Зоран Заев приведен!

Статус
Затворена за нови мислења.

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
Леле ама се накоти нови деца сите денес регистрирани

Чекајте бе малце добар бил зајчето ама тоа не го ослободува дека не извршил криминал, ако е сдс и тоа не го ослободува да не биде уапсен
А ми зборите за популистичка политика на дпмне а не е популизам на зајчето кога засади 5 палми кој се исушија за 3 месеци и оп парите ојдоа за ништо

А да прашам некој ги тепа ли новинарите што трчаат со тоа камерите да снимаат а после јадат го*на како спектакуларно се апсело па вие сте новинари неморате тоа да го прикажете

И што мора сдс да излегува од собрание и да се собираат пред суд, нели е тоа вршење на притисок врз институциите на системот каде се сега нивните нво да речат дека се врши притисок врз судот

Па господа од сдс го немате тоа ексклузивно право да не ве апсат

И за крај, се ситевте кога хари ги апсеше лавовите, се ситевте на апсењето на Бошковски и Тарчуловски, само да знаете како беа уапсени ова на зајчето е галење, каде бевте тогаш да протестирате против апсењата
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Aj odi sadi kitki be negde ti za Brat Ljube li najde da govoras a, pa sram da ti e dodeka on mislese za Makedonija ti spiese doma
А ти имаше 13 годинки и сите работи во детали ги знаеш, нели ?
Оф леле мори мајко, има ли ова крај ? Се само сезнајковци...
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Ne znam jas kolko imaaah i ne sum seznajko be si kazuvam me bole koga pisuvate za Brat Ljube go sporeduvate so kriminalci
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
А ти имаше 13 годинки и сите работи во детали ги знаеш, нели ?
Оф леле мори мајко, има ли ова крај ? Се само сезнајковци...
Word! На вакви денови, сите стануваат експерти за политика. Колку и да си нема блага веза од животов, за политика може да ти соли памет...
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Абе бегате сите сте сељаци , до вчера заев го праваате цар сега тука сите против нега , мрш ај градо ни го направи париз од такви как вас ке пропаднаме ... ЕДЕН Е ЗАЕВ
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.035
Поени од реакции
1.146
Не ми се веруваше кога го видов ова.. па ова е политика на поделба, на раскарување на македонскиот народ во период во кој слободно можеме да кажиме дека се надеваме во политичка криза.
Добивме вето од грците за влез во нато, односите ни се полошо ид кога и да е, ни со другите соседи не сме во подобри, ДПА излезе од парламент а ние продолжуваме со ваква политика..
Сега слободно можи да се очекуваат протести, и уште поголемо завразување помеѓу ВМРО и СДСМ. Па дали сега ни е потребна ваква поделба?:jaj:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
Ne znam jas kolko imaaah i ne sum seznajko be si kazuvam me bole koga pisuvate za Brat Ljube go sporeduvate so kriminalci
Pa sto drugoe ako ne e eden dobar kriminalec skrien pod kapata na patriotizmot na sto sekoja budala u makedonija se pali a za zaev ako e kriv neka lezi a ako ne e ???? ke go jade nekoj i toa debelo
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Не ми се веруваше кога го видов ова.. па ова е политика на поделба, на раскарување на македонскиот народ во период во кој слободно можеме да кажиме дека се надеваме во политичка криза.
Добивме вето од грците за влез во нато, односите ни се полошо ид кога и да е, ни со другите соседи не сме во подобри, ДПА излезе од парламент а ние продолжуваме со ваква политика..
Сега слободно можи да се очекуваат протести, и уште поголемо завразување помеѓу ВМРО и СДСМ. Па дали сега ни е потребна ваква поделба?:jaj:
Нели гледаш шо се случува бе ?? нели гледаш шо прават .. Прво Бучковски , па Шекеринска , сега Заев , ц ц ц
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Pa normalno Brat Ljube bese u HAG 4 godini izleza istrpa ne e kriv se vrati a sega neka kazat instituciite dali Zaev e kriv, ako e neka si go dobie toa sto go zalsuzuva ako ne ke go pustat
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
Не ми се веруваше кога го видов ова.. па ова е политика на поделба, на раскарување на македонскиот народ во период во кој слободно можеме да кажиме дека се надеваме во политичка криза.
Добивме вето од грците за влез во нато, односите ни се полошо ид кога и да е, ни со другите соседи не сме во подобри, ДПА излезе од парламент а ние продолжуваме со ваква политика..
Сега слободно можи да се очекуваат протести, и уште поголемо завразување помеѓу ВМРО и СДСМ. Па дали сега ни е потребна ваква поделба?:jaj:
nacionalnoto edinstvo nema dopirna tocka so postapki kon odredena licnost vo slucajov zaev koj kolku sto razbrav se obvinuva za kriminal.
od toj aspekt ke povoram uste ednas krimalotako se dokaze e za samkcija i voopsto ne e za da se politicki podrzi preku brzi i nepromisleni odluki sdsm da go napusti parlamentot.
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
More da se priznae od koga dojde Zaev vo strumica(za gradona4alnik) Strumica e definitivno najubaviot grad vo MKD!!!4ovekot si ja razbira rabotata ke go pustat za 1 den vednas !!! Sekoj moze da zboruva sto saka no zad nego se fakti i argumenti!!!
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
E deka ojde sega ti za Ljubco, ccc Ljubco koga govorese za NEZAVISNA MAKEDONIJA vasite komunjarski roditeli vikaaa TITO,TITO......koga Zaev na 24 god ke ima zad nego 300 000 narod togas ke zboruvas i ke go sporeduvas so Ljubco ok a ako e Bugarofil neka si e negovo e nema so tebe da te zasega nitu ti jade od doma, ni pa nesto slicno
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom