Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
И нормално.. Сите тука се поштени и фини, и секако, светици и светци.
Ма ајде. Ако баш тој дечко го сакате со целото срце, и имате можност ете малку да бидете со него, ќе се откажете?..
Љубовта е слепа работа, за неа би ја направиле и најголемата глупост.
па да го сакам нема јас како децана да се кријам или да го делам со друга!!кога некој сакам сакам да биде мој и само мој!!! ако тој е покварен и сака да ја вара девојка му тоа само за мене ке биде еден голем минус за него,зошто ако јас му станам девојка после тоа на него еден ден ке знам дека како што и правел на бившата така и на мене ке ми прави..волкот не се менува така лесно:nenene:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
мислам дека не, од едноставна причина што мислам дека ако на некој му дошло до варање, личноста со која е во врска му е здосадена и не му значи..нека и раскине, па тогаш може да бидне нешто, вака не:toe:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
a ste se nasle li nekogas vo takva situacija i sto bi napravile?
Сум се нашла...Тој имаше женска, јас бев слободна и се смував... После неколку месеци откако заврши се, дозна и женска му и се искара со него а со мене излезе на кафе.
И зашто па да не се смувам ако ми се свиѓа? Тој е зафатен не јас... ако не мисли тој на женска му не ќе му мислам јас...

Да бидам искрена,би се измувала.Тој нека мисли што ја изневерува женска му.:toe:
Е да си ми жива... на кафе те носам за муабетов :back:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
имам толку многу да напишам на темава и толку примери да дадам лични и гледани од страна што ке ја пропушам цела бела ноќ. Сега ке кажам само дека ви ги читам мислењава и неможам да ви се изначудам а одтанатото утре кога ке се осветсам:smir:
 

I am a bastard!

God Save The Queen
Член од
18 септември 2008
Мислења
94
Поени од реакции
8
MAKE LOVE NOT WAR !

Плус тоа, не знам жените зошто се правите толку „светци“ кога секогаш повеќе ве привлекувале машки што имаат женски отколку ако се single. Секогаш тоа го доживувам на своја кожа.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
47
Поени од реакции
1
Daaaaaaa bi napravila neshto pokraj toa shto ke znam deka ima devojka...ali samo ako toj go saka toa....Vo nikoj slu4aj ne bi se nametnuvala :wink:

a ponatamu...sto znam...ako doznae zenskata so koja e-*Nejzin Problem* neka si go reshava so de4ko i a ne so mene :pos2:

ufff sea kako bi napravila neshto so toj shto go sakam iako znam deka ima zenska!!! :uvo:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Таа знае последиците ако дознае дечко и ама ако некоја девојка флертува со мене со мене повеќе време иако има дечко тогаш сигурно не и значи многу зашто таа би се мувала со други ако си го сака дечко и. Јас би се мувал ако немам девојка.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
А зошто секогаш самиот да се потценуваш и да сметаш дека си „втора виолина“?:)
Зошто едноставно не си речиш, си го направив ќефот, тој нека му ја мисли за понатаму..
Во секој случај, ти ништо не губиш.

Губиш.
Многу работи во животот се акција-реакција или подобро кажано се е карма.
Она што го имаш направено утре може да се сврти против тебе па твојот некаде да си го прави кеифот за да осетиш како и било на девојката додека ти го имаш правено кеифот со оној што и припаѓа на нејзе.


Страста е опасна работа не порекнувам,ама едноставно до сега ми успевало да си ги контролирам нагоните.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Сега кога немам девојка би се мувал. Јбга брате слободен сум.
Едит...сега го видов насловот од темава....само ако е од спротивниот пол и ако е добра на око Би ја мувал.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Не би. Вака теоретски кажано, пошто не сум била во таква ситуација. Јасно ми е дека во име на љубовта сите правиме лудости, ама гордоста и сопствената чест ги ставам пред моменталните желби. :pipi:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
А машките неможеме да пишеме на темата? Сменете тој насловот дечко/девојка:smir:
Па да зошто да не ако израземе желба и двајцата зошто да не :toe:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Не би. Вака теоретски кажано, пошто не сум била во таква ситуација. Јасно ми е дека во име на љубовта сите правиме лудости, ама гордоста и сопствената чест ги ставам пред моменталните желби. :pipi:
Не секогаш гордоста е добра карактеристика.:pipi:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Не го прави она што не сакаш и на тебе да ти се случи :jaj:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Хмммм... Би размислила :) Ако вреди, да :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom