Баба Ванѓа предвидела трета светска војна во 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Треба да бидат напишани и насловите на сф филмовите од кои се преземени сижеата, во секое дело има рубрика ,,користени извори,, т.е. ,,литература,,.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
Оваа се нафиксала од тие билките и и се причинувале работи:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
2088 – Нова болест. Луѓето остаруваат за неколку секунди.

2097 – Пронајден лек за оваа болест.
:pos:

Е како нашле лек ако остаруваат за неколку секунди, или ова инстант лек ќе е, нешто како Нескафе 3 во 1.

2123 – Војни меѓу помалите земји. Големите земји не се инволвираат.
УЕФА Куп :pos:
 
Член од
19 јуни 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
hahahahah abe samo se predviduva nisto a ni pola od toa do sega ne se ispolnilo...pa neli trebase da bide kraj na svetot na 10.09.2008?? :):)
 
К

Кики.

Гостин
Види,види интересна работа...јас го имам истово прочитано и го имам прочитано дека е од Нострадамус и тоа на повеќе веб страници.:)
И јас исто :toe:...
до кога со вакви глупости ке се замара народов???:tapp:
кога ке дојде време за такво нешто ( ако веќе треба да дојде) ќе биде за сите па така нема гајле ќе си живееме уште многу време вака. барем се надевам!!!:smir::)
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
еј јас предвидувам дека Македонија ќе стани прва сила во светот само незнам која година:smir:
а американците ќе ни бидат слуги:pos2:

абе се у пм. хитлер се изнервирал,ме чуди зошто не ја убил???или дека погодила валда:toe:
 
Член од
27 декември 2005
Мислења
153
Поени од реакции
179
Ај нека кажи дали Македонија името че го смени.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Ај нека кажи дали Македонија името че го смени.
пошто си од пп по тоа ч,ќе го смени сакаме неќиме тоа е,само може да скокнеме некој ден да останеме гладни два три дена пред собрание и да ни удрат ќотек:toe:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ок, Ванѓа творела во минатото и сигурно има предвидувања кои би се случиле пред 2008, веројатно не почнала со предвидувања баш од 2008, дајте постирајте и такви па да видиме што се остварило а што не, па да коментираме за тоа колку била успешна :toe:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Незнам...баба Ванѓа ако е кажала така како што пишува во текстот тогаш така и ќе биде:)
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Баба Ванѓа никогаш не кажала вакви измислици и секогаш била многу претпазлива и за најситно предвидување.

Многу лесно се лажете.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Ја лично не верувам ама не ни преостанува нишо освен да чекамо до 2010год:wink:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Овие предвидувања сум ги читала за Нострадамус. Дан биле брат и сестра? :tapp:
Верувам во тоа дека Баба Ванѓа имала некои способности да гледа иднина, ама кога додаваат вакви глупости се нервирам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom