Јас сум од иднината

Статус
Затворена за нови мислења.

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Mi se dopagaat tvoite razmisluvana. Vo minatoto imalo i pogolemi misliteli i zatoa ne me iznenaduva. Mozebi vakvite razmisluvana koisto gi iskazuvas se rezultat tokmu na spojot so minatoto.
Јас сум само човек кој нашол начин да се забавува и се забавува.
Ваквите размислувања се резултат на тоа што сакам да се забавувам, затоа што тогаш се чуствувам прекрасно, и затоа што не користам верувања.( сум во реалноста, и само гледам во имагинарноста )
За тебе, резултат е приближно исто со последица?
Па доколку хајзенберјовиот принцип на неопределеност се усогласуваше со моите мислења, тогаш моите мислења ќе беа последица на се`.
Но, не се баш токму последица на спојот со минатото...

А да се вратиме на темата?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
А да заќутите и двајцата и да кулирате малце со животот?
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Јас сум само човек кој нашол начин да се забавува и се забавува.
Ваквите размислувања се резултат на тоа што сакам да се забавувам, затоа што тогаш се чуствувам прекрасно, и затоа што не користам верувања.( сум во реалноста, и само гледам во имагинарноста )
За тебе, резултат е приближно исто со последица?
Па доколку хајзенберјовиот принцип на неопределеност се усогласуваше со моите мислења, тогаш моите мислења ќе беа последица на се`.
Но, не се баш токму последица на спојот со минатото...

А да се вратиме на темата?
so idninata sigurno ne se, no korenite ti se od minatoto tokmu zatoa sum tuka.

Temata e realnost.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
А да заќутите и двајцата и да кулирате малце со животот?
Само го правам она што прави да се лувствувам убаво.
Сите го прават тоа што нив ги прави да се чуствуваат убаво.

И јас не гледам причина да заќутиме.
Ако за тебе причина за да заќутиме претставува тоа што не сакаш да не` читаш, тогаш правиш грешка, затоа што тоа не е причина за она што мислиш дека треба да го направам, туку е причина да престанеш да го читаш тоа што го пишуваме...
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Само го правам она што прави да се лувствувам убаво.
Сите го прават тоа што нив ги прави да се чуствуваат убаво.

И јас не гледам причина да заќутиме.
Ако за тебе причина за да заќутиме претставува тоа што не сакаш да не` читаш, тогаш правиш грешка, затоа што тоа не е причина за она што мислиш дека треба да го направам, туку е причина да престанеш да го читаш тоа што го пишуваме...
sofisticirano
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
so idninata sigurno ne se, no korenite ti se od minatoto tokmu zatoa sum tuka.

Temata e realnost.
Како си сигурен дека не се од иднината?
Да, темата е реалност.
Прашањето беше дали тоа што се пишува во темата ( дека ти си дошол од 2036 (т.е. таа што ќе биде одкако земјата ќе сврти околу 28 кругови од сонцето од сега) година во сегашната година, 2008) е точно, и како ние ќе знаеме дека тоа е точно?
Да, од минатото се.
Т.е. од она што се случувало во последните неколку..наносекунди..до пред неколку години, векови и.т.н...
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Како си сигурен дека не се од иднината?
Да, темата е реалност.
Прашањето беше дали тоа што се пишува во темата ( дека ти си дошол од 2036 (т.е. таа што ќе биде одкако земјата ќе сврти околу 28 кругови од сонцето од сега) година во сегашната година, 2008) е точно, и како ние ќе знаеме дека тоа е точно?
Да, од минатото се.
Т.е. од она што се случувало во последните неколку..наносекунди..до пред неколку години, векови и.т.н...
1. Dosega na forumov sum siguren deka samo jas sum od idninata.
2. Eden den ke doznaete kako e toa mozno
3. Sam si go odgovori
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Големи се шансите да е точно тоа дека ти си од иднината, но мали се да си од 2036.
За да бидеш од иднината ( т.е. да бидеш од наредните..пример... десет на... минус милијарда милијарди секунди.. ) доволно е да си се движел со малце поголема брзина од нас...
Но, дали со од годината која што ќе биде после 28 години какви што ние ги знаеме, од сега, и, кои се доказите за тоа?
1. Dosega na forumov sum siguren deka samo jas sum od idninata.
2. Eden den ke doznaete kako e toa mozno
3. Sam si go odgovori
1, И јас сум од иднината. Но, сум и од минатото. Имам доказ за тоа
2, Кое?
Да бидеш од иднината или да бидеш назад од наредните 28 години?
3, тоа не е причина ти да не одговориш
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
dobro razmisluvas ama toa e nekako zastareno so tie brzini koi gi naveduvas.
ne odi toa taka
ama za toa mozebi nekoj drug pat
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
dobro razmisluvas ama toa e nekako zastareno so tie brzini koi gi naveduvas.
ne odi toa taka
ama za toa mozebi nekoj drug pat
Доволно е за да кажам дека сум од иднината и од минатото.
И тоа со брзините е тајм травелинг, нели?
Без разлика што можеби во 2036 година можеби ќе се користат електромагнетни полиња, антиматерија, темна материја, некоја за сега непозната материја, некое за сега непознато својство на познатата материја...
Кое не оди како?

Што? Се откажуваш, најверојатно со цел да не бидеш бастед?
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Доволно е за да кажам дека сум од иднината и од минатото.
И тоа со брзините е тајм травелинг, нели?
Без разлика што можеби во 2036 година можеби ќе се користат електромагнетни полиња, антиматерија, темна материја, некоја за сега непозната материја, некое за сега непознато својство на познатата материја...
Кое не оди како?

Што? Се откажуваш, најверојатно со цел да не бидеш бастед?
sakas da vi gi pratam proektite od 2036 god. za ti da bides pronaogacot vo 2008? mislam deka toa tebe ne ti e pisano, mozebi zatoa sto se izjasni deka vo nesto so ne si videl, ne veruvas.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
sakas da vi gi pratam proektite od 2036 god. za ti da bides pronaogacot vo 2008? mislam deka toa tebe ne ti e pisano, mozebi zatoa sto se izjasni deka vo nesto so ne si videl, ne veruvas.
Не е важно што јас сакам.
Важно е да го добиеш тоа што ти го сакаш, т.е. да ни докажеш дека навистина доаѓаш од 2036 година, или да не правиш ништо, така што повеќето, а најверојатно сите, би знаеле дека постојат шанси да доаѓаш од 2036 година, но тие се многу мали, приближни на нула, така да ќе мислат дека си обичен лажго, како што би мислел секој нормален човек.
И дај изразувајсе по егзактно.
Досега најдов 9 можни толкувања на тоа што го напиша, а кога би продолжил да барам, најверојатно би нашол уште повеќе...
И да, јас се изјаснив дека не користам верувањње! Без разлика дали сум видел нешто или не сум видел...

И во случај да е можно, и да ми покажеш некои проекти од 2036 година, кои овозможуваат тајм травелинг, јас не би станал нивен пронаоѓач во 2008 година, затоа што поголем дел од она што би можели и/или е мој узум, го чувам само за мене..
А доколку јас го изумам тоа во 2008, тогаш нема да бидам прв кој го направил тоа. Сетисе на Никола Тесла...
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Не е важно што јас сакам.
Важно е да го добиеш тоа што ти го сакаш, т.е. да ни докажеш дека навистина доаѓаш од 2036 година, или да не правиш ништо, така што повеќето, а најверојатно сите, би знаеле дека постојат шанси да доаѓаш од 2036 година, но тие се многу мали, приближни на нула, така да ќе мислат дека си обичен лажго, како што би мислел секој нормален човек.
И дај изразувајсе по егзактно.
Досега најдов 9 можни толкувања на тоа што го напиша, а кога би продолжил да барам, најверојатно би нашол уште повеќе...
И да, јас се изјаснив дека не користам верувањње! Без разлика дали сум видел нешто или не сум видел...
Kako da ti dokazam deka sum od idninata osven da te zemam so mene, a ne si izbran? Ako imas nekoj plan kako da ti dokazam, a ednas pisav deka nemozeme da se vidime (a ti so viduvanata imas problem), pisi mi.
P.S. Nikogo ne teram da veruva vo mene, samo si se pretstaviv na forumov.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Ме знаеш мене?
Налет се друго, налет идиотизам каде што покрај наводното патување низ времето некој сака да знае дали Челзи ќе победи, дали ова дали она...налет се...
Цитираното е ....ова е ЕПИК!!!!

Еден преубав, значителен, прајслес момент, тоа не го можат ни тие од МАСТЕРКАРД....

П.С и да...ова иде на quote...
P.P.S

Rono... Dictionary.com, at least improve your writing so I don't have to bother and read your english, which is not even close to old english ...or new english as a matter of fact :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom