Како да се откажете од цигарите?

Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
vaka, ke si kazes nejkam veke da se unistuvam zatoa sto mnogu luge edvaj cekaat da me vidat takov unisten, i kazi si za da imam kondicija nema da pusam i prestani odednas za vjek i vjekov i ne idi na mesta kaj pusat.
 

Strumi4an4e

Кајгана Момче
Член од
1 март 2007
Мислења
240
Поени од реакции
1
Ми треба помош и совети за тоа као да се откажам од цигари... ако знаете нешо поише пишете. Или пак као некој ваш близок се откажал ?! Сум пробуел на 100 начини и не ми успева. Стално у друштво иам некој тежок пушач и тоа не ми дава да проужам ,,здраво,,:wink: Постнете некое клипче, слика, к**ци палци да ми се отвори глаата :wink: фала однапред .

Со Цврста Воља и Каракте ке ги Откажеш !!
ПС:Ако не Помогне тоа..зимај БОМБОНИ !!:helou::helou::helou:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Јас пушев 15 години и едно сабајле решив дека е доста. Последните две кутии цигари ги оставив на полица и седеа таму некоја недела дур не појдоа в ѓубре.
Од тогаш немам запалено (8-9 години) и веќе и заборавив како е да се држи цигара в рака.
Арно ама јас сум тип со карактер и воља, и кога нешто ќе наумам нема бегање. Така да ако си барем половина човек како мене, пробај го тој начин.
БИДИ МАШ !
Маш, вистински, со големо Ш на крај:)
Иначе, и јас на истиот начин, кога се враќав од одмор, си реков, више не пушам и ете месец време немам запалено, а до тоагаш пушев и по 2-3 кутии на ден!
Имав еден другар кој се откажа на потежок начин!
Него татко му го разбра и го однесе у кафич и му дал кутија Ronhil Rich(0.9 со 10) и го натерал цела да ја испуши и тоа едно по едно без пауза!
Стигнал до пола и од тогаш не сеум го видел со цигаре веќе пола година.....
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Еден мој другар стисна „О“ и се Откажа од цигари (=
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
dobro napreduvam 3 den bez zaplaena cigara .... do koga??dali ke bide do ispitite ??:vozbud:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Неколку пати пробував да прекинам и успевав, ама некако ми недостигаше цигарата со кафето, на шоља, после секс. Димот што влегува во око, пепелта што обавезно ми паѓа на тастатура, или палењето цигара на Автокоманда семафорите кога ќе те фатат на 99+ секунди.....прајслес
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.879
Поени од реакции
23.785
Од искуство што сум пробал најмногу функционираат лижавчиња зошто можеш да ги правиш истите потези ко со цигара за разлика од бомбоните. Па и бројаница земав и а ме фатеше сафра ги мотав тоа жетончињата или како и да ги крстам. Со девојка ако си исто така знаеш да се заборавиш дека не си запалил. Заебано е после ручек, со кафе и секс. А ако сите околу тебе пушат и те фати трема дигни ја пепељарата и помирисај ја. И препушување еден ден функционира многу добро пошто ти дава ептен добар мотив како примерот со татко то и синот горе. Најбитно е да не те фати момент на слабост а тоа најчесто иде ако се изнервираш за нешто. Тоа ми текнува во моментот.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
namesto cigara zemi grizkaj morkovi, i jadi non stop, pojke ovosje i salati, zelencuk, a za da ne se zdebelis, koga teloto ke ti pobara da pusis zemi pravi sklekovi, digaj tegovi, trcaj i taka non stop, i ne sorabotuvaj so pomislite da pusis.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Кога ке ти се пушу, не пуши јади нешто сладолед, или слично некој благи работи од колку да пушуш, мене ми е чудно зошто неможете да ги откажите цигарите. :tapp:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Браво за сите што сте откажале до сега!

Реков порано и денес потврдувам, ги частам сите кајганџии кои ќе ги откажат цигарите - ручек во ресторан по нивни избор.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Браво за сите што сте откажале до сега!

Реков порано и денес потврдувам, ги частам сите кајганџии кои ќе ги откажат цигарите - ручек во ресторан по нивни избор.
Јас ги откажав пред 7-8 години по 15 години пушење.
Ручек неќам, прати ми пари колку што кошта еден ручек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom