Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.267
незнам дали сум во право но јас да избирам кој да го ставам од мачеда и велбек да игра би му дал предност на велбек :toe: :smir:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.320
Интервју со Кико

Интервју со Невил и Кико после натпреварот

Слики:













Супер слика:)




Да заиграме Ѓенгста Оро,опа бате впушчај се :)))



Денешниот тренинг





WTF?! :)))








Сум приметил дека Руни на 90% од тренинзите оваа сезона цело време се смее.
п.с Знам дека изнабутав слики и дека на некои најверојатно ви кочи ептен...извинете.Ако смета модераторот дека не е ок нека брише.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Браво за сликите, одлични се, ти само продолжи да постираш, за друго не се секирај, ова е фан клуб Манчестер Јунајтед!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
22.430
Неверојатен потег на ферги да го стави сеуште тинејџерот Мачеда па уште и даде гол за победа..Неверојатно...
Баш би сакал се почесто да му дава шанси...Го бива малиот..
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Добри фотки:vozbud:па како нема да биде насмеан Руни,во соблекувалната,на тренинзите...секогаш владее добра атмосвера а сигурно е и радосен зашто неговата Колин ке му роди дете:)

Мачеда ни ги донесе 3те поени,свака му част на него...за незадоволство на лузерите се вративме на прва позиција а се надевам дека и така ке си останеме.

Добро е што на утрешниот натпревар имаме неколку играчи плус што ке бидат спремни...се надевам дека ке ја завршеме работата уште утре и да немаме проблеми на реваншот,ама да не летаме многу.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.320
Каква сличност еј

Само шо интервјуто на Кико беше малце подобро :)

Иначе ја мислев дека Тевез изиграл ептен слабо утакмицава,али коа ја видов сликава ..


EDIT:
Слики од прес конференцијата од ЛШ за Роналдо и Сер Алекс (ќе следи и видео)







И главоното прашање во интервјуто беше за иднината на Роналдо и тој им рече

‘This is the right club for me’. That was Cristiano Ronaldo’s riposte when asked if his future lies at Manchester United.

The inevitable ‘will he, won’t he’ summer saga surrounding Ronaldo and Real Madrid came a step closer over the weekend amid newspaper reports that the Portugal winger had already agreed terms on a deal to move to the Spanish capital.

His seemingly interminable refusal to bat away Madrid’s overtures has left a bitter taste in the mouths of Untied fans, many of whom are yet to take him back into their bosom.

His two goals against Aston Villa on Sunday that came in the wake of fresh reports led to inevitable questions at a Monday press conference on whether the player wishes to remain at Old Trafford.

Sir Alex Ferguson reacted angrily to the query, describing the speculation as 'pathetic': “We always have this question. Carry on.”

The man himself was more candid.

“I’m happy with the club, I think this is the right club for me,” said Ronaldo.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
-------------------------------------------------------1. Фостер---------------------------------------------


--------------2.Рафаел да Силва-------- 5. Екерсли------------ 6. Еванс------------------ 3. Фабио Да Силва -------


-----------------------------------------------------------8. Гибсон --------------------------------------------------

----------------------------------------4. Посебон--------------------------------11. Тошич --------------------------

------------------------------------------------------------7. Петручи--------------------------------------------------


-----------------------------------------9. Велбек-------------------------- 11. Мачеда --------------------------------


Шо ќе кажете за иднината на Манчестер Јунајтед со овој состав (без да се рачунаат Роналдо,Руни и компанија)? :pipi:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Да останаме со ладни глави,да се одморат играчите до утре.Да си победиме со минимум 2-0,за да ни биде полесно во Португалија.:wink:

-------------------------------------------------------1. Фостер---------------------------------------------


--------------2.Рафаел да Силва-------- 5. Екерсли------------ 6. Еванс------------------ 3. Фабио Да Силва -------


-----------------------------------------------------------8. Гибсон --------------------------------------------------

----------------------------------------4. Посебон--------------------------------11. Тошич --------------------------

------------------------------------------------------------7. Петручи--------------------------------------------------


-----------------------------------------9. Велбек-------------------------- 11. Мачеда --------------------------------


Шо ќе кажете за иднината на Манчестер Јунајтед со овој состав (без да се рачунаат Роналдо,Руни и компанија)? :pipi:
Да почекаме,не е 100% дека сите овие ќе станат играчи од типот на Роналдо,Руни и компанија.Сега се сите супер играчи,но ќе видиме понатаму.
Имаме утре важен натпревар,нема причина за ваков разговор сега :wink:
 
N

navivacka

Гостин
Сликите се убави:vozbud:уживав кога ги гледав...
Утре се надевам на добра игра и пред се да го решиме натпреварот во наша полза за да гледаме мирен реванш.Ферги ке направи супер тактика посебно зашто ке ги имаме и Сколс и Руни и Вида на располагање.Се надевам дека Тевез ке проработи на утрешниот натпревар и дека нема да имаме проблеми со одбраната како вчера да киксат.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Гледам дека денес Мачеда е цар на сите светски медиуми, и со право е тоа така. Детето си го искористи моментот и шансата да се прослави. Вчерашниот негов настап посебно голот беше негова "одскочна даска" за понатаму. Сепак мислам дека сите треба да сватите дека е сеуште млад и неможе туку така во лига на шампиони. Имаме играчи кои ќе бидат во првиот тим. Се разбира не се исклучува можноста да настапи, но тоа зависи од околностите утре. За Гигс мислам дека е сигурно дека нема да игра, замена за неговиот квалитет и искуство ќе биде Сколс. Навистина многу малку време за пауза. Вчера играа и утре пак, како да се споени двата натпревари. Останува да видиме каква мудрост ќе припреми нашиот "големец" Ферги. Нека е со среќа.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Роналдо: Јунајтед е правиот клуб за мене

И покрај шпекулациите кои го поврзуваа со трансфер вреден 75 милиони фунти во Реал Мадрид, Кристијано Роналдо вели дека Манчестер Јунајтед е правиот клуб за него
Португалецот постигна два погодока во вчерашниот триумф од 3-2 над Астонв Вила и денеска заедно со останатиот дел од тимот ги започна подготовките за утрешниот дуел со Порто.
Роналдо ја искористи таа прилика за да ја расчисти својата верност кон клубот.
Ниту играчот ниту пак Сер Алекс Фергусон не беа среќни поради тоа што прашањето за трансфер во Реал повторно станува актуелно.
Шкотот му дозволи на својот играч да даде одговоро на прашањето. Фергусон најпрво запраша ’колку пати’ е потребно да дадат одговор на ваквите прашања а потоа ја објасни шпекулацијата како ’патетична’.
“Секогаш ги имаме овие прашања.” – рече Роналдо. “Јас сум среќен во овој клуб. Мислам дека ова е правиот клуб за мене.“


Му текна на малиот... :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Да се разбереме, нема шанси како прво Роналдо да замине во Реал, весниците цело време измислуваат работи колку само да им се полни со статии страната како и да лажат купувачи со нешто ново.
Што е Реал погоре од Манчестер? Не е Роналдо глуп па да не може да воочи разлика.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Роналдо: Јунајтед е правиот клуб за мене

И покрај шпекулациите кои го поврзуваа со трансфер вреден 75 милиони фунти во Реал Мадрид, Кристијано Роналдо вели дека Манчестер Јунајтед е правиот клуб за него
Португалецот постигна два погодока во вчерашниот триумф од 3-2 над Астонв Вила и денеска заедно со останатиот дел од тимот ги започна подготовките за утрешниот дуел со Порто.
Роналдо ја искористи таа прилика за да ја расчисти својата верност кон клубот.
Ниту играчот ниту пак Сер Алекс Фергусон не беа среќни поради тоа што прашањето за трансфер во Реал повторно станува актуелно.
Шкотот му дозволи на својот играч да даде одговоро на прашањето. Фергусон најпрво запраша ’колку пати’ е потребно да дадат одговор на ваквите прашања а потоа ја објасни шпекулацијата како ’патетична’.
“Секогаш ги имаме овие прашања.” – рече Роналдо. “Јас сум среќен во овој клуб. Мислам дека ова е правиот клуб за мене.“


Му текна на малиот... :)
Двата гола вчера за Роналдо имаат посебно значење. Доколку и утре успее да постигне некој гол, тоа ќе има многу позитивно влијание врз Роналдо во врска со неговата љубов кон Манчестер како и за "шамар" на сите оние кои провоцираат со патетични прашања за наводен трансвер во Реал.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Абе овој Мачеда многу ми личи на некој од Струмица, само не ми текнува на кој :)

Инаку многу добар гол, извонреден потег...
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Па не е будала да замине во Реал и да си ја уништи кариерата...Најдобриот секогаш игра во најдобриот клуб.
Утре ке не дават на МТВ1 пренос:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom