Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Не трипај за Варвари,тоа ти е навивачка група за секаков респект,измислена е за нашиве “ултра“ групи,која гола вода не знам јас,земи разгледај низ нетов каде се немаат гостувано и во која бројка,дома колку се собираат,како водат кампања против газдата на клубот и се тоа,па ќе ти стане јасно кој се Варвари...

Фалат многу групи да,но Варвари можам да кажам дека е голема група,цела Подгорица се Варвари,можеш да си замислиш каква бројка е тоа,земи прошарај низ нетов.


П.С Балисти,не летајте во облаци,вие сте се,само навивачка група не сте...вие гордост за тифосцената во Македонија хаааааааа бе хааааа ;)
Znam deka te boli srceto zs Ballistite se elitata na tifoscena na nashata drzhava... ! Koga drugite ne mozhat 50 dusi da se soberat doma Ballistite se soberat 350-400 na gosti !!
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Jас пак сум убеден дека балистите доминираат у затвориве незнам зашо бе чудна работа мирни се они :pos2:
 
T

Tetro

Гостин
Табела барав, никаде не можам да најдам. :)
Ми изгледа како никој да не води сметка со цел да се информира јавноста што се случува.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.993
Не трипај за Варвари,тоа ти е навивачка група за секаков респект,измислена е за нашиве “ултра“ групи,која гола вода не знам јас,земи разгледај низ нетов каде се немаат гостувано и во која бројка,дома колку се собираат,како водат кампања против газдата на клубот и се тоа,па ќе ти стане јасно кој се Варвари...

Фалат многу групи да,но Варвари можам да кажам дека е голема група,цела Подгорица се Варвари,можеш да си замислиш каква бројка е тоа,земи прошарај низ нетов.


П.С Балисти,не летајте во облаци,вие сте се,само навивачка група не сте...вие гордост за тифосцената во Македонија хаааааааа бе хааааа ;)

Se se ama kaj vide deka gi spomenav nasite grupi ?!
Procitaj go mojot post uste ednas jas zboruvav za grupi od bifsa SFRJ
Za toa gi spomenav slovencite potoa firam od novi sad isto taka lesinari se podobri od ovie crno gorcite potoa trnum boys se isto za mene podobri i uste nekoj
Za tee ako meriloe e samo borjkata ok togas crno gorcite neka bidat pred tie sto gi nabrojav :smir:
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
teteks-sileks 0-2
metalurg-pelister 5-0
renova-napredok 4-1
Bregallnica-skopje 0-0
rabotnicki-horizont 3-1
Shkendija-vardar 2-0
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Se se ama kaj vide deka gi spomenav nasite grupi ?!
Procitaj go mojot post uste ednas jas zboruvav za grupi od bifsa SFRJ
Za toa gi spomenav slovencite potoa firam od novi sad isto taka lesinari se podobri od ovie crno gorcite potoa trnum boys se isto za mene podobri i uste nekoj
Za tee ako meriloe e samo borjkata ok togas crno gorcite neka bidat pred tie sto gi nabrojav :smir:
Јас зборам општо де,па сигурно нема да ја споредувам црногорската тифо сцена со босанската или српската,нема логика.
Сеа не знам тој весник по кој факти одел,па ги изоставил тие што ти ги наброја,но да,фалат доста групи кој заслужуваат да се најдат таму.
Но не можеш ниту за Варвари да кажеш дека се гола вода,ги пратам од време на време и доста изненадуваат на позитивно...
Лешинари последниве години се разбудија :)
Ако некој заслужува да биде највеќе на таа листа,тоа е Јунајдет Форс.
 
Член од
4 декември 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
Ajde bidejki ovde ste najaktivni, haha:helou:

Da vi cestitam na site hristijanci praznikot Veligden, da si pominete najubavo
 
V

viktora

Гостин
Ajde bidejki ovde ste najaktivni, haha:helou:

