Македонскиот парламент-признавање на Косово?

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Вицовите се на друга тема... Да не си згрешил... :smir:

Не сум згрешил.



The first picture shows a fresco entitled The Crucifixion and was painted in 1350. The fresco is located above the altar at the Visoki Decani Monestary in Kosovo

Еве увеличана слика од 8-крако сонце

Денешната макеоднска застава е работена токму по овој симбол кој го има на сите цркви и манстири во македонија.

Ако на тој симбол ги додадеме и ови ставри


Decani Monastery is known for its variety of decorative sculptures
(a lion on the Central Portal in the narthex)

A marble lion from the main portal

A detail from the facade

Тогаш Косово е макеоднска земја
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
nisto ..ke go priznaeme so prviot sneg (odluka na super mnozinstvoto vo parlamentot)
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Ma super ako go priznaeme ama se raduvam bas bi sakal da vidam kako ce ja naebeme ajde da go vidam i toa cudo ..Osveta ce bide mnogu slatka :drk:
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Vo najdobar interes na Makedonija denes e da go priznae Kosova,dokolku nekoi raboti navistina ne odele vo nesakan pravec
-Winston toa ne beshe zakana mnogu vreme treba za da ja sfatish igrata inace prashaj go kumot on moze da ti raskazhuva podobro.
A sto dobivas ti kako albanec ako se priznae kosovo ??? Grcija blokada Srbija ce udri blokada 100% kaj ce izvezuvame si razmislil li ...
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Македонија нетреба да се занимава со ТЕРОРИСТИЧКИ работи... Затоа што чист тероризам е тоа да се занимаваш со признавања на отцепени делови од една земја на ТЕРОРИСТИЧКИ НАЧИН... А кога ќе замислам дека сето тоа го правиме само бидејќи така сака САД...!!! Се ежам... :kesa:
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
И да се признава и да не се признава КосовА си е независимо вече почти 10 години.Факт
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
А уште ли се повооружани од НАТО граџаните косовски!?:vozbud:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Македонија нетреба да се занимава со ТЕРОРИСТИЧКИ работи... Затоа што чист тероризам е тоа да се занимаваш со признавања на отцепени делови од една земја на ТЕРОРИСТИЧКИ НАЧИН... А кога ќе замислам дека сето тоа го правиме само бидејќи така сака САД...!!! Се ежам... :kesa:
koga Srbija ke ni ja priznae MPC, togas treba da se borime protiv priznavanje na Kosovo.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Значи готово е, чим и Црногорците се спремаат да го признаат Косово, тоа си има сценарио.
Изворот кога почнаа да го уринираат дошљаци од Африка од Кавказ, отиде се у три лепе со Словените.
Nisto ne naucivme od tursko ropstvo i od lugje kako krali Marko sto bea turski slugi i vazali.
Edinstveno koga site bea obedinite se izteraa turcite, eve pak istite greski.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
ТМРО, они повеќе уживаат меѓу себе.
Ти не си Македонец ти си Србин, Бугарин.
Овој ти си кољач, ти си Татар.
Овој па, ќе видиш ти ние 3 пута смо ратовали ама не кажува дека 45% од машка популација изгубил.
Овој па што бе си ратувал, сега мамката ште ти ја онада.
И така во круг и на крај сите задоволно ќе бидат.
Нема да има Македонци, Срби, Бугари, ќе си улета нов народ, пошто нема да има популација и ќе се направи од ново по свое.
А прашање е на години кога исламот ќе сака да ја испорача сметката за сите злодела на европјаните врз муслиманскиот свет.
И таму еден ден ќе се роди маж кој ќе го обедини муслиманскиот свет.
Само ние Словените незнаеме сметки да испорачаме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom