Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
:violent1::violent1::violent1::violent1:

Бомби во Чаир

Педесет минути по полноќ, во двор, во скопски Чаир биле фрлени две бомби. При експлозијата нема повредени лица, а се направени оштетувања на три автомобили кои биле паркирани во дворот. По извршениот увид Екипа од секторот за антитероризам зела примероци од експлозивните направи кои се предадени на вештачење. По првичниот увид се претпоставува дека се работи за две рачни бомби. Од полицијата соопштуваат дека, вчера, 50 минути по полноќ непознат сторител, фрлил две експлозивни направи, во двор на семејните куќи на Р.Х. (45) и Ѓ.Р. (48), лоцирани на улицата "Серава".
и Како го надоврзвиш ова на темава???:toe:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Брате имаш чуено дека сите држави кои почнуваат со името ГОЛЕМА на крај завршуваат трагично?

Still shocked не ми се веруе за една ден отворив обична мадафакина тема :pos2: и одма преку 10 страни и 1,000 пати прегледана да не е некој рекорд?
Ах овие независности сега стана веќе модерно да признаваме држави :pos:
Ne e tocno ima edna Great Britain, koja si sozdava uste takvi "great" drzavi po nejzin vkus vo regionov, isto kako sto ja sozdadoa Albanija i Grcija...
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Ne e tocno ima edna Great Britain, koja si sozdava uste takvi "great" drzavi po nejzin vkus vo regionov, isto kako sto ja sozdadoa Albanija i Grcija...
Од Great Britain остана само г. Т. е . и шкотска кај и да е ке си барат независност
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Brakja Makedonci...ne se podeluvajte na VMRO i SDSM...Albancite ni ja planiraat Golema Albanija...toa za koe se smeevme so godini denes stanuva realnost!Isvirkajte go onoj koj ja priznal nezavisnosta na Kosovo pred da ne priznae Kosovo nas, pod toa se podrazbira udar vrz nas Makedoncite, manje bitno koj bil dali Grujo ili Branko no bitno ne smeel da napravi vakvo nesto a pred toa da Kosovo ne ja priznae Makedonija.Ova e najlosoto nesto za nas Makedoncite i drzavata!
Значи да го исфиркаме министерството за надворешни работи, Антонио Милошоски и владеачката гарнитура на ВМРО - ДПМНЕ кои спроведуваат систем на изолација. Со грците се рчкаат за името а воедно и контра европската унија, Сега и со Србите за косово, само едино со бугарите не се рчкаат.....а тука лежи некоја голема цел „голема Бугарија“ или незнам што, а истите бугарофили се прават големи македонски патриоти. Тоа се квази патриоти кои не чувствуваат ништо за Македонија и ако продолжат со ваквата изалоциона политика, изолацијата ќе не изеде и ќе им се оствари планот за голема Бугарија.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419

Одлуката е донесена во координација со Владата на Црна Гора,
која претходно соопшти дека го признава Косово како независна држава.

Во заедничката изјава на двете влади се истакнува дека одлуката за
признавање на Косово од страна на Македонија, како земја со кандидатски
статус за членство во ЕУ, и Црна Гора, како земја-потенцијален кандидат за
членство во ЕУ, е резултат на исцрпна политичка проценка и се заснива на
заклучоците усвоени од страна на Советот за општи работи и за надворешни
работи на ЕУ од 12 февруари 2007 и 18 февруари 2008, како и на Европскиот сове
т од 14 декември 2007. Македонија и Црна Гора, се вели во... /повеќе/
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Војната ја на правија едни многу многу мистериозни чоечиња од друга планета:vozbud::vozbud::vozbud: Мислам сите знајме кој и зошто ја почна војната. А ак не му е јасно на некој можам слободно да му образложам:kesa:
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Срамотилоци. Повеќе нема вадење на партии, собрание, влада, политика... ова сме сите ние, зад ова признавање.
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Срамотилоци. Повеќе нема вадење на партии, собрание, влада, политика... ова сме сите ние, зад ова признавање.
То е то. Животиште...:nesvest: Но шо мојме да прајме, ние ги избираме за тие да не водет и тие си го прает то. Без разлика дал е кон добро или лошо:tapp:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18

Одлуката е донесена во координација со Владата на Црна Гора,
која претходно соопшти дека го признава Косово како независна држава.

Во заедничката изјава на двете влади се истакнува дека одлуката за
признавање на Косово од страна на Македонија, како земја со кандидатски
статус за членство во ЕУ, и Црна Гора, како земја-потенцијален кандидат за
членство во ЕУ, е резултат на исцрпна политичка проценка и се заснива на
заклучоците усвоени од страна на Советот за општи работи и за надворешни
работи на ЕУ од 12 февруари 2007 и 18 февруари 2008, како и на Европскиот сове
т од 14 декември 2007. Македонија и Црна Гора, се вели во... /повеќе/
Браво за владата на Р.М. контраверзна политика со Грција, сега фајт и со Србија претходно и со албанците....епа со среќа нека ни е новата 48ма. Изолацијава ќе не доведе до холокауст луѓе, дали сте свесни?? Бугорафоливи уочливо е дека само со Бугарија не се рчкаат, а зашто? Можеби нивната цел е Голема Бугарија! Страшно! Ќе ја изгубиме државичкава и таа малку што ни останала заради ваквата политика. Мора да се смени нешто!
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
1
Значи да го исфиркаме министерството за надворешни работи, Антонио Милошоски и владеачката гарнитура на ВМРО - ДПМНЕ кои спроведуваат систем на изолација. Со грците се рчкаат за името а воедно и контра европската унија, Сега и со Србите за косово, само едино со бугарите не се рчкаат.....а тука лежи некоја голема цел „голема Бугарија“ или незнам што, а истите бугарофили се прават големи македонски патриоти. Тоа се квази патриоти кои не чувствуваат ништо за Македонија и ако продолжат со ваквата изалоциона политика, изолацијата ќе не изеде и ќе им се оствари планот за голема Бугарија.
Sto treskas bez veza a ti si za da go smenime imeto i kao demek ke bideme so cel svet.Nema greska samo da ti kazam deka nikoj ne saka da se druzi so kukavici i samopredavnici.Kako moze da ste tolku prodadeni dusi ne mi e jasno?Gruevski,Milosovski ne znam koj ne cinel za Makedonija.Pa vie nemate nitu M od MAKEDONIJA SRAM DA VI E.Tolku NEMAKEDONCI megu Makedoncite strasna rabota!Pa vie ne cinite a ne Gruevski!!!:tapp:
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Браво за владата на Р.М. контраверзна политика со Грција, сега фајт и со Србија претходно и со албанците....епа со среќа нека ни е новата 48ма. Изолацијава ќе не доведе до холокауст луѓе, дали сте свесни?? Бугорафоливи уочливо е дека само со Бугарија не се рчкаат, а зашто? Можеби нивната цел е Голема Бугарија! Страшно! Ќе ја изгубиме државичкава и таа малку што ни останала заради ваквата политика. Мора да се смени нешто!
Ајде биди добар и кажи шо мојт да се сменит, според тебе мислам...
 
Член од
31 август 2008
Мислења
231
Поени од реакции
1
Срамотилоци. Повеќе нема вадење на партии, собрание, влада, политика... ова сме сите ние, зад ова признавање.
koj nie bre brat koj te prasa tebe ili pak mene nesto??
tuku da ne ostane taka utre site na plostad da se cue glasot na narodot....
pa ako treba i glavi neka pagjat...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.225
Поени од реакции
81.352
Не ни знам дали сме официјално двојазични, важно гледам дека на сите земји им се заблагодариле на нивните официјални јазици и писма (нормално). На нас на бугарски (сега го сменија на македонски) и на албански. Ок, можда не сум у тек со шиткањето национални интереси па сум ја пропуштил таа светла придобивка и албанскиот да е официјален јазик на земјава. Али зошто и на црногорците им се заблагодарија на нивен и на албански јазик. Таму сум сигурен дека официјален јазик не е и албанскиот? И зошто црногорското заблагодарување го пишале на латиница? Црногорците исто како и ние, користат кирилица.
Мислам дека и ние претеруваме, сеа морало на македонски, не требало на бугарски и тн. Да не сакаме случајно и договорот што го потпишавме со нив, за разграничување да го почитуваат?
Точно е, дека е тешко да добиеме полош сосед од другиве, али да не заборавиме дека дечките се трудат цело време, од инвазиичката 2001, па наваму.
И ве молам во име на добрососедството немојте мегаломански да барате Косово да не вика со уставно име, да ги почитува потпишаните меѓудржавни договори (како тој за разграничувањето), да се воздржува од уфрлање на вооружени групи на наша територија, да ни праќа радиоактивни железарии и сл. Зашто со таквите барања се нарушуваат човековите права на Албанците од Косово и Илирида. А тоа е стварно нехумано од наша страна (како и да се вика).
А за правата на Гораните... немаат попаметна работа, со тоа ќе се занимаваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom