Случај ЗАЕВ - генерална дискусија

  • Креатор на темата drle
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
moe viduvanje za slucajot so zaev e slednoto:

bez razlika sto sum od VMRO-DPMNE zeav e kriv i ima ukradeno pari.
dokolku toj bese prav nemase da go aboliciraat. moe mislenje e i deka samiot branko ima del od tie 8 miliona pa zatoa i toj se zamesa posto toj ke bese sledniot na red.
eve eden fakt: dokolku zaev ne bese kriv zosto ja prifati abolicijata od pretsedatelot?????
neka kazese jas sum prav i ce go dokazam toa pred narodot

so seto ova branko samo se zaeba so toa so si go simna rejtingot mnogu poradi toa so toj dokaza deka ne e pretsedatel za narodot tuku toj e pretsedatel na sdsm-ovcite.
ali sepak e dobro sto se pomalku i pomalku gi ima.
sega na red e vmro da go podrzi ljube boskovski vo pretsedatelskite izbori

MAKEDONIJA VO DUSATA
Абе нема твое или мое видување сликата е една....од кај ги украл заев тие пари??И од кој пари бранко има дел,каде се тие пари кој ги зел, од каде ,од кого,....??
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
ke bide lube boskovski pretsedatel ako ne go vratat pak vo hag:nesum:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
robie ne finta na klipovi koi gi pastiras edno 7-8 pati zaev da mi dokazuva mene ili tebe. fakt si e kaj se dokazuva, prifati abolicija- kraj pred pravdata toj ja navedna glavata.fakt e deka i za somnez za finansiski krimiknal ova e prva abolicija voopsto vo evropa .

utakmicata e zavrsena....so prekin poradi upad na navivacka grupa the end...
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
koga eden od vasite gradonacalnici ke izleguva sekoj mesec na lokalna televizija i ke odgovara na graganski prasanja ke ocekuva da mu kazat kaj zgresil ke bara od narodot da kaze sto im treba da se napravi i se drugo sto go pravi Zoran Zaev KOGA??????
 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
И некој ко тебе(вас, сдс полтрони регистрирани изминативе месеци) наоѓа за сходно да зборува за папагалско повторување?
Па еден ебан коментар немаш/те надвор од кретенскиот струмички император зз ваш.
И ти најде на останатите членови да им зборуваш за повторување?
Ме мрзи а и не вредиш/те да се враќам поназад и да ти/ве цитирам што постови имаш/те.
Сите се налик еден на друг, спамери пар екселанс.
Значи мора да имаме коментари на секаде без да раазбираме за што се работи така ли? како гледам ти се разбираш за хомосексуализмот,за политика за ова за она, па зошто да не те ставиме у партија нешто па најучен ке си од портокаловите,или ти се натпреваруваш колку коментари ке напишеш за да имаш најмногу коментари, нешто фраер ли си со тоа што имаш 3,000 коментари,има нешто награда за повеке коментари?? епа ке почнам и јас на сите теми по една точка ке ставам и можам да те поминам...
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
robie ne finta na klipovi koi gi pastiras edno 7-8 pati zaev da mi dokazuva mene ili tebe. fakt si e kaj se dokazuva, prifati abolicija- kraj pred pravdata toj ja navedna glavata.fakt e deka i za somnez za finansiski krimiknal ova e prva abolicija voopsto vo evropa .

utakmicata e zavrsena....so prekin poradi upad na navivacka grupa the end...
Ednostavno ne mu bese dozvoleno dase brani
ako go ostavea da se brani od sloboda kako sto sudot odluci se ke bese vo red i vistinata ke izlezese na videlina no tie promenija celo sutstvo za samo i samo da go piknat vo pritvor za vlasta da ne izleze kriva
I posledniot pat bese pritvoren demek ke im vliael na svedocite demek nemase vreme toj da im vliael ako saka
i otkako gi isprasaa site svedoci ke barale drugi svedoci
cheshi si laktot
Ista slucka zmijsko oko sega pocnaa da gi osloboduvaat eden po eden
ama neli site se raduvaa oti vlasta rabotela nesto

ne treba da raboti treba da Sraboti veke nesto
 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
robie ne finta na klipovi koi gi pastiras edno 7-8 pati zaev da mi dokazuva mene ili tebe. fakt si e kaj se dokazuva, prifati abolicija- kraj pred pravdata toj ja navedna glavata.fakt e deka i za somnez za finansiski krimiknal ova e prva abolicija voopsto vo evropa .

utakmicata e zavrsena....so prekin poradi upad na navivacka grupa the end...
Абе вие луди сте или се правите, мене ми е јасно ако сака некој тебе да те затвори ке те затвори ,ама дали имаше смисла да го притворат тоа е смислата на клипот...никој не зборува во клипот за аболиција и јас сум против аболицијата...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Значи мора да имаме коментари на секаде без да раазбираме за што се работи така ли? како гледам ти се разбираш за хомосексуализмот...
Извини батка, сдс беше за поддршка на педерите. Да им го подржите малце.
А тоа што го кажав си стои. Тапа сте апла, претпоставувам и ти си сдс струмица, инаку кој би се мафтал толку со некоја пропадната фигура.

Бен.. си се занимавам јас со програмирање по цел ден, од време на време задоволство ми е да зезам глупи сдс-овци. За релаксација, не дека ми значи нешто истото.
Очигледно е дека е пропадната таа партија, мене кеиф ми е да го подгазнувам она кое се обидува да побегне.
Не се лутете, за мене се` е тоа само забава.
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
ако се состои во тоа твојата работа далеку ке стаса македонија со вакви информатори-програмери, ИТ менаџери
Стом сакаш да го подгазнуваш она што веке си го згазнал
што за егоист ке беше ти
Правдина за сите братко правдина а не фашизам
 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Извини батка, сдс беше за поддршка на педерите. Да им го подржите малце.
А тоа што го кажав си стои. Тапа сте апла, претпоставувам и ти си сдс струмица, инаку кој би се мафтал толку со некоја пропадната фигура.

Бен.. си се занимавам јас со програмирање по цел ден, од време на време задоволство ми е да зезам глупи сдс-овци. За релаксација, не дека ми значи нешто истото.
Очигледно е дека е пропадната таа партија, мене кеиф ми е да го подгазнувам она кое се обидува да побегне.
Не се лутете, за мене се` е тоа само забава.
Еве кај живем јас,само да ти докажам....
http://vest.com.mk/default.asp?id=155465&idg=8&idb=2447&rubrika=Skopje
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Еве кај живем јас,само да ти докажам....
http://vest.com.mk/default.asp?id=155465&idg=8&idb=2447&rubrika=Skopje

Пеер, ептен сте опаднале вие од сдс, позади контејнерите или во нив живееш?
Кај ти е приклучокот за интернет?
инаку шега на страна.

Што има врска со заебавање и мавање сеир на сдс ова што ми го пушти?
Е добро сега тоа е, одбери некаде кај што нема контејнери.
Значи сиромаштија, се бутате по тоа зградите.
Земи куќа во убава населба, доаѓаат два пати неделно ни ги празнат кантите.

Темата е за заев и претпоставки кога ќе му се најде некое ново обвинение и конечно да го затворат.
Јас типувам на 3 недели, да дојде септември, да се разрови малку во документација. Вие?
 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Пеер, ептен сте опаднале вие од сдс, позади контејнерите или во нив живееш?
Кај ти е приклучокот за интернет?
инаку шега на страна.

Што има врска со заебавање и мавање сеир на сдс ова што ми го пушти?
Е добро сега тоа е, одбери некаде кај што нема контејнери.
Значи сиромаштија, се бутате по тоа зградите.
Земи куќа во убава населба, доаѓаат два пати неделно ни ги празнат кантите.

Темата е за заев и претпоставки кога ќе му се најде некое ново обвинение и конечно да го затворат.
Јас типувам на 3 недели, да дојде септември, да се разрови малку во документација. Вие?

Темата е заев Струмица, а ова ти е Костовски Скопје....Сакав да ти докажам колку е Струмица посредена од Скопје...
А јас кај живеам и интернетов како ми е уклучен не сакаш да знаеш вервај ми, а јас верувам дека живеам на поубаво место од тебе,дека имам по-добра работа од тебе,имам по-добар интернет од тебе и имам се повеке од тебе....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom