ГОСПОД ПОСТОИ !

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
pa razlikata e deka bog postoi vo lugeto koi vikaat deka postoi, kolku narodi tolku religii, tolku bogovi.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Bog postoi za sekogo,a prestojuva vo secie srce koe go ispoveda Negovoto postoenje......kolku narodi,kolku religii,a samo Eden Bog i edna Vistinska vera........
Еве и на тебе ќе ти ја кажам мојата дефиниција за бог. Јас сум бог, ама само за мене...за другите не ме интересира. Можеме да дискутираме на оваа и на 100 други теми за бог, дали постои или не постои, кај е, што е, како е....
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
441
Поени од реакции
20
Еве и на тебе ќе ти ја кажам мојата дефиниција за бог. Јас сум бог, ама само за мене...за другите не ме интересира. Можеме да дискутираме на оваа и на 100 други теми за бог, дали постои или не постои, кај е, што е, како е....

Mozeme i bas zaradi toa diskutirame....
Da be,i Lucifer sakase da si bide Bog sam na sebe,pa otide kaj sto ne treba.....na krajot na kraistata,ti sto se vika,ni edno vlakno od kosata nemozes da si izvadis,nemozes da pridades ni eden santim rast na tvojata kosa,i ti bog?Ti go sozdade svetot,koi se tvoite sozdanija,i kade se projavuva tvoajta sila?Mozes da sprecis utre koga ke izlezes na ulica kola da te pregazi?
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Каде е господ на клипов?
Зошто постојат олку идиоти со празни глави?
Знали господ е ОБЛАЦИ?
Кога врне значи господ се моча врз нас?
Зошто се олку луѓево лековерни?
Зошто се зачленуваат глупаци на кајгана да проповедаат религија?
Bog postoi za sekogo,a prestojuva vo secie srce koe go ispoveda Negovoto postoenje......kolku narodi,kolku religii,a samo Eden Bog i edna Vistinska vera........
Mozeme i bas zaradi toa diskutirame....
Da be,i Lucifer sakase da si bide Bog sam na sebe,pa otide kaj sto ne treba.....na krajot na kraistata,ti sto se vika,ni edno vlakno od kosata nemozes da si izvadis,nemozes da pridades ni eden santim rast na tvojata kosa,i ti bog?Ti go sozdade svetot,koi se tvoite sozdanija,i kade se projavuva tvoajta sila?Mozes da sprecis utre koga ke izlezes na ulica kola da te pregazi?

Аман више со тоа христијанство твое и дали е еден или двајца богови.
Shut the fuck up! И што кога ќе умреш? Има некое правило? Пак ќе се реинкарнираш во сосема друго место и околности?
Кај е тогаш бог? И поентава на животов?
И кажи ми сеа која е смислата на животот према тебе? Што луѓево се раѓаат и умираат? И што некои живеат богато а некое ко утепани кучиња на улица?
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
441
Поени од реакции
20
Каде е господ на клипов?
Зошто постојат олку идиоти со празни глави?
Знали господ е ОБЛАЦИ?
Кога врне значи господ се моча врз нас?
Зошто се олку луѓево лековерни?
Зошто се зачленуваат глупаци на кајгана да проповедаат религија?


Аман више со тоа христијанство твое и дали е еден или двајца богови.
Shut the fuck up!
Ti brat,definitivno imas ogromen problem.tvoj problem e kako ke si go resis problemot,ne baraj lek od mene,preku odgovor na ovie prazni prasanja......
I znam deka te nervira verata,ama toa ti e.....nekoj go mrazi Postoenjeto Bozjo,ama neizbezno e.....SLAVA NA BOGA!
I:"Da voskresne Bog,i da se rasprsnat Negovite neprijateli, i da begaat od liceto Negovo onie sto Go mrazat"

I pak i pak ke kazam,i ke kazuvam:"SLAVA TI BOZE!"

:helou:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
"Da voskresne Bog,i da se rasprsnat Negovite neprijateli, i da begaat od liceto Negovo onie sto Go mrazat"
:helou:
Е што вака, нели Бог не мисли на лошо, и неговиот непријател е пријател...што е ова сега.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom