Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Shkendija e simbol za nas albancite vo mkd , sekogas so Shkendi ke bideme do smrt !

ajde SAMPIONI da staneme i ke videte so e feshta :D :D

A za vo Evropa i sami ke videte u SKOPJE kako ke bide , INVAZIJA :D :D

NAPRED SHKENDIJA
Исто како за Купот што беше фешта ? :pos:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Темата е:

  • Македонско фудбалско првенство
А за тоа кој каде е поуспешен има спортови каде вие немате врска.

И да те прашам...зошто се радувавте лани кога тетекс играше квалификации за Лига Европа? Ама тоа е лисицата...кога неможе да ја фати кокошката вика абе не чини!
Абе темата знам која е,ама пак почнаја да се извртуваат некој работи па морав да дообјасним :)
инаку нормално дека се радувавме ипак Тетекс освои нешо...ама таа еуфорија траеше 2,3 дена,не како вас сеа ќе треба да ве трпиме до нова година :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
a ti znas i samiot kolku bevme i kolku bevte
И јас да викнам баби дедовци од геријатрија,тетки,вујковци и остали поблиски и подалечни роднини,роднини од Шведска,Германија и Австралија,како вие што викавте од Косово роднини и “пријатели“ дури и им плативте превоз,Гробари,Делије,БББ и Торцида гомна ќе ни јадат во бројност.
Ама не е се во бројноста,запиши си го ова на ливче и не го заборавај :vozbud:
 
Член од
8 април 2011
Мислења
24
Поени од реакции
1
Па вие први почнавте со фантазирање,ајду у 2коло,па у лига европа,па 33.000 на градски,па ваљда и пехарот на шкендија ке и го поклонат?:pos2:
Не е ова селска лига па со закани или со подмитувања да станете прваци бе.Не за друго кога ќе го кркате од страм ќе почне да казувате дека сте од Македонија.А сега се ФАЛИТЕ демек АЛБАНСКИ тим.Абе како буквари ве имаме прочитано.Тука горди Албанци а кога ќе отидите у европа од страм се претставувате како Македонци.:nenene:
aj idete dogovorete se kakva liga imame pa posle zboruvajte, a za boldot ahhahahahahah
U WISH SO

--- надополнето ---

работава е, уште петко нероден капа му кроиле.до крај на првенствово уште 7 кола има овие веќе се прогласија за шампиони,па уште и кројат планови колку ќе биле на филип 2 па како ќе го полнеле па како сите ќе збореле за нив.ебате клошарите ебате нити знаат што се вистински навија4и, нити се, нити ќе бидат.
bi sakal ovie zborovi v lice da gi kazuvas na nekoj albanec tuka, ili mene, pa da ti bidat posledni
abe za uzas sme ku**t da ne ti cue, barem kukavici ne sme, p***i edni
 
B

Beck's

Гостин
И јас да викнам баби дедовци од геријатрија,тетки,вујковци и остали поблиски и подалечни роднини,роднини од Шведска,Германија и Австралија,како вие што викавте од Косово роднини и “пријатели“ дури и им плативте превоз,Гробари,Делије,БББ и Торцида гомна ќе ни јадат во бројност.
Ама не е се во бројноста,запиши си го ова на ливче и не го заборавај :vozbud:
treba da ima makedonci pa da viknes od nekade,a ako nie gi vikneme od nadvor,vie preku video bim ke go gledavte finaleto
 

DUKESSINCE1988

THE DUKE LORD
Член од
20 јануари 2011
Мислења
260
Поени од реакции
46
:vozbud:
aj idete dogovorete se kakva liga imame pa posle zboruvajte, a za boldot ahhahahahahah
U WISH SO

--- надополнето ---



bi sakal ovie zborovi v lice da gi kazuvas na nekoj albanec tuka, ili mene, pa da ti bidat posledni
abe za uzas sme ku**t da ne ti cue, barem kukavici ne sme, p***i edni
е сега ме исплаши у пм

  • :vozbud:
    • :aplauz:



.више нема ништо против вас да пишувам од страв.

  • :kesa:
    • :salut:


а за тоа дали на некој од вашите сум му кажал во лице дака нема да освоите титула и дека немате поим од навивање тоа сум им го кажал на сите што знам дека идат да ви ја гледаат таа ваша пк шкендија.а за тоа дали сме кукавици дојдете па проверете знаете кај се собираме пред секоја утакмица со вас.
  • :drk:
    • :drk:
      • :drk:




 
Член од
8 април 2011
Мислења
24
Поени од реакции
1
:vozbud:
е сега ме исплаши у пм

  • :vozbud:
    • :aplauz:



.више нема ништо против вас да пишувам од страв.

  • :kesa:
    • :salut:


а за тоа дали на некој од вашите сум му кажал во лице дака нема да освоите титула и дека немате поим од навивање тоа сум им го кажал на сите што знам дека идат да ви ја гледаат таа ваша пк шкендија.а за тоа дали сме кукавици дојдете па проверете знаете кај се собираме пред секоја утакмица со вас.
  • :drk:
    • :drk:
      • :drk:




ja rekov v lice sajber fejkirasu
dosta ti bese sajber sonot, budi se, realnosta te ceka
 
V

viktora

Гостин
treba da ima makedonci pa da viknes od nekade,a ako nie gi vikneme od nadvor,vie preku video bim ke go gledavte finaleto
Ајде бе нас не немало Македонците надвор а?Па другар зашто вашите у тирана се бунат за пописот бе ЗОШТО НЕ НЕМА?Ај да не мењавам тема.Незнам колку години имаш,ама еве еден пример 95,96 Вардар-Бордо 30,000 НАВИВАЧИ.Вие на СВТИ никад ќе соберете толку па макар и од Авганистан да ги викнете.

--- надополнето ---

viktora напиша:
Ајде бе нас не немало Македонците надвор а?Па другар зашто вашите у тирана се бунат за пописот бе ЗОШТО НЕ НЕМА?Ај да не мењавам тема.Незнам колку години имаш,ама еве еден пример 95,96 Вардар-Бордо 30,000 НАВИВАЧИ.Вие на СВТИ никад ќе соберете толку па макар и од Авганистан да ги викнете.
И немој да се лажеш дека е до бројноста.Еве еден пример пак че забегам од темава ама морам да го спомнам.Израел 3 мил. Египет 50 мил. ама израелциве им отидоа на кафе у Каир.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Ајде бе нас не немало Македонците надвор а?Па другар зашто вашите у тирана се бунат за пописот бе ЗОШТО НЕ НЕМА?Ај да не мењавам тема.Незнам колку години имаш,ама еве еден пример 95,96 Вардар-Бордо 30,000 НАВИВАЧИ.Вие на СВТИ никад ќе соберете толку па макар и од Авганистан да ги викнете.

ГИ заборави ВАрдар - ЦСКА и Вардар -Спарта Прага натпреварите пред фул стадион, тие беа и последните за жал. ВО Македониај само силен Вардар може да наполни стадион, ама да наполни со 30 000 луѓе кои навистина го носат во срце, и уште 2 милиони пред екраните.. Шкендија не може да го направи тоа. Ќе наполни можеби стадион но филингот во државата нема да биде ист.
 
V

viktora

Гостин
[/COLOR]

bi sakal ovie zborovi v lice da gi kazuvas na nekoj albanec tuka, ili mene, pa da ti bidat posledni
abe za uzas sme ku**t da ne ti cue, barem kukavici ne sme, p***i edni[/QUOTE]
Сум казал и 50 пати на кој било Албанец па како што гледаш жив сум.Зошто за К.р и нас ама и вас не ве бива.Сите се курчат кога се повеќе.Ај да не забегавам од темава ама БЕЗ ЗАКАНИ.:nenene:

--- надополнето ---

Ајде бе нас не немало Македонците надвор а?Па другар зашто вашите у тирана се бунат за пописот бе ЗОШТО НЕ НЕМА?Ај да не мењавам тема.Незнам колку години имаш,ама еве еден пример 95,96 Вардар-Бордо 30,000 НАВИВАЧИ.Вие на СВТИ никад ќе соберете толку па макар и од Авганистан да ги викнете.

ГИ заборави ВАрдар - ЦСКА и Вардар -Спарта Прага натпреварите пред фул стадион, тие беа и последните за жал. ВО Македониај само силен Вардар може да наполни стадион, ама да наполни со 30 000 луѓе кои навистина го носат во срце, и уште 2 милиони пред екраните.. Шкендија не може да го направи тоа. Ќе наполни можеби стадион но филингот во државата нема да биде ист.

Неќев многу да се фалам.:baeh:
Ама у право си тоа е тим со генерации што се негувал.Ама ј...га на некој не му бил по ќејф па го бутка да тоне.Само ќе повторам НИЕ СМЕ КРИВИ.Замисли тоа да се случи на Ц.Ѕвезда отиде Белград у пламен или Хајдук и Сплит и Загреб у к..ац.Ама то је то:toe:
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
ja rekov v lice sajber fejkirasu
dosta ti bese sajber sonot, budi se, realnosta te ceka
а за тоа дали на некој од вашите сум му кажал во лице дака нема да освоите титула и дека немате поим од навивање тоа сум им го кажал на сите што знам дека идат да ви ја гледаат таа ваша пк шкендија
Незнаеш да читаш or what ?!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom