Која музика не сакате да ја слушате воопшто?

Кој вид на музика не сакате да го слушате


  • Вкупно гласачи
    442

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Да бе, оние металикине со косишта неизмиени, шо си повраќет в уста и пиет крв. :baeh:
 
U

UnholY

Гостин
Јајцава до толку ми се подуени шо веќе ми се влечат по земја, па морам да земам и да ги префрлам преку рамо од патетикиве кои веќе постојано ги сервирате.

Банализирање и репетиција во пакет.

Дет металот е дерење и трескање, булшит е, најтешко срање е.
Коментирања без претходна индукција и истражување.
Истото се однесува и за турбофолкот.
И мене ми е најодвратна работа од музички аспект, па се имам изјаснето и се имам искажано во астрономски реферати колку ми е само одвратен, и не ми се води полемики околу таа тема повеќе.

И убаво нагласи Дафти погоре, вметнати се три поджанра од металот, а со самото тоа е поставена бариера да се вметнат и останати големи правци од типот Џез, блуз, рок па и панк.

Добра иронија, Марко :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Death Metal ,Black Metal, најбезврска ми е неможам да ја поднесам.
 
U

UnholY

Гостин
Абе тоа металот не можам да го поднесам, само дерење и трескање, долги коси, гитари....најсрање ми е.

Метал..не можам да ја сварам таа музика...
Со тебе сум другар, и мене ми е најсрање и не можам да ја сварам.
Иако, претендирам да ја пржам.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
Бачко анкетава ти е страва

он топик деад метал не ми се свиѓа многу
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Абе тоа металот не можам да го поднесам, само дерење и трескање, долги коси, гитари....најсрање ми е.



Со тебе сум другар, и мене ми е најсрање и не можам да ја сварам.
Иако, претендирам да ја пржам.
Dajte be pomalku ironija i sarkazam dajte nesto po seriozno
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
Не чини анкетава! Фалат жанрови, и Хип хоп?? Тоа жанр е? Според авторот на анкетава?? А? :nesvest:
Бај д веј, Турбофолк! :nenene: Хаус, транс и слично :nenene::toe:
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Обожавам турбо фолк без тоа значи немоем да живим.:pos2::pos2:шала.Сум го замрзел мн рапот срање е јебига тоа не е музика тоа е една тешка глупост.Сеа не навредуем никого али е тоа глупости за мене за други незнам.
 
U

UnholY

Гостин
Dajte be pomalku ironija i sarkazam dajte nesto po seriozno
Ако земам да бидам посериозен и да почнам да реплицирам на Фликс ќе му се заврти паметот, па не би имал можност адекватно да ми реплицира.
И секако дека не е на одмет малку иронија и сарказам, нека увидат малку дебилине шо пишуваат.
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
МЕТАЛ

неможам тоа дерењето да го поднесам, па тие металчиштата со косине какви се само :)
Значи има појше жанроој не е само метал да каеш со дерење ти изглеа незнаеш како е подеелено тоа МЕтал.има разлика немоеш да каеш само дерење ти којзнае шо си слушал DEath i Black Па затоа викаш.Слушај моја препорука Maiden или нешо слично и за тоа кажи дерење па незнаем.
 
U

UnholY

Гостин
Значи има појше жанроој не е само метал да каеш со дерење ти изглеа незнаеш како е подеелено тоа МЕтал.има разлика немоеш да каеш само дерење ти којзнае шо си слушал DEath i Black Па затоа викаш.Слушај моја препорука Maiden или нешо слично и за тоа кажи дерење па незнаем.
Другар, ти опериран си од иронија и сарказам?
 
V

[vladimir]

Гостин
Ако земам да бидам посериозен и да почнам да реплицирам на Фликс ќе му се заврти паметот, па не би имал можност адекватно да ми реплицира.
И секако дека не е на одмет малку иронија и сарказам, нека увидат малку дебилине шо пишуваат.
Зошто да реплицираш?
Зошто едноставно не го почитуваш тоа што друг го напишал?
Се работи за вкусови кај секој е индивидуално, ти сакаш метал, друг рап, поп, панк....имам многу жанрови.
Ако за тебе металот е квалитетна музика за мене може е класиката, џезот, ска итн...Не се обидувај да наметнуваш нешто што за тебе е во ред, а за друг не е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom