Јас сум од иднината

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Ако нема проблем, тогаш, може, да ми го дадеш во договорено време, во кое што ќе бидам јас...
Значи ти давам координати во простор времето каде што ќе се наоѓа тоа, и координати во простор времето каде што ќе треба ти лично да ми го предадеш предметот ( околу 110 години постар од моментот кога сум го сместил ), т.е. стаклениот сад, со, за тебе не познати предмети..
Нема проблем?
ti rekov nema problem. samo zakopaj go podlaboko.

P.S. ja ustvari vcera treba da se vratam
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
ali u pravo si, a ovoj neka kopa nema problem. neka ne e ispod metro ipol, da ne go otkopa nekoj za tie 28 godini... a 3 metri bi naprajlo se, oti treba vcera da se vratam.
Океј, нема проблем за мене, го сместувам на..8 метри андерграунд, и сакам лично да ми го предадеш на местото, во времето кое ќе биде договорени, и во кое што јас ќе бидам..ок?
И да, за да одберам место, дај пратими по мејл сателитски снимки со дијаметар од околу десет километри на оваа локација на земјата, направени во 2036 година:
lat=41.8054458005, lon=20.902045365
пратиги на имејл адресата: nebo666@gmail.com , во .jpg формат, во 24.03.2008, 7:00 часот, временска зона +1.
Важи?
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Океј, нема проблем за мене, го сместувам на..8 метри андерграунд, и сакам лично да ми го предадеш на местото, во времето кое ќе биде договорени, и во кое што јас ќе бидам..ок?
И да, за да одберам место, дај пратими по мејл сателитски снимки со дијаметар од околу десет километри на оваа локација на земјата, направени во 2036 година:
lat=41.8054458005, lon=20.902045365
пратиги на имејл адресата: nebo666@gmail.com , во .jpg формат, во 24.03.2008, 7:00 часот, временска зона +1.
Важи?
vazi vcera ke ti gi pratam sledniot pat koga ke dojdam
abe vcera ustvari ti prativ nesto ama ti si gi deletiral
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
vazi vcera ke ti gi pratam sledniot pat koga ke dojdam
abe vcera ustvari ti prativ nesto ama ti si gi deletiral
Не вчера да ги пратиш! ( Се обидуваш да играш игра на зборови..ама тешко ти оди.. )
Јасно и егзактно кажав кога да ги пратиш!
Пратиги во 7:00, во временската зона +1, на 24.08.2008!
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Океј, нема проблем за мене, го сместувам на..8 метри андерграунд, и сакам лично да ми го предадеш на местото, во времето кое ќе биде договорени, и во кое што јас ќе бидам..ок?
И да, за да одберам место, дај пратими по мејл сателитски снимки со дијаметар од околу десет километри на оваа локација на земјата, направени во 2036 година:
lat=41.8054458005, lon=20.902045365
пратиги на имејл адресата: nebo666@gmail.com , во .jpg формат, во 24.03.2008, 7:00 часот, временска зона +1.
Важи?
tebe ne ti se potrebni satelitski snimki od moeto mesto, mene mi se potrebni od tvoeto ronotenkievski@yahoo.com
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Не вчера да ги пратиш! ( Се обидуваш да играш игра на зборови..ама тешко ти оди.. )
Јасно и егзактно кажав кога да ги пратиш!
Пратиги во 7:00, во временската зона +1, на 24.08.2008!
oh i gospodine fajlovite ti se prateni. Ti si go proveril li mejlot, proveri i ke najdes!
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
oh i gospodine fajlovite ti se prateni. Ti si go proveril li mejlot, proveri i ke najdes!
Интересно, но за прверка, ми треба слика со исти параметри како оваа, но со дијаметар од 70 километри околу местото, за да можам да бидам сигурен дека не си направил грешка на координатите.
А на сликата што ми ја прати, east е од десната страна на сликата?
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Интересно, но за прверка, ми треба слика со исти параметри како оваа, но со дијаметар од 70 километри околу местото, за да можам да бидам сигурен дека не си направил грешка на координатите.
А на сликата што ми ја прати, east е од десната страна на сликата?
Pocna da me zamaras, i da mi sozdavas glavobolki, slikata ja dobi i dvajcata go znaeme toa i forumjiite go doznaa. Site znaeme deka east e od desna strana na slikata, west od leva, i ne mi davaj zadaci, ti si toj sto treba da zakopa ne ja. da ne sakas da kopas vo idninata? slikatga e vo dijametar od 70 kilometri!
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Pocna da me zamaras, i da mi sozdavas glavobolki, slikata ja dobi i dvajcata go znaeme toa i forumjiite go doznaa. Site znaeme deka east e od desna strana na slikata, west od leva, i ne mi davaj zadaci, ti si toj sto treba da zakopa ne ja. da ne sakas da kopas vo idninata?
Не е проблем длабочината. И не треба да копам за да ставам предмет на таа длабочина под површината на земјата.
На сликата забележав кратери, со длабочина поголема од таа на која што ќе биде предметот. Што правиме во врска со овој проблем?

Види види, и во 2036 ќе постои главоболката...

п.с. Што се случи со атмосверата околу земјата?! Каде отиде? Ја одвеа сончевиот ветер?! За толку кратко време? А магнетосферата? Како сончевио ветер ја помина магнетосферата?
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Не е проблем длабочината. И не треба да копам за да ставам предмет на таа длабочина под површината на земјата.
На сликата забележав кратери, со длабочина поголема од таа на која што ќе биде предметот. Што правиме во врска со овој проблем?

Види види, и во 2036 ќе постои главоболката...

п.с. Што се случи со атмосверата околу земјата?!
1. Glavobolkata od tebe mi se sozdava vo 2008
2. ti mi gi dade tie koordinati
3. kopaj ako kopas i daj mi sliki ti od toa mesto a ja ke se snajdam za otkopuvane ako ostane citavo, ne e do mene.
4. hint: zakopaj go po daleku od crosstown, nakaj ohrid negde, tamo atomskata ne stigna.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
1. Glavobolkata od tebe mi se sozdava vo 2008
2. ti mi gi dade tie koordinati
3. kopaj ako kopas i daj mi sliki ti od toa mesto a ja ke se snajdam za otkopuvane ako ostane citavo, ne e do mene.
4. hint: zakopaj go po daleku od crosstown, nakaj ohrid negde, tamo atomskata ne stigna.
1, Ако постоеше лек во 2036, а ти си дошол од таму во 2008, тогаш и во 2008 ќе можеше да го имаш лекот.
2, Координатите се точни, и се наоѓаат на земјата! За проверка, во 2008, користиго google earth!
3. Постои и друга можност, без вакви барања на места...
4, нема да има потреба од тоа.

Постои и оваа можност,
на 25.08.2008, во 15 часот, ти да дојдеш на тие координати, јас ќе те чекам, ќе ти го предадам предметот, ти најди место каде што ќе остане 28 години, оставиго, вратисе во 2036, земиго и донесиго во 2008, ставиго на место каде што ќе остане 36 години..така неколку пати, и дојди на тие координати во 15:10 часот, заедно со предметот, и предадимиго.
Одкако ќе ја утврдам староста на предметот, тој ќе биде доказ дека е вистина тоа што го зборуваш..

И, можеш да докажеш?
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
1, Ако постоеше лек во 2036, а ти си дошол од таму во 2008, тогаш и во 2008 ќе можеше да го имаш лекот.
2, Координатите се точни, и се наоѓаат на земјата! За проверка, во 2008, користиго google earth!
3. Постои и друга можност, без вакви барања на места...
4, нема да има потреба од тоа.

Постои и оваа можност,
на 25.08.2008, во 15 часот, ти да дојдеш на тие координати, јас ќе те чекам, ќе ти го предадам предметот, ти најди место каде што ќе остане 28 години, оставиго, вратисе во 2036, земиго и донесиго во 2008, ставиго на место каде што ќе остане 36 години..така неколку пати, и дојди на тие координати во 15:10 часот, заедно со предметот, и предадимиго.
Одкако ќе ја утврдам староста на предметот, тој ќе биде доказ дека е вистина тоа што го зборуваш..

И, можеш да докажеш?
ti mene mi pobara sliki od 2036 so tie koordinati vo jpg format da ti stignat vo 7:00, time zone +1...ja ti gi prativ vo 6:00, time zone +1
sega mi baras da se sretneme? ako te vidam treba da te dezintegriram. ti samo zakopaj go, daj mi TI sliki kade go zakopa a jas ke ti go donesam vo istot vreme koga ke go zakopuvas. Rekovme ti ke go zakopas, daj mi sliki od 2008 i koordinati a jas ke se snajdam. =)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom