Како би реагирале ако женско ве удри?

Член од
29 август 2008
Мислења
255
Поени од реакции
23
Kazi i koj e maz vo kukja..

Poubavo samar za preveniva otkolku posle sekira u postela. Aleks67 sto toa nejze i objasnuvas taa e zensko, nema da te svati ama potragicno e i sto nekoi maski toa ne go svakjaat.
Go izgledav pak klipot i zakluciv deka nie maskite sme konji. Bas se prasuvam sto dobi onoj sizikot sto trcase i sto najvekje go mavase deckoto? Sakase da se napravi kavaljer, fraer? ...bas me cudi!..... ili moze posle ke mu dade picka ili ke mu go :pusk: kako nagrada?.....
Ima milion primeri a jas licno poznavam eden kaj sto mazot ja zateknuva zenata vo krevet so svaljerot. Toj voopsto nisto ne storil nasilnicki ni kon zenata ni kon svaljerot a na krajot ko jade podebeliot kraj. Se razveduvaat, a taa na sud gi dobiva decata kaj nejze i toj treba da plakja alimentacija.
E ova vi e primer za dvojniot standard koj vazi za zenite.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
-e zamisli, a toj dvoen standard vo nivni oci pretstavuva ramnopravnost.
a za vo klipot ,da mazite se konji,idioti,pa i glupaci stom dozvoluvaat da bidat manipulirani od nekoja devojka. -ama kakov kotek posle toa si zasluzuva devojkata(i posle pak nema da i bide jasno zasto izela kotek),pa toa se i e smisleno,ili tukutaka vo takva atmosvera,i pomegu toj narod taa najde da provocira,slucajno?jas mislam ne.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Да си ми тука, ќе ти покажев како знае жена да тепа, па ќе можеше од искуство да одговориш што си направил кога те удрила жена.:uvo:

Никој не заслужува да биде удрен, апсолутно никој, посебно не жена затоа што не му одела по ќеифот на мажот.
Од ваквите размислувања се создаваат Балканците.
Ако жена удри маж, а сите сме еднакви, женското ќе биде исто третирано нели :)

Ако не ти одговара Балканец најди си некој Италијан, Германец, Французин. Они се ем манекени, џентлмени и ебат ко богови. Совршени машки од филмовите :bip:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
pa da be i toa sto vikas,neka si najde italjanec,francuzin,germanec,ili dr.on sigurno nema da i vrati so samar ili sl.tuku fino-lepo ke ja tuzi,i ke treba da mu isplati osteta.
e sega tuka nie na balkanot si imame problem,ako i vratime sme"balkanci",ako ne i vratime(ke treba sekogas da trpime sekakvi gluposti),e a ako nekoj se drzne da tuzi nekoja devojka,za udar(za navreda,telesna povreda,sok,sram na javno mesto i dr.)sto na zapadot e normalna praksa)pa togas sme ludaci,idioti,ligusi koi ne mozat da se spravat so edna zena.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Де бе стефан со она "кажи и кој е маж во куќи" па кажи и, глувци да не плашиш :wink:
На темава,морам да подржам еден факт,секој што ќе крене на рака заслужува да добие контра ударац.Ако жена се осмели да удри по партнерот,нека не очекува да ја галат за возврат,рефлексно ќе и ја залепат повратната.Никогаш не сум кренала рака на машко,не верувам ни дека ќе кренам од проста причина што се разбираме со збор.И кога се караме и кога урламе,сето тоа е со зборови,со аргументи,насамо.Несакам да се објаснувам пред народ,несакам да ми збори пред народ за приватни работи,има и место и време за карање,несакам едноставно никој да не гледа.
Но во спротивна ситуација,која досега не сум ја доживеала,некој да ми ја залепи во кавга или во обично несогласување,неверувам дека ќе оди после на две нозе.За последен пат ќе ме види кога ќе го кршат дел по дел.Моите не ме удриле,сигурно нема да преживеам некој кој ниту ми е крв да ме изнатепа оти незнае да се контролира.
Се се решава со збор,затоа сме луѓе,во спротивно ќе рикавме како магариња и ќе бревтавме како свињи.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
se ti e vo red vo postot osven edno"ne veruvam deka ke moze da odi na dve noze,posledno sto ke me vidi koga ke go krsat del po del",a sto posle toa?kade mislis da se kries?sto mislis deka posle tebe ke ti se sluci?devojko nasilstvoto nosi nasilstvo.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
se ti e vo red vo postot osven edno"ne veruvam deka ke moze da odi na dve noze,posledno sto ke me vidi koga ke go krsat del po del",a sto posle toa?kade mislis da se kries?sto mislis deka posle tebe ke ti se sluci?devojko nasilstvoto nosi nasilstvo.
Целосно се согласувам со ова,да, требало да размисли пред да ме удри,зарем мислиш дека би му простила да ми го пукне носот?:)
Нека ме брка без нозе,не му се плашам:)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Leandro kolku deckovci si imala ?

Dvajca ? :smir:

Abe shamar ke mava kaj se videlo be toa , toa e znak deka nesto i fali ili ne te pocituva ili e luda ... mene da mi udri shamar ke ja odnesam do prvoto wc i ke i ja butnam glavata u solja ...ne ja tepam al shamarot ke go pamti mnoooogu dolgoooooo.

Al ako sum kriv pa sum ja ebel sestra i drugarka i prva ako me fati ziv nek mi mavne i noga u glava nema da i vratam ..posteno :smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
zasto mislis deka ON ke te brka,pa ako ne moze on(neli bez noze),ke moze nekoj drug,kako sto ti si nasla nekoj za tebe da se tepa,istoto i za tebe moze da sleduva,i sto posle ako ostanes ti i bez noze i bez race?a be samo pamet vo glava i gledaj nekako da se smiri situacijata ,se dodeka ne izlegla od kontrola.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ниту еден бе шведо,се на филм сум гледала и не ми набивај цифра,ќе ме кара мама:wink:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Leandro kolku deckovci si imala ?

Dvajca ? :smir:

Abe shamar ke mava kaj se videlo be toa , toa e znak deka nesto i fali ili ne te pocituva ili e luda ... mene da mi udri shamar ke ja odnesam do prvoto wc i ke i ja butnam glavata u solja ...ne ja tepam al shamarot ke go pamti mnoooogu dolgoooooo.

Al ako sum kriv pa sum ja ebel sestra i drugarka i prva ako me fati ziv nek mi mavne i noga u glava nema da i vratam ..posteno :smir:
Како што разбрав од постов твој ако ти удри шамар речи си без причина ќе си го добие... А ако има причина ја оставаш и да те удри и појше пати пошто си заслужил како што кажа... доволно фер :)

Ама ај да ја свртиме ситуацијава и баш ме интересира како ќе биде обратно ако е... Како ќе биде ако ти ја удриш ете без речиси некоја голема причина? Што треба таа да прави? :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
zasto mislis deka ON ke te brka,pa ako ne moze on(neli bez noze),ke moze nekoj drug,kako sto ti si nasla nekoj za tebe da se tepa,istoto i za tebe moze da sleduva,i sto posle ako ostanes ti i bez noze i bez race?a be samo pamet vo glava i gledaj nekako da se smiri situacijata ,se dodeka ne izlegla od kontrola.
А како мислиш дека ќе се смири ситуацијата,со тоа што јас препукана ќе седам дома,моите ќе ме гледаат,блиските ќе ме тешат,а он ќе раскажува пред другари колку е тоа он маж?
Јас знам дека одпосле не вреди ни десет стапа по ред да му мавнат,кога веќе јас сум со распукан нос,но карактерот не ми дозволува да претрпам неправда.Со самата моја појава пред блиските,без да им се жалам,он ќе добие следување.
Тоа му доаѓа како шта си тражио то си добио:smir:
А за она што прашуваш,сигурно ќе испадне крвна одмазда,цели фамилии во инвалидски колички на крос:)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
najverovatno,isto sto i jas bi napravil,koga mene bi me udril nekoj mnogu posilen od mene.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Како што разбрав од постов твој ако ти удри шамар речи си без причина ќе си го добие... А ако има причина ја оставаш и да те удри и појше пати пошто си заслужил како што кажа... доволно фер :)

Ама ај да ја свртиме ситуацијава и баш ме интересира како ќе биде обратно ако е... Како ќе биде ако ти ја удриш ете без речиси некоја голема причина? Што треба таа да прави? :)
Pa vidi jas nikad ne udiram bez pricina...doduse ne ni udaram poslabi od mene posto imam teska ruka trenirana u Shaolin stil :)

Al na primer sto da pravi devojka sto e udirana bez pricina...ednostavno neli ... neka mi se javi mene na p.p ke ja utepam od ebenje neka mu se osveti , ja ke ja tesham i ke se smeeme zaedno .

P.S diskrecija zagarantovana :smir:

Malo reklame nije na odmetu... site se ebete ovde na forum samo jas nisto u picku mater vishe :uvo:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
@LEANDRA
a be jas kompletno te razbiram,ama ne treba da se dozvoli rabotite tolku da eskaliraat,ne treba da stois so raskrvaven nos,fakt e deka nesto ke treba da prezemes,ama zatoa postoi policija,sud,ima i drugi resenija,mnogu pofunkcionalni,ne osvetata,nema da ti donese nisto dobro,samo poloso.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom