Препораки за игри

Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Men at War



System Requirements

Minimum

* OS: Windows XP(SP1) or Windows Vista
* DirectX 9.0c
* CPU: P4 2.6GHz (Athlon 3000+)
* RAM: 1Gb
* Video: GeForce 6200 (Radeon 9600) 128Mb
* DVD-ROM
* 5Gb free hard disk space
* Internet connection (not less than 256 kbit\s) is required for correct Multiplayer game.

Recommended

* OS: Windows XP(SP1) or Windows Vista
* DirectX 9.0c
* CPU: Core 2 Duo 2.33GHz (Athlon X2 5000+)
* RAM: 2Gb
* Video: GeForce FX 8600 (Radeon HD2600) 256Mb
* DVD-ROM
* 5Gb free hard disk space
* Internet connection (not less than 256 kbit\s) is required for correct Multiplayer game.

Играва е излезена али не ми изгледа баш добро.




 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Men of War ја ставам на листата на најдобрите стратегии што ги имам до сега играно.. многу мислење (правење планови итн итн), големи мапи, многу акција.. ок, и катастрофа voice acting, ама па руска е играта :)

Некаде на исто ниво со Company of Heroes е.
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
ja simna nekoj Cryostasis ????
na pocetok nesto zaebava so kontrolite levo desno, se mesa nesto
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Assassin Creed, многу добра авантура налик Prince of Persia,
Far Cry 2, World in conflict-одлична стратегија со дејство во модерно време и сите модерни оружја се вклучени во игра, од најобични војници и маринци се до нуклеарки, касетни бомби и многу тракатанци, STALKER-Clear sky.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
ja simna nekoj Cryostasis ????
na pocetok nesto zaebava so kontrolite levo desno, se mesa nesto
Види некој друг крак да најдеш. Најверојатно тоа е проблемот. :toe:

Бај д веј, само што изјавија развивачите на Resident Evil, дека после 5ката, онаа која треба во 2009 да излезе, ќе има целосен "overhaul" на серијалот. Само не сретнав повеќе инфо за каков overhaul мислат, дали ќе прават remake на старите игри, или целосна нова приказна.

Capcom работи на Lost Planet 2...

Capcom just announced Lost Planet 2.

The reveal was delivered by way of an Xbox Live movie download, as promised. The file’s 436Mb in size.

Gameplay footage is included in the video, according to this GameZine report, showing climate changes over the first title, including melting snow and jungles.

Co-op was essentially confirmed: “Players wished they had been able to take on the Akrid enemies in a co-op mode,” producer Jun Takeuchi - yep, the same guy working on RE5 - said in the movie.

“You should be able to see our response to those requests in the trailer you just saw.”

More soon. Thanks Blerk.
Извор: http://www.vg247.com/2009/02/23/capcom-announces-lost-planet-2/
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Assassin Creed, многу добра авантура налик Prince of Persia,
Far Cry 2, World in conflict-одлична стратегија со дејство во модерно време и сите модерни оружја се вклучени во игра, од најобични војници и маринци се до нуклеарки, касетни бомби и многу тракатанци, STALKER-Clear sky.
Od koga se izlezeni igrive? Assassin's creed pred 1,5 godina
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Od koga se izlezeni igrive? Assassin's creed pred 1,5 godina
Far Cry 2-23October 2008
World in conflict-September 2007(оваа е малце постара ама е многу добра игрица)
S.T.A.L.K.E.R. Clear sky-12 September 2008

Значи не се нешто ново да ама како што знам темата е препорака за игри а и доста се добри игриве затоа и постирав.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Men of War ја ставам на листата на најдобрите стратегии што ги имам до сега играно.. многу мислење (правење планови итн итн), големи мапи, многу акција.. ок, и катастрофа voice acting, ама па руска е играта :)

Некаде на исто ниво со Company of Heroes е.
Ја симнав Men of War топ игра:).
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Кажете некоја игра со Тенис, по можност некоја нова верзија.
Нешто ептен оргинал.

ко ова нешо...
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Bravo za igristevo...mnogu dobra strategija, odamna nemam igrano nesto vakvo
Mislam deka treba da otvorime nova tema za men of war



Men of War ја ставам на листата на најдобрите стратегии што ги имам до сега играно.. многу мислење (правење планови итн итн), големи мапи, многу акција.. ок, и катастрофа voice acting, ама па руска е играта :)

Некаде на исто ниво со Company of Heroes е.
 
O

Out Boy

Гостин
Ќе ве молам за помош!

Ги имам симнато игрите Коуд оф Анр, СРАЦС, УС Моуст уантед и Мајнгејт конспираси, но кога ќе пробам да ги инсталирам, автоматски се вклучува Нерото, а апликација од Неро стои и на самиот фајл на играта. Има ли лек за игрициве???

Инаку скоро го форматирав компјутерот, па можно е да не сум инсталирал некоја програма (Даемон? или слично).
Фала ви!!!
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ќе ве молам за помош!

Ги имам симнато игрите Коуд оф Анр, СРАЦС, УС Моуст уантед и Мајнгејт конспираси, но кога ќе пробам да ги инсталирам, автоматски се вклучува Нерото, а апликација од Неро стои и на самиот фајл на играта. Има ли лек за игрициве???

Инаку скоро го форматирав компјутерот, па можно е да не сум инсталирал некоја програма (Даемон? или слично).
Фала ви!!!
Не е за овде прашањето, ама ајде. Тоа најверојатно се images од игрите. Доунлоадири си Daemon Tools Lite, и преку него монтирај ги имиџите. Ќе можеш после да ги инсталираш игрите. :smir:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Најверојатно игрите се во ИСО фајл па нерото само ги отвара, инсталирај даемон и преку него моунтирај ги на виртуелни дискови :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom