Случај ЗАЕВ - генерална дискусија

  • Креатор на темата drle
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Темата е заев Струмица, а ова ти е Костовски Скопје....Сакав да ти докажам колку е Струмица посредена од Скопје...
А јас кај живеам и интернетов како ми е уклучен не сакаш да знаеш вервај ми, а јас верувам дека живеам на поубаво место од тебе,дека имам по-добра работа од тебе,имам по-добар интернет од тебе и имам се повеке од тебе....
Па...толку самоуверено ми делуваш што ме тера да верувам дека си братучед на Заев.:pos2:
 

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
Темата е заев Струмица, а ова ти е Костовски Скопје....Сакав да ти докажам колку е Струмица посредена од Скопје...
А јас кај живеам и интернетов како ми е уклучен не сакаш да знаеш вервај ми, а јас верувам дека живеам на поубаво место од тебе,дека имам по-добра работа од тебе,имам по-добар интернет од тебе и имам се повеке од тебе....

Шефе и ти си ја утнал малку темава, не е важно дали Струмица е среден град или не туку дали Заев направил криминал или не.
Изгледа треба човек да ви направи компарација за полесно да сватите:

за Љупчо не е докажано дали направил криминал(и со покрадени пари мои и твои да шпарта по свет) ама направи Плаошник,крст на Водно,го наполни Дојран па затоа не треба да одговара.А и зошто да одговара пред суд на сдс нема да биде фер.

Баш така звучите.Не бива така друже.:nenene:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
аууу АБОЛИЦИЈА Е ПРАВО НА ПРЕДСЕДАТЕЛОТ и неможе да се одбие или прифати: ПА ПРОЧИТАЈТЕ МАЛЦЕ .... глупи дпмне...... ниту пак може да се отповика.... ке му најделе нешто на ЗЗ , само и само да го затворат, шо се мачите и така па може да го убиете ,нема да е прв пат ВРХОВИСТИТЕ да убиваат напредни Македонци...... :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp: ууууу глупи сте не сте тешки толку ,,,,, ама едно ме радува колку повеке не напагаат толку повеке знам дека сум во право
а клипот па клипот ,па шо повеке саката да видите докоменти има клип има и..... ама кога имаш мрак и омраза пред очите ........................
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
За Дојран малку почекај и нема да биде лошо да отидеш на еден викенд
па да видиш како е Дојран
Добро почна но сега пак оди кон истото
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Шефе и ти си ја утнал малку темава, не е важно дали Струмица е среден град или не туку дали Заев направил криминал или не.
Изгледа треба човек да ви направи компарација за полесно да сватите:

Љупчо не е докажано дали направил криминал(и со покрадени пари мои и твои да шпарта по свет) ама направи Плаошник,крст на Водно,го наполни Дојран па затоа не треба да одговара.А и зошто да одговара пред суд на сдс нема да биде фер.

Баш така звучите.Не бива така друже.:nenene:
да да како што не е докажано дека е БУГАРИН , ОД ГОЛТАР кој пред тоа имаше една маица и фармерки .. кај ви ги перат
мозоците??????????
ДА извади од сметката на татко му и направил
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
да да како што не е докажано дека е БУГАРИН , ОД ГОЛТАР кој пред тоа имаше една маица и фармерки .. кај ви ги перат
мозоците??????????
ДА извади од сметката на татко му и направил
И тој ми се чини потекнува од кај вас!.....изгледа имате поволна клима за одгледување лопови.
 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Шефе и ти си ја утнал малку темава, не е важно дали Струмица е среден град или не туку дали Заев направил криминал или не.
Изгледа треба човек да ви направи компарација за полесно да сватите:

за Љупчо не е докажано дали направил криминал(и со покрадени пари мои и твои да шпарта по свет) ама направи Плаошник,крст на Водно,го наполни Дојран па затоа не треба да одговара.А и зошто да одговара пред суд на сдс нема да биде фер.

Баш така звучите.Не бива така друже.:nenene:
Мене ама се ми е јасно,само едно не...Зошто го притворија тоа само не ми е јасно, ние струмичани си го знаеме и тоа не ни е јасно, пак ке спомнам и јас не бев за аболицијата.
Општината не даде ниту денар за ГЛОБАЛ, заев не се јавува ниту ако купувач ниту како продавач, не знам зошто на вестите заев се товари за тие пари(8 милиони евра), си има инвеститор разбирај се со него,ама фирмата не била по-стара од 3 години немала искуство,епа ако најдат некаков проблем при изградувањето на ГЛОБАЛ нека ги затворат сите, а они без никакво докази без ништо ај ке ги притвореме,па гледај го видеото и тоа се ти кажува : Бугарската фирма банков депозит од 613.000 денари, а струмичката фирма 22 000 000 денари и плус за 24 месеци одколку бугарската за 28, и ГЛОБАЛ беше завршен за 17 од планираните 24....а ти кој би избрал 613 000 или 22 000 000 ???
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
Тендер пред очите на позицијата и на опозицијата во Општинскиот Совет
и едногласно со 23 гласа за и ниту еден против сите беа за градење на нов пазар со катна гаража од 400 возила (што на Струмица и те како и треба)
и се друго
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Тендер пред очите на позицијата и на опозицијата во Општинскиот Совет
и едногласно со 23 гласа за и ниту еден против сите беа за градење на нов пазар со катна гаража од 400 возила (што на Струмица и те како и треба)
и се друго
Sudot odlucuva sto e pravo, a sto krivo, a ne opstina, partija itn.

Vinovnicite se pomiluvaat.
I taka, gjupchalestono zajce se pomiluva.
Negovata politicka kariera nema idnina, zosto bc go obeleza kako kriminalec. Kraj.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ама едно ме радува колку повеке не напагаат толку повеке знам дека сум во право
Taka napraeja i so Branko napagjaa napagjaa i ostanaa so napadnatoto...ushte ednash po kojznae koj pat se maestralno izigrani od Branko_Omileni pecienti mu se :wink:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Sudot odlucuva sto e pravo, a sto krivo, a ne opstina, partija itn.

Vinovnicite se pomiluvaat.
I taka, gjupchalestono zajce se pomiluva.
Negovata politicka kariera nema idnina, zosto bc go obeleza kako kriminalec. Kraj.
Koj sud bre...Grujovchinjata vo nego tie ke sudat?...Tie ne se sposobni nosot da si go izbrishat pa ke sudele nekomu...plukaj po Zaev ama i sam znajsh deka plukash a neznajsh zoshto...ne e ova samo pristrasno plukanje tuku vidi po sho plukash...a toa negovata kariera doprva pochnuva...tuka vi e bolkata vas pinochevcite.Kutrite vie go promashite rokot t.e. ne uspeavte da go zatvorite coekot bez nikakva krivica tuku gi napolnivte mediumite so pari za reklami bez toa eden dokaz da ne se izneselo.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Koj sud bre...Grujovchinjata vo nego tie ke sudat?...Tie ne se sposobni nosot da si go izbrishat pa ke sudele nekomu...plukaj po Zaev ama i sam znajsh deka plukash a neznajsh zoshto...ne e ova samo pristrasno plukanje tuku vidi po sho plukash...a toa negovata kariera doprva pochnuva...tuka vi e bolkata vas pinochevcite.Kutrite vie go promashite rokot t.e. ne uspeavte da go zatvorite coekot bez nikakva krivica tuku gi napolnivte mediumite so pari za reklami bez toa eden dokaz da ne se izneselo.
Sudii na sudskiot sovet predlaga i Predsedatelot, a sudskiot sovet predlaga sudii. Inaku, 90% od sudiite se izbrani 1995 godina, bliski do S DS.

A vie od S DS i zastitnicite na kriminalot i kriminalcite, moze samo vasata moralna beda da ja izlaete kako besno kuce sto go napustile site, zosto cela Makedonija vide deka SD S e generator na celiot organiziran kriminal vo Makedonija, pocnuvajki od kriminalnata privatizacija, sto ja sotre Makedonija.

Uste ednas napomenuvam: SE POMILUVAAT SAMO VINOCNICI, a vie moze da vikate kolku sakate, no intenzitetot na viezot ne dokazuva vina ili nevinost, tuku edinstveno sudot ili precedniko koj pomiluva vinovnici za razni kriminalni dela.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Битушанец, само релаксирано. Овие ти се организирани да пљампаат едно те исто, да заебуваат теми, ако продолжат така ќе одат кај што не ги грее сонце.
Немој да те изнервираат, ко скрипта компјутерска се.

if валиден аргумент then направил фонтани и трговски
else
невин е бидејќи црвенковски го ослободи
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom