Дали се подржува ЕМО во Македонија ?

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Во Македонија емо луѓето немаат подршка и се мислат многу лоши работи за нив... А зошто? И тие се нормални луѓе !!!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Во Македонија, поголемиот дел од луѓето што се ЕМО се фејк и се ЕМО само затоа што тоа е во мода.:wink:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Имаше ваква тема, се расправаше што се расправаше и заклучивме дека не се баш нормални...
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
а што им фали на ЕМО лугето ???
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
1
To4no deka u Makedonija mnogu ljudi sa EMO zoshto toa e u moda.. Ama da bidesh EMO ne zna4i da bidesh moderen..tuku treba da se osekjash take...
Emo (pronounced /ˈiːmoʊ/) is a genre of music that originated from hardcore punk.[1] It has since come to describe several variations of music with common roots and associated fashion and stereotypes. In the mid-1980s, the term emo described a subgenre of hardcore punk which originated in the Washington, D.C. music scene. In later years, the term emocore, short for "emotional hardcore", was also used to describe the emotional performances of bands in the Washington, D.C. scene and some of the offshoot regional scenes such as Rites of Spring, Embrace, One Last Wish, Beefeater, Gray Matter, Fire Party, and later, Moss Icon (In more recent years, the term "emotive hardcore" has been used to describe the period).[citation needed]
Starting in the mid-1990s, the term emo began to refer to the indie scene that followed the influences of Fugazi, which itself was an offshoot of the first wave of emo. Bands including Sunny Day Real Estate and Texas Is the Reason had a more indie rock style of emo, more melodic and less chaotic. The so-called "indie emo" scene survived until the late 1990s, as many of the bands either disbanded or shifted to mainstream styles. As the remaining indie emo bands entered the mainstream, newer bands began to emulate the mainstream style. As a result, the term "emo" became a vaguely defined identifier rather than a specific genre of music...


Ja sum EMO i apsoluuuutno gi poddrzuam site shto sa emo...
Ama shteta shto nema poj4e EMO BOY'Z :s


Едитирано од модератор: Користи нормален фонт, не сме слепи.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Имаше ваква тема, се расправаше што се расправаше и заклучивме дека не се баш нормални...

Епа затоа е отворена темава за људи што мислат дека се ненормални. Ако не и хипиците биле не нормални и раперите се ненормални и металците се ненормални според тебе, сите тие се обични луѓе само со други гледања на светот а некои ги мислат дека се секташи и сл...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Сите кај нас се емо заради мода.Точно е тоа.
Мене не ми се допаѓаат.Не дека се ненормални или не знам што, ама воопшто не ми се допаѓаат.Ми личат на разгалени глупаци, без навреда:smir:
 

Mel

Член од
28 септември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Во Македонија,поголемиот дел од луѓето што се ЕМО се фејк и се ЕМО само затоа што тоа е во мода.:wink:
епа ај мој прв пост тука, ај аирлија темата..
anyway е може да се каже дека некој е ЕМО зашто е во мода, утре-задутре ќе биде во мода да си педер па ајмо сви педеришта тука:pos2: да се биде ЕМО е сосем нормална работа, познавам една девојка која е ЕМО па ја доживувам како сосем нормална личност а не како некоја која треба да биде обвинувана,прогонувана и сите тие ствари, тој што е ЕМО значи навистина сака да биде тоа да речеме се соживува со тоа, не гледам лошо тука!
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Во Македонија,поголемиот дел од луѓето што се ЕМО се фејк и се ЕМО само затоа што тоа е во мода.:wink:
Се согласувам во потполност. Во Македонија има емо но тие се само емо затоа што имаат таков стил... тие не сечат вени(можеби ги има и такви но се сомневам барем во мак се малку). Работата е во тоа што ништо не е толку лошо да се прават такви работи како сечење на вени...Ало на светов има луѓе кои немаат што да јадат немаат покрив над главата немаат дом семејство кое ќе се грижи за нив. А тие се борат за живот и преживуваат не се откажуваат ни во најлошите моменти(малку забегав од темата) а некој прави триста глупости поради што?? Да застапува некој стил или слично ... ма дај не ме зезај Емо стил( шишки изглед и сл) е ок се друго не оправдувам :nenene:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
епа ај мој прв пост тука, ај аирлија темата..
anyway е може да се каже дека некој е ЕМО зашто е во мода, утре-задутре ќе биде во мода да си педер па ајмо сви педеришта тука:pos2: да се биде ЕМО е сосем нормална работа, познавам една девојка која е ЕМО па ја доживувам како сосем нормална личност а не како некоја која треба да биде обвинувана,прогонувана и сите тие ствари, тој што е ЕМО значи навистина сака да биде тоа да речеме се соживува со тоа, не гледам лошо тука!
Веќе е дојдено и тоа во мода.
Чекам само да стигне кај нас тренд да се фарбаат сите како Јапонцине.Знаете оние, со огромни коси, фарбани во сите бои.Нешто налик на емо:)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Чудно. Не сум видел бебе со шишки над очи.:pipi:
Не бе.Не разбираш ти.Бебето се раѓа и прв збор:фарбајте ме црна и сакам Конверс патики!!И уствари тоа ти е емо од раѓање:)
 

Mel

Член од
28 септември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
[zEUs];1716138 напиша:
Точно :wink:
емо не се прави емо се раѓа :)
е саа па и ти емо се раѓа, за да бидеш емо треба да чувствуваш љубов кон тоа.
не да се биде Емо од надвор, туку од внатре!
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
не поддржувам емо тоа е лигав панк треба да се искорени зошто лопови не ни требаат ни го украдоа стилот, ни ја украдоа музиката ставија лигав текст почнаја да сечат вени и создадоа нов стил, епа не, никогаш нема да поддржувам лопови


толку од мене инаку хардкор панкер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom