Дали се подржува ЕМО во Македонија ?

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Единствено добро што произлегува од сето ова „емо“ се женските. Какви се свциња :back:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
каков ЕМО,глупости се тоа!Филм на тинејџери и адолесценти:toe:.Фаза од животот.Само лошо е да не навлезат со години во тој филм.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Да чуствуваш љубов кон сечење вени? омг :tapp:
Уште не си ја пробал таа љубов ти?
Тоа милина бе, па кога ќе разлее крв во вц-то, па на болница, па емо дечкото трча по количката, па она заспива, па операција, па не ја спасуваат женската, па дечкото крши се во ходникот пред операционата сала, па на крај и' посветува песна на женска му и завршува тажната, меланхолична емо приказна:pipi:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
What the fuck is EMO!!?
EMO-Ohrid!?
Se e toa ligushi shto slushaat ligava i kilava muzika...bljuvotina!
Wanna be rokeri...ma daaaaajjjjj!
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Емо стилот е поврзан со стил на музика, а тоа што околу гледаме тоа се само ефтини копии на луѓе кои сакаат да експериментираат со својот изглед., ајдее у шема биле шишки... ај секое чудо кај нас 3 дена трае, така и ова со емо стилот...
Овој стил потекнува од хардкор панк, инаку за жал сега сите Панк рок групи, ги мешаат и со емо групи, што нема врска..
Јас лично немам ништо против против овие луѓе, познавам неколку и не им фали ништо, ни сечат вени, ни се касапат ни нешто слично на тоа... Супер се комуникативни, малку се повлечени си имаат свои визии и различни погледи кон светот околу нив.., ама далеку се од планови за масакри и убиства..
Е сега постојат и фрикови кои обожаат да се глупираат у емо-стил а у ствари ни они немаат појма што е емо.. :pos2: Така да ајдее дечки прво повторете си што е емо, има интересни текстови на википедија... :wink:

Емооо луѓе напред... :)
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
крато и јасно
тие не се мушки него се ПЛАЧИ-ПИ*ИЊА
зборам за мушките а за тоа девојчињата ако им дошло преку к*р од животот нека се фрлат еднаш од зграда и нека стават крај не само вака џева дигаат со сечење вени
мwaaa
 
D

DeviL_32`

Гостин
ЕМО .... Огрански неможам да ги поднесам. Сечат вени залижани коси готик шминки а бе ајде ми се гаде од нив. Ме боле ако некој е против овој пост
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ако ве клам...

немаше бе ваква тема? Ако некој се сеќава, може да ме почести со линкот ќе му бидам благодарен. :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Не трупајте за џабе постови, не е ова играчница. Ако некој има линк од старата тема нека го сподели кај мене на профил.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ае вака...


Темава дека забега малце па да ја вратиме некако во колосек...


Мислам дека емовците во Македонија не се нешто поразлични од останатите држави во нашиот регион и пошироко (ми нема логика реченицава ама ај).
Според мене крив е западот (во случајот северот дека емото најзастапено е во Шведска, Финска и остало...незнам само дали таму почнало). Како и во други области Македонија пробува да го следи текот на настаните, стилот итн на западот, сепак нели треба да влеземе во ЕУ и НАТО. Нема што да се замарам за темава да појаснувам кога и самите си знаете дека западот има големо влијание на Македонија така да емо-стилот-движењето-музиката не би ме изненадиле многу. Да видиме следната работа што ќе ја донесе ЗАПАДОТ.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
Уште не си ја пробал таа љубов ти?
Тоа милина бе, па кога ќе разлее крв во вц-то, па на болница, па емо дечкото трча по количката, па она заспива, па операција, па не ја спасуваат женската, па дечкото крши се во ходникот пред операционата сала, па на крај и' посветува песна на женска му и завршува тажната, меланхолична емо приказна:pipi:
....зарем ова за тебе е емо??? :tapp::tapp:
..не мора да значи ...зашто секој кој си ја сака својата партнер/ка би напишал и песна..и би кршел се и сешто за неа/него ..хмм не мора да значи дека тој е емо ако го направи сето ова..:tapp:
..незнам јас мразам емо..заш некако денес секој кој е емо...е влезен во филм..незнам..сето тоа го прават за да се вртат по него за да го зборат..незнам ... глупо ми делуа..а и да ..не треба да се класифицираат денеска според музиката или стилот на облакање..но сепак сето тоа те прави различен од останатите...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Него читам ЕМО ова она...а некој може да ми даде дефиниција што е Емо? :toe: што е,state of mind? Ај знам што се рапери,рокери,клабери,панкери,сељаци но не и овие...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Него читам ЕМО ова она...а некој може да ми даде дефиниција што е Емо? :toe: што е,state of mind? Ај знам што се рапери,рокери,клабери,панкери,сељаци но не и овие...
Леле ми беше малку и мене чудно да праам ама еве излезе некој похрабар и праша. Ај и ја да се приклучам на прашањево убаво да се разјасни тоа што е како е?
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Едитирано од модератор: Една простo проширена реченица напиши бар, за да стои постот. Вака не личи.

http://www.youtube.com/watch?v=RhulSE_FSz0






 

Kajgana Shop

На врв Bottom