Da vi cestitam na site hristijanci praznikot Veligden, da si pominete najubavo

Фала да сме сите живи и здрави поубави времиња да дојдат за сите нас заедно да прославуваме и христијанските и муслиманските празници.Повеќе спорт а помалце политика.:3:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Znam deka te boli srceto zs Ballistite se elitata na tifoscena na nashata drzhava... ! Koga drugite ne mozhat 50 dusi da se soberat doma Ballistite se soberat 350-400 na gosti !!
Немој да се лажеме овде... со Турново колку бевте? 50? Силекс? 150-200 душе максимум. Се собравте 1 000 душе со Тетекс и 300 со Вардар од кој само 100 душе навивачи и мислите најдобри сте? Се борите за титула алоо, први сте убедливо, а вие на најважните утакмице неможете 200 душе да соберете. Гледајте Комити и Војводи како ги бодрат тимојте кога Тетекс и Вардар се борат за жива глава у првенствово. Може да ве замислим вас ако бевте пласирани како Тетекс што е сеа, дали 20 душе ќе идевте навивачи. На гостување 350-400 хахахаха :vozbud: . Добро е немора да не лажете више и да си правите свој филмови у глава :), некој што не следи Мак-тифо сцена ќе ви поверува :)
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Немој да се лажеме овде... со Турново колку бевте? 50? Силекс? 150-200 душе максимум. Се собравте 1 000 душе со Тетекс и 300 со Вардар од кој само 100 душе навивачи и мислите најдобри сте? Се борите за титула алоо, први сте убедливо, а вие на најважните утакмице неможете 200 душе да соберете. Гледајте Комити и Војводи како ги бодрат тимојте кога Тетекс и Вардар се борат за жива глава у првенствово. Може да ве замислим вас ако бевте пласирани како Тетекс што е сеа, дали 20 душе ќе идевте навивачи. На гостување 350-400 хахахаха :vozbud: . Добро е немора да не лажете више и да си правите свој филмови у глава :), некој што не следи Мак-тифо сцена ќе ви поверува :)
of koj nashol da zbori OF lelee !

vojvodi da gledam ??? izvini??

kaj bevte posledniot natprevar ? navivavte ? ( daj sliki)
kade bevte so horizont turnovo ??? kade bevte drugite utakmici doma ? kade bevte vo gradski derbi ? EDISTVENA GOSTUVANJE sto napraevte bese polufinale na kup i toa bevte okolu 60 dusi i rekovte 120 bevme....OF LELE !!! vie navivaci ? vie sto doma ne navivate ? vie sto ne dojdete vo gradsko derbi (bez policia ) ? vie sto izgubivte 4 transparenti i milion rekviziti ? vie najdevte da zborite za nas ???

Sve ok mozat Komitite da zboruvat za nas zs tie barem doma navivat i go bordat timot i ako sto ne bea vo tetovo 2 pati ( a nie sportivno bevme 400 dusi ako sakas i sliki staem ) tie mozat da zborat ama vie NEMATE PRAVO NA ZBOR DO DEKA NE GO BORDETE TIMOT DOMA !!

I nesto za koj katastrofalen tim koga si na polufinale na kup ? koga si cekor do finale koga si nadvor od zonata za baraz ?


za natprevarot protiv vardar fakt e deka bevme 300 ama znam deka si ucel da ne vidis po 1.000 ili po 800 i sega 300 izgledat malce ama nemoj da zabres deka Petok bese raboten den !!!

I nemoj da pusis mnogu da lazes NI EDEN NATPREVAR ne bevme po malce od 150 dusi a vie najdobroto izdenanie go imate so shkendija bevte 200 dusi :vozbud::toe:

Aj cao
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
^^
:pos2::pos2:

Нема што да ти објаснувам, се гледа дека незнаеш кај гостуваја Војводи полусезонава, зошто нема слики од последната утакмица, со Тиквеш 60 души хаха окк:icon_lol:. кој 4 транспаренти? :) има едно видео каде што ВИЕ губите 4 (добро де 2, нели исто е... ) транспаренти:raz:, ама сето тоа е историја и никој не го коментира тоа, таке да не се ваѓајте више на тоа, а и плус вие не сте ги зеле знамињата и нема што да се фалите вие со тоа. Кај ќе земете вие тогаш пиши ни. Се гледа дека незнаеш ништо за Тетекс ... не коментирај кај не си у тек со настаните, ако ти треба нешто да те информирам за Војводи и Тетекс пиши ми ПП ќе ти кажем, а не на празно да пишуеш овде...
:music3::party2::party1: НА ЗДРАВЈЕ :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom