му направи Билбилов.

Новата песна на Тони Зен и Слаткар е стварно нешто ново, можеби досега и најдоброто нешто на сцената од тај калибар, каква продукција на инструменталот и вокалите тоа е феноменално. Сепак Врчак и екипа можат вода да им носат.
Сега, кога го спомнав и него морам да кажам и дека покрај крадените инструментали, дури и за Евровизијата, неговите песни се слушани само ради рефрените и добрите женски вокали, за тоа немам зборови.

Од новите песни, ниедна не ми се допаѓа, на никој, освен продукцијата.

 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Боже неможам неможам неможам да коментирам еј... Дур не беше во Охрид дојден не го знаев чоекот иако сиве мој врснички врискет, се потет и паѓет во трансој по него... На чоекот , вака да го глеаш однадвор нишо не му фалит, мене ми симпатичен , ама ко го видов на сцена шо праеше, шо се понашаше ко врапче без нозе, ми се згади.. Ај си реков, д шоу маст гоу он!И ко за несреќа он отвори уста тогаш.. И тогаш веќе беше премногу за мене и си заминав дома.. Значи погадно нешо од неговото вреѓање по целиот женски род, инспириран од некоја кучкетина, неам видено.. Т.е можеби погадно е шо женските го обожаваат тоа! Океј, значи совет од Слаткар до сите вас , пцујте и вреѓајте ги женските и они ќе ви се лепат.. Срам за Македонијава... Тој , оние Роџер Брадрс, Џеј Џеј, Елвир и сигурно уште многу вакви кич суштества, ја прават македонскава естрада општонародно посељанчување!
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Wow....треба да си морон или по дифолт може човек вака глуп текст да напише?
Проблемот со рапот во Македонија е што метафорите како изразно сретство не постојат , тоа што имаат да го кажат го кажуваат и неможат на суптилен и нормален начин да го кажат туку на некој „стрит “ дијалект кој што освен за љубителите на рапот, за сите останати звучи многу срање. Прибидејќи е.
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Проблемот со рапот во Македонија е што метафорите како изразно сретство не постојат , тоа што имаат да го кажат го кажуваат и неможат на суптилен и нормален начин да го кажат туку на некој „стрит “ дијалект кој што освен за љубителите на рапот, за сите останати звучи многу срање. Прибидејќи е.
При што со метод на дедукција доаѓаме до заклучок дека треба да си морон а не нормално човечко суштество за да напишеш нешто толку стилски богато. :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
При што со метод на дедукција доаѓаме до заклучок дека треба да си морон а не нормално човечко суштество за да напишеш нешто толку стилски богато. :)
Токму така.
Имам едно прашање кон билокој женски фан на Слаткар , што е конкретно тоа што ви се допаѓа кај него? Како музичар , како карактер. Значи покрај изгледот .
 
П

Паган-др

Гостин
Проблемот со рапот во Македонија е што метафорите како изразно сретство не постојат , тоа што имаат да го кажат го кажуваат и неможат на суптилен и нормален начин да го кажат туку на некој „стрит “ дијалект кој што освен за љубителите на рапот, за сите останати звучи многу срање. Прибидејќи е.
Зависи кои "рапери". На пример слушни го Далтон (ако сакаш на МСН ке ти пратам нешто :)) и ќе видиш како се изразува човекот.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Зависи кои "рапери". На пример слушни го Далтон (ако сакаш на МСН ке ти пратам нешто :)) и ќе видиш како се изразува човекот.
Со чесни исклучоци , да бидам искрен мрзам рап(ери) бидејќи многу е уфилмано на некој начин. Рапот е направен од црнците бидејќи биле револтирани од системот и тоа им било начин да ги искажат своите емоции и чувства. Додуше и Соул и Блуз музиката е со истиот тој концепт (само разликата е што соулот не е толку „агресивен“ и за разлика од првичниот рап , Соулот е со присуство на инструменти) .

А кај нас што некое детенце како Слаткар тој култен жанр го користи за да каже „КККККурви се сите жжжженски“ е мислам проблем во еволуцијата на рапот. Мислам дека не треба да спаѓа ова под рап , бидејќи едноставно нели е срам за самиот.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
..да бидам искрен мрзам рап(ери) бидејќи многу е уфилмано на некој начин...
Што е уфилманото кај мене? Shoot.

Едит, башка еве, прилика за психоанализа. :P
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Што е уфилманото кај мене? Shoot.

Едит, башка еве, прилика за психоанализа. :P
Зборев за оваквите како Слаткар , вистинските љубители на рапот немораат да се докажуваат дека сакаат рап со тоа што ќе облечат 30 броја поголеми панталони и ќе пробат да склопат рима на микрофонот иако сами се свесни дека не ги бива.
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Токму така.
Имам едно прашање кон билокој женски фан на Слаткар , што е конкретно тоа што ви се допаѓа кај него? Како музичар , како карактер. Значи покрај изгледот .
Нема ништо друго конкретно ОСВЕН изгледот.
Охрид пред 5 дена на концертот ко излегол на сцена, сите девојки полуделе (бидејќи јас не бев на таа глупост, една другарка ме информира за ова). Воопшто не ги знаеле неговите песни, бладале и вриштеле по него.
Кога прашав едно девојче: Добро бе, шо толку ви се свиѓат кај чоеков?
Таа ми реплицира: Абе убав е премногу, агресивен е и тие се работите кои ме привлекуваат кај него.

:D
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Нема ништо друго конкретно ОСВЕН изгледот.
Охрид пред 5 дена на концертот ко излегол на сцена, сите девојки полуделе (бидејќи јас не бев на таа глупост, една другарка ме информира за ова). Воопшто не ги знаеле неговите песни, бладале и вриштеле по него.
Кога прашав едно девојче: Добро бе, шо толку ви се свиѓат кај чоеков?
Таа ми реплицира: Абе убав е премногу, агресивен е и тие се работите кои ме привлекуваат кај него.

:D
@ Болдирано: This is something i can't understaaand...
@ Цел пост:
How i Could just kill a man!

Cypress Hill ..
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Нема ништо друго конкретно ОСВЕН изгледот.
Охрид пред 5 дена на концертот ко излегол на сцена, сите девојки полуделе (бидејќи јас не бев на таа глупост, една другарка ме информира за ова). Воопшто не ги знаеле неговите песни, бладале и вриштеле по него.
Кога прашав едно девојче: Добро бе, шо толку ви се свиѓат кај чоеков?
Таа ми реплицира: Абе убав е премногу, агресивен е и тие се работите кои ме привлекуваат кај него.

:D
Песните му се двосмислени,ама треба некој да ги сфати.
Ама 95% од неговите "фанови" го сакаат зошто е убав, а не зошто го ценат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom