Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2011
Мислења
180
Поени од реакции
8
Во кој сите категории сте најјаки бе,што трипаш ?
Ај во посетеност сте најјаки,секоја ви чест,не можам да го оспорам тоа,ама за другото уште минимум 10-20 години ќе ви треба за да бидете најдобри ;)
1.Posetnosta : BR. 1 UBEDLIVO SHKENDIJA

2. Najdobar Fudbal Igrame

3. Ballisitie naj aktivni od site ( dobro ili lloso sepak tamu se 500-800 ballisti na MARSHIN BEQIRI Tribina )

4. Najmnogu sme dale golovi od site ekipi so se u 1 liga .

5 .Najmalku imame primeno golovi od site drugi ekipi so se u 1 liga .

6. Vo Tetovo imame niza 8 pobedi so 26:3 gol razlika HAHAH :)


OVA GODINA SAMPIONI SME NIIIIIE DA ZNAETE OD SEGA , KE GRMI REGIONOT NA TETOVO I GOSTIVAR , vie sisajte ...

FORCA SHKENDI ..
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
1.Posetnosta : BR. 1 UBEDLIVO SHKENDIJA

2. Najdobar Fudbal Igrame

3. Ballisitie naj aktivni od site ( dobro ili lloso sepak tamu se 500-800 ballisti na MARSHIN BEQIRI Tribina )

4. Najmnogu sme dale golovi od site ekipi so se u 1 liga .

5 .Najmalku imame primeno golovi od site drugi ekipi so se u 1 liga .

6. Vo Tetovo imame niza 8 pobedi so 26:3 gol razlika HAHAH :)


OVA GODINA SAMPIONI SME NIIIIIE DA ZNAETE OD SEGA , KE GRMI REGIONOT NA TETOVO I GOSTIVAR , vie sisajte ...

FORCA SHKENDI ..
Aлооо не ме интересираат статистики,може да имате и најмалку фрлени семки на стадион,ме боли кур,ме сфаќаш што сакам да ти кажам или треба да почнам да цртам ?

Читај у твојата тема што имам пишано во врска со вашата бројност на трибини,па после тука кажувај ми вицеви,другите ако пијат нафта јас не пијам.

Башка начекавте во моментов селска лига и удри Мујо...дај боже да се опраи фудбалов за некое време,ама ова е научна фантастика,па ќе збориме.
 
Член од
1 март 2011
Мислења
180
Поени од реакции
8
Aлооо не ме интересираат статистики,може да имате и најмалку фрлени семки на стадион,ме боли кур,ме сфаќаш што сакам да ти кажам или треба да почнам да цртам ?

Читај у твојата тема што имам пишано во врска со вашата бројност на трибини,па после тука кажувај ми вицеви,другите ако пијат нафта јас не пијам.

Башка начекавте во моментов селска лига и удри Мујо...дај боже да се опраи фудбалов за некое време,ама ова е научна фантастика,па ќе збориме.
So be , me boli kur mene so vardar-pelister se na dnoto , i pobeda e na 3 liga sever jug od kaj da znam , pa i JUVENTUS vo italija nekogas bese KING KONG na ITALIA sea 6 godini ne znaat kaj odat ...

ajde fudbalot se modernizira , FIFA-UEFA pravaat sesto za ovie pomalite kako so sme nie mkd da napraime nesto vo champions , europa i tkn.

sepak kako i da e vardar , 10 GODINI "najakite" Komiti nemat dojdeno vo TETOVO ... :)

pozz FORCA SHKENDIIII SAMPION
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
So be , me boli kur mene so vardar-pelister se na dnoto , i pobeda e na 3 liga sever jug od kaj da znam , pa i JUVENTUS vo italija nekogas bese KING KONG na ITALIA sea 6 godini ne znaat kaj odat ...

ajde fudbalot se modernizira , FIFA-UEFA pravaat sesto za ovie pomalite kako so sme nie mkd da napraime nesto vo champions , europa i tkn.

sepak kako i da e vardar , 10 GODINI "najakite" Komiti nemat dojdeno vo TETOVO ... :)

pozz FORCA SHKENDIIII SAMPION
Пак,пак ги вртиш муабетите,не знаеш што да пишеш...така нека биде,биди ми поздравен ;)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Ej , 5000 , 6000 , ili 7000 , sepak po posetnost sme vo 1 mesto i sekogas sme bile u 1 mesto .. :)

Ova god. vo site kategoriii sme najdobriiiiiiiiiiiiiii :)
Ве видов во неделата кога идевте за стадион! Со оглед на тоа колку албанци живеат во тетово и околу тетово, и не сум многу фасциниран! Иначе се добро, имате добра организација, само уште култура ви фали! (немам никаква намера да навредувам и провоцирам, можеби и грешам, сватете го само како мој заклучок:smir:)
 
Член од
1 март 2011
Мислења
180
Поени од реакции
8
Ве видов во неделата кога идевте за стадион! Со оглед на тоа колку албанци живеат во тетово и околу тетово, и не сум многу фасциниран! Иначе се добро, имате добра организација, само уште култура ви фали! (немам никаква намера да навредувам и провоцирам, можеби и грешам, сватете го само како мој заклучок:smir:)
haha , mislis za tie provociranja koi gi praevme kon patot kaj tetovcanka so mak. devojce , ili kaurski p... ?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
dobre we , kazi ja tvojata verzia ti ? ajde ne zamaraj :mad:

pozzz
Прво и основно,не ми се куропецај,немам страв од интернет хулигани.

Второ,не се важни инвидуалните успеси на Шкендија за тоа колку гола има примено или што ти јас знам.
Шкендија е најдобра моментално,не го оспорувам тоа,ама си се запрашал дали ќе беше најдобра во силна лига,со силни Македонија Ѓорче Петров,Вардар,Пелистер,Тетекс и остали клубови ?
Очигледно не си се запрашал воопшто.
Факт е дека начекавте никаква лига моментално,никој не покажува знаци на живот,освен вие,Ренова и Работнички,Металург не го спомнувам,допрва ќе видиме што ќе биде од него.
За навивањето не ни коментирам,пишав кај вас во фан клуб што мислам за тоа,па прочитај си.
Ваљда сфати што сакав да ти кажам...во груб превод,кој високо лета,ниско паѓа.
Со јака лига не верувам Шкендија толку лесно да ги победува противниците,ама тоа е,еве ви шанса да се порадувате на воопшто некаква титула :)

И не ми пишувај со тоа мочано “W“ не ми се цепидлачи,ебате “ултрасот“ ебате...
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
haha , mislis za tie provociranja koi gi praevme kon patot kaj tetovcanka so mak. devojce , ili kaurski p... ?
И тоа е мал процент, не мислев баш на неделата, сум ве видел многу пати претходно, општо мислев
 
Член од
1 март 2011
Мислења
180
Поени од реакции
8
Прво и основно,не ми се куропецај,немам страв од интернет хулигани.

Второ,не се важни инвидуалните успеси на Шкендија за тоа колку гола има примено или што ти јас знам.
Шкендија е најдобра моментално,не го оспорувам тоа,ама си се запрашал дали ќе беше најдобра во силна лига,со силни Македонија Ѓорче Петров,Вардар,Пелистер,Тетекс и остали клубови ?
Очигледно не си се запрашал воопшто.
Факт е дека начекавте никаква лига моментално,никој не покажува знаци на живот,освен вие,Ренова и Работнички,Металург не го спомнувам,допрва ќе видиме што ќе биде од него.
За навивањето не ни коментирам,пишав кај вас во фан клуб што мислам за тоа,па прочитај си.
Ваљда сфати што сакав да ти кажам...во груб превод,кој високо лета,ниско паѓа.
Со јака лига не верувам Шкендија толку лесно да ги победува противниците,ама тоа е,еве ви шанса да се порадувате на воопшто некаква титула :)

И не ми пишувај со тоа мочано “W“ не ми се цепидлачи,ебате “ултрасот“ ебате...
haha , pak toa ligata ne e silna , sepak i nemas so da pises samo toa silni vardar ovo ono HAHAAH :)

ne te prasuvaat kakov si bil no kako si .. :)

SHKENDIJA nema poraz vo tetovo 2 godini , posledniot poraz ni e od nasite DRITA-Bogovinje ako znaes.

Silen vardar , gjorce , i dr. vo tetovo go jadaat sekogas .... ednostavno VO PEKOL SE mak. ekipi koa doagat na tetovo :) FAKT E TOA ..

Ova godina silo milo SAMPIONI , za toa huligan ne mi se praj , i imam pravo , DOAGAJ i ti vo tetovo kako so BALLISITE vo SK bea , vo KICEVO so napraija , vo derbiot so teteks , a i drugite godini vo 1 liga , setaj malku ajde

--- надополнето ---

И тоа е мал процент, не мислев баш на неделата, сум ве видел многу пати претходно, општо мислев
ej svatete ednas , losi sme , ne znaeme da navivame no sekogas ne ima tamu kaj MARSHIN BEQIRI tribinata :)

eve ti od tetovo si , koga igraat teteks-shkendija kako se snaogate , ednostavno ke pises brojka vie imate ajde 1vs 1 toa bahaahahah :S
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
haha , pak toa ligata ne e silna , sepak i nemas so da pises samo toa silni vardar ovo ono HAHAAH :)

ne te prasuvaat kakov si bil no kako si .. :)

SHKENDIJA nema poraz vo tetovo 2 godini , posledniot poraz ni e od nasite DRITA-Bogovinje ako znaes.

Silen vardar , gjorce , i dr. vo tetovo go jadaat sekogas .... ednostavno VO PEKOL SE mak. ekipi koa doagat na tetovo :) FAKT E TOA ..

Ova godina silo milo SAMPIONI , za toa huligan ne mi se praj , i imam pravo , DOAGAJ i ti vo tetovo kako so BALLISITE vo SK bea , vo KICEVO so napraija , vo derbiot so teteks , a i drugite godini vo 1 liga , setaj malku ajde
Имам што да пишам,ама очигледно си неписмен за да ме прочиташ.
Сакам да ти кажам со јака лига,со клубовите што ги набројав,на Шкендија ќе и биде претешко за воопшто да земе титула,видовме Купот против нас како испадна .!.
Не сум Вардарец за информација,навивам за Македонија Ѓорче Петров :*
Пекол било кога гостува македонска екипа во Тетово ?
Па планинска раја сте бре,што сакаш повеќе.
 
П

Паспарту

Гостин
Вардар секогаш губел од Шкендија во Тетово :icon_lol::icon_lol::icon_lol: Ова може само човек со 2 грама мозок да го каже...
 
Член од
1 март 2011
Мислења
180
Поени од реакции
8
Имам што да пишам,ама очигледно си неписмен за да ме прочиташ.
Сакам да ти кажам со јака лига,со клубовите што ги набројав,на Шкендија ќе и биде претешко за воопшто да земе титула,видовме Купот против нас како испадна .!.
Не сум Вардарец за информација,навивам за Македонија Ѓорче Петров :*
Пекол било кога гостува македонска екипа во Тетово ?
Па планинска раја сте бре,што сакаш повеќе.
haha smesen si be eeej :) za info. vasite Lavovi koi se tie imaat dojdeno vo tetovo 2006 mislam i imaat jadeno kotek lele , vlezea ballistite na delot kaj bea lavovi i so jadea kotek mnogu lavovite haha

+ gledaj sliki , youtube , kako igracite na mak,. gjorce petrov edvaj se spasuvat so pomosta na specijalcite ..
 
B

Beck's

Гостин
bsm kolku si iskompleksiran toa cudo nesto.So muabetive sakas da ispadnes nekoj fraer,a ako poglednes podobro ispagas glup,i toa golem.So koj pamet pisuvas sto bi bilo kad bi bilo.Znaci sea nie treba da se prasuvame dali voopsto tvojata Makedonija GP ke stanese sampion so vakva Shkendija,so sampionska Sloga i Vardar.Ti si slavese more momak,te bolel kurot tebe kakvi bile drugite timovi.Shkendija ke bolilo uvo,dali drugite bile slabi,imale ekonomski teski denovi i tkd.Epa ne gi boli momce,taka kako sto ne gi bolese vasite koga stana sampioni.Tolku mi e maka da ti objasnam vakva rabota pojma nemas,ama posto gledam uporen si vo vakvo nesto,odluciv da ti pisam 2-3 zbora.Pomiri se,NajAlbanskiot klub so Naj AntiMakedonskite navivaci stanuvaat sampioni.Nemoj da gubis nervi so takvi "analizi" banalni.Za navivanje nemas pravo da zboris,posto vie ne ste nikade denes,bar ne ni vazite ko konkurenti,ednostavno zgasnavte.Do nareden pat neka ostane na ova,svrti se u realnosta,a taa e ova sto ti go zborev
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom