Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Напишано од Павел Липранди
Не сакав да отворам нова тема тема по она што го има објавено денешен Вечер. Односно, укажува на податокот дека веста за признавањето на Косово од страна на Македонија и Црна Гора датумски се поклопува со атентатот на Владо Черноземски, кој на 9.октомври 1934 во Марсеј го уби српскиот крал Александар Караѓорѓевиќ.
Кој и да го испланирал ова, исто како и бесењето на Садам на ден Курбан Бајрам. или бомбардирањето на Србија започнато на велигденски пости, знае точно што прави.


А бе каков Черноземски, вие изгледа не сте свесни Црна Гора и Македонија го признаа Косово на Yom Kipur!

Е сега уште оној ABC да навали дека се било Еврејско масло... :kesa:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Напишано од Павел Липранди

Кој и да го испланирал ова, исто како и бесењето на Садам на ден Курбан Бајрам. или бомбардирањето на Србија започнато на велигденски пости, знае точно што прави.

А бе каков Черноземски, вие изгледа не сте свесни Црна Гора и Македонија го признаа Косово на Yom Kipur!
Е сега уште оној ABC да навали дека се било Еврејско масло... :kesa:
Се гледа дека нешто си читнал,а јас си го кажав своето малку порано.:helou:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Po moe mislenje Makedonskoto javno mislenje e sepak najvazno_Od druga strana KOsovo mora da veti deka nema da odi vo unija so Albanija.I drugo Albancite kaj nas poveke da ne ripkaat i da baraat prava zatoa sto ziveat vo edna od najdobrite drzavi za malcinski prava vo svetot.Od druga strrana Kosovo MOZE da i posluzi na Makedonskite Albanci (pottik) za baranje se poveke prava i na kraj avtonomija.

Kosovo e izguben slucaj.Nemoze za zal nisto da se pravi.Srbite odamna ja izgubija mokta vrz svojata pokraina.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Po moe mislenje Makedonskoto javno mislenje e sepak najvazno_Od druga strana KOsovo mora da veti deka nema da odi vo unija so Albanija.I drugo Albancite kaj nas poveke da ne ripkaat i da baraat prava zatoa sto ziveat vo edna od najdobrite drzavi za malcinski prava vo svetot.Od druga strrana Kosovo MOZE da i posluzi na Makedonskite Albanci (pottik) za baranje se poveke prava i na kraj avtonomija.

Kosovo e izguben slucaj.Nemoze za zal nisto da se pravi.Srbite odamna ja izgubija mokta vrz svojata pokraina.
Се лажеш,Србија допрва ќе дојде до израз со сопствената позиција за сите нас,особено за Косово.Јап де Хопшефер во една прилика ќе рече:
-Можеме сите земји од поранешниот источен блок,вклучително и оние од Балканот да ги пикнеме во НАТО,но доколку не успееме тоа да го направиме со Србија,НАТО исто како ништо да не направил,или ја загубил “битката“ и целта на своето постоење.Знаеш ли зошто?
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Додека нема противтежа на САД и ЕУ на Балканот, Србија може само на дипломатска маса да се бори за Косово.

Србија имаше голем, значителен дипломатски успех во ОН пред два дена.

Признавањето на Косово од страна на Македонија и Црна Гора е потег на САД да “компензираат’’ за тој успех, и да предупредат дека може и друг развој на ситуацијата да се случи сличен на овие признавања.

Што се однесува до Косово, кретенски е од Македонска страна да не изнудат гаранции за признавање на Македонија од Косово под нашето име!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Додека нема противтежа на САД и ЕУ на Балканот, Србија може само на дипломатска маса да се бори за Косово.
Србија имаше голем, значителен дипломатски успех во ОН пред два дена.
Признавањето на Косово од страна на Македонија и Црна Гора е потег на САД да “компензираат’’ за тој успех, и да предупредат дека може и друг развој на ситуацијата да се случи сличен на овие признавања.
Што се однесува до Косово, кретенски е од Македонска страна да не изнудат гаранции за признавање на Македонија од Косово под нашето име!
Колку што мене ми е познато секое признавање помеѓу две држави се врши обострано и истовремено,овде ми смрди на уште еден преседан кој може да се случи ако Косово никако да не ја признае Македонија. Со тоа Косово ќе добие вистинско внимание како сериозна држава,далеку посериозна,од сателитите како Црна Гора и Македонија кој се избрзаа како “прле пред магаре“.Инаку дилетантите во владата воопшто немаат ни елементарни познавања од меѓународна дипломатија и акти на признавање,штом еден градежник како мене тоа го согледува многу порано од нив.Гвујо може слободно на сите да им удри по една клоца со забрана за работа од најмалку 10 години во дипломатијата оти го изглупираа пред народот и го направија смешна марионетка на Али и компанија,а се разбира да си ги побара сите пари и дневници кој им ги дал за нивното досегашно моронско спиење.
 

Sturmgewehr

gadget
Член од
9 март 2008
Мислења
537
Поени од реакции
35
ke go smenat toa...posto i porano kao so ja posetuvav ovaa stranica imase nesto problemi so japonski, svedski i nz drugo...
a kolku za informacija... sajtov ne e vladin... www.kosovothanksyou.com
:vozbud:
pominaa komunistickite vreminja koga se bese vladino i se smetase za ubo sega se se privatizira taka sto nema vladino ne vladino tuku onije sto se tamu znaci deka go priznaa kosovo za drzava takasto nema sto da se lutime i vreme bese :) komsii ni se mora :) plus vo makedonija imas eden kup Albanci pocni od Parlament do kaj sto sakas.

Aj da im cestitame sega evo i ja si najdov vreme da napisam denes ;)
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Sleden cekor:Priznavanje na Abkhazija i Osetija i sekako Corfu kako nezavisni drzavi.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Jebem ti gde ja zivim :tapp:

Procentualno dali nekoj kapira so Vi se slucuva bar 5 % od Vas ?
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ne si mi simpaticen smeni avatar ..staj nekoja picka da me odobrovolis :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom