Зоран Заев приведен!

Статус
Затворена за нови мислења.

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Jaсно бато, не реков ништо слично дека ќе се слободни, само, кај мене владее оптимизмот, дека ќе биде во полза на градоначалникот. Само тоа.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
ako e dzabe so se ispanicitevte tolku denes po forumi pritoa uslovuvajki ja sekkao i sopstvenata drzava a bogfami i na ulica....????mizerija!
Vie prijatelcinja so ste demek protiv komunizmot ispadnavte najgolemi komunisti ovde!!! i DRUZE KOMUNISTA deneska na protestot ja peevme i Himnata go izvikuvavme i imeto na nasata tatkovina Makedonija! i zatoa mozam samo prijatelski da te pozz i da ti kazam deka prvo treba da proveris nesto pa da pises a ne kolku samo da se napisalo nesto!
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Во право си , на Љубе му требаа да излезе 3 и пол години , на Зајко 12 саати .Само ако му сплетат убава мрежа нема каде да бега , морков во уста и прст во гз му останува.Јас не знам зашто Рада и компанија му прават вака лоша услуга на шефот.Никола е со најдобри намери , го смести Смиленски во ќорка , па Јорго тоа се све стари лопови.Редно е Бране кога ке пристигне кај Идриз да има и младо газе и младо куре како Зајко,а не само прчоина.Абе опасни се ова политичариве , мислиш лути противници а они мислат и на најситен детаљ.:icon_bigg
ajde ti BRATE kazi koj vmrovec otide da go brani Ljube Boskovski vo hag? ajde kazi mi go toa! a posle ja ke ti kazam koj od SDSM otide da ja zastapuva negovata odbrana!!!!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Jaсно бато, не реков ништо слично дека ќе се слободни, само, кај мене владее оптимизмот, дека ќе биде во полза на градоначалникот. Само тоа.
Сега ќе видиме како ќе тече понатаму постапката, да видиме што ќе изнесе обвинителството, одбраната...(верувам дека ќе известуваат околу текот на постапката) Па, на крајот, судот ќе одлучи околу вината.
Вака сета оваа дискусија на темата се сведува на шпекулации.
Затоа, и не дискутирам.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Таман е, (пак) се надевам дека брзо ќе се заврши ова (што не верувам) и така... имајте пријатна ноќ сите.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ќе има пречек на центарот,ТИВЕРИОПОЛ ?
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Ако видиш да се собере народ, трчи и ти :) Гледи ТУКА.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
sto bidna drugarcinja da ne ispozaspavte? ili pak...:nesvest:
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Ај нека му е со среќа и нека се множат!!!:pos2:...а комењарите па пиеле лексилиуми за да се смират од шокот:pos2::pos2:.Ами јас кога велам ова ќе биде 1000 годишен ВМРО вски рајх....следен потег на Грујо е прогласување на сите други партии освен ВМРО на незаконски....:vozbud:
HAIL GRUJO

БОГ ПРОСТУВА, ВМРО НЕ
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Vie prijatelcinja so ste demek protiv komunizmot ispadnavte najgolemi komunisti ovde!!! i DRUZE KOMUNISTA deneska na protestot ja peevme i Himnata go izvikuvavme i imeto na nasata tatkovina Makedonija! i zatoa mozam samo prijatelski da te pozz i da ti kazam deka prvo treba da proveris nesto pa da pises a ne kolku samo da se napisalo nesto!
da te prasam prijatelski zosto bese na protestot pred sud? ama najdirekno kazi protiv sto protestirase?
dali protiv obvinenieto kon zaev?
i iskreno me zanima dali sto protestirase pred sud ti licno ja smetas makedonija za pravna drzava?
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
da te prasam prijatelski zosto bese na protestot pred sud? ama najdirekno kazi protiv sto protestirase?
dali protiv obvinenieto kon zaev?
i iskreno me zanima dali sto protestirase pred sud ti licno ja smetas makedonija za pravna drzava?
epa najprijatelski vaka ke ti odgovoram: DA jas bev tokmu zatoa da protestiram bidejki nepravedno i nemoralno e priveden g-dinot Zaev!
I moze da se kaze deka plus vo seto toa bese i mojot licen stav deka Makedonija se pretvora vo KVAZIpravna drzava! a posleden dokaz e slucajot so postavuvanjeto na partiski vrhoven sudija! ako ne si zadovolen od odgovorot poveli navedi od sto!
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
epa najprijatelski vaka ke ti odgovoram: DA jas bev tokmu zatoa da protestiram bidejki nepravedno i nemoralno e priveden g-dinot Zaev!
I moze da se kaze deka plus vo seto toa bese i mojot licen stav deka Makedonija se pretvora vo KVAZIpravna drzava! a posleden dokaz e slucajot so postavuvanjeto na partiski vrhoven sudija! ako ne si zadovolen od odgovorot poveli navedi od sto!
vrz baza na sto ocenuvas deka nepravedno e priveden zaev? imase li ti uvid vo obvinenieto, zapoznaen li si so delovite od obvinenieto?
ti mozes da veruvas vo negovata nevinost no toa ne ti dva pravo da tvrdis deka e nevin, toa se dokazuva pred sud.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
vrz baza na sto ocenuvas deka nepravedno e priveden zaev? imase li ti uvid vo obvinenieto, zapoznaen li si so delovite od obvinenieto?
ti mozes da veruvas vo negovata nevinost no toa ne ti dva pravo da tvrdis deka e nevin, toa se dokazuva pred sud.
vrz baza na ociglednostite od slucajot. kako prvo ova e marketinski trik na vladata za nejzina popularizacija a na seto toa naveduva kako sto navedov vo eden post pogore sto potparolot na KVAZImvr gi izvestil poveketo mediumski kuki deka ke se priveduva Zaev! Da zapoznaen sum so obvinenieto. Navidno zloupotrebuvanje na sluzbenata dolznost vo davanjeto dozvola za gradba na trgovskiot vo strumica. Trgovskiot e biser na strumica da se razbereme i e graden na zemjiste koe NE e na PRIVATEN posed! A toa ke go dokaze sudot VERUVAM! da se razbereme ova poslednovo ne go tvrdam tuku veruvam deka e taka! pozz
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
sto bidna drugarcinja da ne ispozaspavte? ili pak...:nesvest:
Da bese kriv do sega ke bese 100 pati uapsen.A policijata so puski pred nasobranite gragani?Pa toa li e vlast.Kade se videlo -protiv svojot narod?Eden pogore sto rece,kade bese VMRO da go brani Ljube a sega go precekaa kako golem osloboditel.Edinstveno Buckovski otide vo Hag da go brani so svojot iskaz.
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
vrz baza na ociglednostite od slucajot. kako prvo ova e marketinski trik na vladata za nejzina popularizacija a na seto toa naveduva kako sto navedov vo eden post pogore sto potparolot na KVAZImvr gi izvestil poveketo mediumski kuki deka ke se priveduva Zaev! Da zapoznaen sum so obvinenieto. Navidno zloupotrebuvanje na sluzbenata dolznost vo davanjeto dozvola za gradba na trgovskiot vo strumica. Trgovskiot e biser na strumica da se razbereme i e graden na zemjiste koe NE e na PRIVATEN posed! A toa ke go dokaze sudot VERUVAM! da se razbereme ova poslednovo ne go tvrdam tuku veruvam deka e taka! pozz
I da e bilo mestoto nekogas privatno,koga se gradel pazarot,na cie mesto e sega trg.centar na sopstvenicite im e isplateno.Sega baraat povtorno da im se debelo plati,sto po obicaj VMRO i pravi so site veke ednas denacionalizirani imoti.Ako se moze!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom